Jdi na obsah Jdi na menu
 


Změny na fotbalové mapě krajského přeboru

27. 6. 2010

Dost rušno bylo na mapě jihomoravského fotbalu v uplynulém týdnu a někteří z fanoušků se jistě doslechli, že Ivančice v těchto tahanicích" rovněž figurovaly. Dokonce tak významně, že se v Ivančicích mohla po mnoha letech znovu hrát divize. Vše je ovšem inak.

V konečném důsledku do divize postupují tři mužstva - Tasovice, Sparta Brno a pro někoho poněkud překvapivě Hodonín. Všechny tři kluby kývly a nabídku mimořádného postupu. Tasovice obsadily v letošním ročníku rajského přeboru 4. místo, Sparta byla šestá, Hodonín až třináctý!! Bavory, které jako právoplatný postupující měly na divizi nárok, nepostupují z jediného důvodu - chybějící mládež. Následně se majitel lubu (Jaroslav Pešák) rozhodl nepokračovat ani v jihomoravských outěžích a Bavory tak budou hrát jen 3. třídu (více zde). Už dříve mimořádný postup odmítl Rájec-Jestřebí, nezajištění šaten v areálu na Gajdošově ulici vystavilo stopku pro postup do divize Židenicím a s hledem na tuto skutečnost se mimořádný postup nabízel dalším mužstvům. Nabídku tak přijala "Tasanda" (v sezóně 4.), hrát vyšší soutěž nebudou Bohunice (5.). Po divizní nabídce naopak "skočila" Sparta Brno (6.) a vzhledem k tomu, že bylo potřeba v divizi zaplnit ještě jedno místo kvůli odstoupení Šardic, byl mimořádný postup nabídnut ještě třetímu mužstvu. Tím se do hry dostalo naše mužstvo, které v konečné tabulce krajského přeboru obsadilo 7. příčku. Vedení klubu se po zralé úvaze nakonec rozhodlo do divize nepřihlásit (reakce vedení přineseme později). Na možnost postupu tak nakonec kývl až tým, který se zachraňoval do posledního kola - Hodonín.

Na fotbalové mapě krajského přeboru tak fanoušci uvidí v nové sezóně hned 7 nových jmen. Z divize sestupují Boskovice a Rousínov, z obou 1.A tříd postupují IE Znojmo, Zbýšov, Novosedly, Vracov, Bzenec.