Jdi na obsah Jdi na menu
 


Představení soupeře: ČAFC Židenice

2. 6. 2011

 

V sobotním utkání zavítá A mužstvo na hřiště do Vojkovic, kde se proti nim postaví poslední celek tabulky ČAFC Židenice. Téměř celou sezónu neprochází tým zrovna lehkým obdobím, kdy dostává od svých soupeřů jedno těžké k.o. za druhým. V úvodním jarním kole ještě pozlobila ČAFKA Kuřim, pak bojovala o body i ve Znojmě, ale nakonec brankou z penalty prohrála. Od té doby má trenér Juřica k dispozici čím dál méně hráčů a hrozivé výsledky se množí. Z jarních zápasů lze uvést vysoké porážky od Bohunic (11:0), Boskovic (6:0) či Vracova (9:0). Vše vyvrcholilo tím, když Židenice vůbec neodjely na utkání do Moravského Krumlova a zápas musel být kontumován. Poté se objevily spekulace o možném odstoupení brněnského celku z krajského přeboru, ale vedení klubu potvrdilo, že o tom ani neuvažovalo. V následujícím kole však došlo k překvapení jara a Židenice se dočkaly prvního jarního vítězství, když si po sérii těžkých porážek připsaly dílčí úspěch a hodně nečekaně zdolaly Bzenec 1:0 – na zápas se hráčů ČAFKY opět sešlo jen jedenáct a do útoku nastoupil podruhé na jaře brankář Marek Konečný, který jediným gólem utkání rozhodl. To však byl pro brněnský tým jediný světlý moment jarní sezóny a po prohře 5:0 Rousínovem z minulého kola je již sestup ČAFKY z krajského přeboru definitivně stvrzen (tři kola před koncem ztrácí na předposlední Velkou nad Veličkou nedostižných 11 bodů).

Židenice vede v jarní části Fincentrum krajského přeboru Bohumil Juřica, který se do nejvyšší krajské soutěže vrátil po necelých dvou letech a lavičce posledního celku soutěže vystřídal Bohdana Ryšavého, který abdikoval po podzimní části.

Na podzim jsme s tímto brněnským týmem pod domácími tribunami zvítězili 2:1 (Štork, Holý).

Zápas se odehraje v sobotu 4.6.2011 na hřišti ve Vojkovicích.

 

Soupiska ČAFC Brno Židenice
Brankáři: Konečný Marek, Šmerda Pavel, Bartoň Tomáš
Obránci: Bím Michal, Pernica Radek, Čempel Milan, Klimeš Martin, Jebáček Jan

Záložníci: Mikšovský Petr (dorost), Konečný Radek (dorost), Konečný Jakub (dorost), Horník David (dorost), Beneš Robert, Nedělník Jiří, Reiter Jan
Útočníci: Polák Tomáš, Stehlík Roman (v jednání), Mikšovský Michael, Ratiborský Ondřej (dorost)
Realizační tým
Trenér: 
Juřica Bohumil, asistent: Essender Miroslav, ved.mužstva: Šimerda Josef, masérka: Šmídová Petra

Zimní změny
Přišli:
Pernica Radek (návrat z hostování), Neumann Jiří (v jednání host. Sparta Brno), Konečný Marek (v jednání host. Bosonohy), Šmerda Pavel (přeřazen z B mužstva), Nedělník Jiří (návrat z hostování), Reiter Jan (návrat Rakousko), Stehlík Roman (v jednání host. Sparta Brno)
Odešli: Tůma Michal (ukončeno hostování), Němeček Milan (schváleno hostování), Kostka Roman (ukončeno hostování), Motyčka Jan (ukončeno hostování), Bělohlávek Jiří (ukončeno hostování), Gaňa Roman (ukončeno hostování), Žák Aleš (ukončeno hostování)