DOMÁCÍ    FC Boskovice   vs.    FC Ivančice   HOSTÉ
   BRANKY  51. Erik Široký, 67. Teo Široký, 70. Černý Filip,  77. Ševčík vl.
obránci: Židel - Pavlík - Smutný -  Schwarz
záložníci: Jakubec - Svoboda- Matoušek- Kožnar  - Vejvoda
útočníci: Široký
střídající: Adam, Černý, Široký Erik
trenér: Kožnar Miloš, Šnyrch Marek
  V 10 kole KP naši dorostenci zavítali do Boskovic, kde je čekal velice silný soupeř. Počasí bylo v Boskovicích  sice chladnější, ale  to rozhodně nemělo vliv na kvalitu zápasu. Od začátku utkání  se hrál  z obou stran velice rychlý, kombinační a otevřený fotbal, který se musel líbit všem fotbalovým fanoušům.  Naši hráči bohužel dopláceli  na neproměňování šancí v koncovce a naopak soupeř svoje šance při našich zaváháních proměnil. Góly do naší branky v první půli  padali spíše po našich individuelních chybách při špatně vyhodnocené situaci v prostoru, kde by se míč rozhodně ztrácet neměl.  Bohužel soupeř naše tři  zavání  potrestal třemi vstřelenými góly. Nutno však podotknout, že  do brány se musel postavit místo zraněného brankáře náš středopolař  Marek Kožnar, ale  své nové úlohy se zhostil nadmíru vítečně a soupeři několikrát svými zakroky překazil jejich gólové šance.  I my jsme si v první půli vytvořili několik slibných šancí ke vstřelení gólu, ale naše střely  směřovali buďto těsně vedle brány a nebo je pochytal brankář soupeře, který také předvedl velice skvělý výkon.
     Ani v druhé půli i za tak nepříznivého stavu  naši kluci neopustili náš styl hry a tvrdě makali aby zápas ještě zdramatizovali.  Hned po 5 minutách hry v druhé pli dostal krásnou  přihrávku za obraku Erik Široký, ale opět jen těsně minul svojí střelou zadní tyč soupeřovi brány.  Ve 48 minutě se po krásné kombinanční akci dostal k zakončení Teo, ale opět na brankáře soupeře nevyzrál.  Bohužel to byl opět soupeř, který po rychlém výpadu  po sražené střele zvýšil už na 4:0.  Odpověď z naší strany na sebe nenechala dlouho čekat a Erik konečně prolomil střeleckou smůlu a v 51 minutě  střelou na zadní tyč opět po krásné průnikové přihrávce za obranu snížil  na 4:1.  Od té  chvíle naši kluci ještě více přidali na rychlosti a důrazu a soupeři postupně ubývaly síly. V 67 minutě potáhl míč do vápna Filip Černý,  předložil  krásnou gólovku Teovi, který touto přihrávkou nepohrdl a vstřelil druhý gól.  Bylo vidět, že soupeř byl z nastalého průběhu  zápasu očividně zaskočen a toho naši hráči dokázali využít, když Filip Černý vstřelil v 70 minutě náš třetí  gól a snížil tak stav utkání na 4:3.  Ale ani soupeř nechtěl dát svoji kůži zadarmo a dlouhými nákopy  hledal své rychlonohé a dravé útočníky, kteří svojí rychlostí dělali naší obraně problémy. Bohužel jeden z takovýchto nákopů se soupeři podařilo zakončit střelou  na kterou byl náš brankář krátký a soupeř zvýšil na 5:3. Ani to však naše  hráče nezlomilo a v 76 minutě zápas ještě zdramatizovali, když po tečevané střele se nám podařilo snížit na rozdíl jediné branky.  V závěru  zápasu kluci vrhli všechny  síly  do útoku aby zápas vyrovnali. Z následujících dvou rohů  se k zakončení dostal Kuba Adam, který při své hlavičce našel jen připravenou náruč soupeřova brankáře, který  dlouhým výkopem vybídl ke spintu soupeřova útočníka, který pohodlně do naší prádné brány uzavřel výsledek zápasu  na konečný stav 6:4.
     Příštý výkend  mají naši dorostenci volný los. Další zápas dorostenci odehají v neděli 20.10.2019 na hřišti FC Slatina, na který  zveme všechny příznivce ivančického fotbalu.