DOMÁCÍ    Vyškov/Dědice   vs.    FC Ivančice   HOSTÉ
obránci: Adam - Hledík - Smutný - Schwarz
záložníci: Kožnar - Vavřík - Svoboda - Maša
útočníci: Matoušek - Vejvoda
střídající: Císař, Sedláček, Sladeček, Široký
trenér:  Kožnar, Maša

Naši  mladší dorostenci  v rámci 6 kola Krajského přeboru zamířili na hřiště do Dědic, kde se utkali s velmi nepříjemným soupeřem a to týmem mladšího dorostu Vyškov/Dědice, který měl zkušenosti z vyšší dorostenecké soutěže.

Ze strany soupeře jsme očekávali tvrdý a běhavý fotbal a naše předpoklady se naplnily. Soupeř  byl z počátku zápasu velice silný na míči,  zápas se již od počátku hrál ve vysokém tempu,  soupeř se rychle snažil napadat naši rozehrávku  a naši hráči museli neustále podstupovat tvrdé souboje o míč.  Poté co  kluci výborně ustáli úvodní soupeřův tlak  aniž by soupeři dovolili ohrozit naši branku, postupně se začali více osmělovat, hra se začala vyrovnávat a naši kluci se soupeři vyrovnali jak v tvrdosti tak i v rychlosti  a čím dál více a více přebírali na hřišti iniciativu.  Z toho samozřejmě pramenily i šance ke vsteřelení gólu. První velkou šanci měl na hlavě Kuba Adam. Ve 14 minutě po faulu na našeho pronikajícího hráče na hranici  šestnáctky  zahrávali naši hráči přímý kop a Kuba Adam  hlavičkou jen těsně minul soupeřovu branku.  Zanedlouho poté byl blízko gólu i Tomáš Maša, který nastřelil tyč soupeřovy brány.  Další šanci ke vstřeliní gólu nevyužil  ani Sam, který také ranou po zemi jen těsně minul soupeřovu bránu. Hra se přelévala z jedné strany hřiště na druhou a  naši hráči si stále museli dávat pozor na soupeře, který hrozil  převážně z rychlých brejků jejeich rychlých útočníků, kteří byli velice nebezpeční jakmile dostali trochu prostoru k zakončení. Poločas skončil bezbrankovou  remízou a bylo vidět, že soupeř  byl naší hrou očividně zaskočen což hlavně trenér domácího týmu dával velice hlasitě najevo a zbytečně zápas vyhrocoval.

V duhém poločase  naši  hráči  nastoupili se stejnou taktikou, byli iniciativní, hráli kombinačně, snažili se nechodit tolik do soubojů, ale  zrychlovat hru průnikovými přihrávkami za obranu soupeře.  Velký tlak, který hráči na soupeře vyvinuli přinesl kýžené ovoce a to v podobě prvního vstřeleného gólu, který padl po rohovém kopu, kdy Teo přesným centrem našel hlavu připraveného Petě Vavříka, a ten nedal soupeřovu brankáři šanci.  Naši hráči se ujali vedení 1:0 a na soupeři bylo vidět, že s takovým průběhem zápasu nepočítali.  Po tomto gólu  naši přidali ještě více na intenzitě a bojovnosti což vedlo k druhému gólu, který vstřelil Teo Široký a tím zcela zlomil soupeřům odpor.  Od té doby se hrál  fotbal již  v klidnější atmosféře a na hřišti byl  defakto jen jeden tým. Naši hráči kontrolovali hru a soupeře již nepustili do žádných  šancí ze kterých by mohl ohrozit naší branku.  Po zásluze  tak naši hráči zvítězili 2:0 a z Vyškova odváží velice cenné tři body.

Další zápas naši mladší dorostenci odehrají v sobotu na domácím hřišti  dne 14.9.2019 ve 12.45 hod. s týmem FC Soběšice, na který zveme všechny příznivce ivančického fotbalu.