Kategorie: Mladší dorost - příspěvky k týmu

Mladší dorost - remizoval v přípravě s Kohoutovicemi

Mladší dorost - remizoval v přípravě s Kohoutovicemi 16.8.2018 FCI - Kohoutovice 3:3

FC Ivančice - Tatran Kohoutovice 3:3

sestava: brána Mica- obrana - Kuba Adam, Tom Sedláček, Saty,  Sam Schvarz, záloha - Široký Erik, Široký Teo, Mara Kožnar, Laďa Císař,  útok Kožnar Martin, Tom Maša. Náhradníci: Matoušek  Šimon, Svoboda Milan, Sláma Petr, Nešpůrek Patrik

Dne 16.8.2018 odehráli na stadionu v Ivančicích svěřenci trenéra Miloše Kožnara a Silvestra Maše svůj první přípravný zápas před začátkem sezony 2018/2019 a to hned proti  silnému diviznímu týmu Tatranu Kohoutovice. Přípravný zápas mladší dorostenci odehráli   ve čtyřech dvacetiminutových časových jednotkách.

Již od počátku zápasu bylo jasné, že zápas bude těžký a vyrovnaný, i když  na začátku naši kluci měli více sil, byli pohyblivější, měli více ze hry,  hrozili rychlími brejky za oranu soupeře, ale  buťo si s nimi  obranci poradili a nebo nedovolil skórovat  našim klukům brankář soupeře.  I náš brankář se blískl několika překnými zákroky a čtením hry několikrát perfektním výběhem překazil soupeři skórovat. S příbýváním času naši kluci začali přebírat více iniciativu což ústilo  ve fauly soupeřů a naši kluci měli příležitosti k zahrávání standardních situací.  Ve 12 minutě soupeř  fauloval  před velkým vápnem našeho útočníka a jen centimetry chyběli k tomu aby Laďa Císař hlavou míč dopravil do brány soupeře.  Naši kluci i dále kontrolovali hru a zkoušeli pozornost brankáře i střelami z dálky, kdy jednou takovou střelou se prezentoval Mara Kožnar a jen těsně  přestřelil soupeřovu bránu. Iniciativa se klukům  vyplatila  v 15 minutě, kdy Marin Kožnar před velkým vápnem sklepl míč Laďovi, ten prodloužil do běhu za obranu na pravou stranu Teovi, který nechytatelnou  střelou na zadní tyč otevřel skóre zápasu v náš prospěch.  V těchto fázích  zápasu byli kluci lepším týmem. Více kontrolovali míč, v obrané fázi, kde byla nová stoperská dvojice Saty a Tom Sedláček, nepouštěli soupeře k žádnému zakončení a naopak sami se snažili svým pohybem, důrazem vstřelit další branku.  Této se dočkali ve dvacáté minutě, kdy z autového vhazování Tom prodloužil na Satyho, který tvrdě vystřelil a míč do soupeřovi brány usměrnil Erik Šikoký. První čtvrtina tak skončila 2:0 ve prospěch našeho týmu.

Ve druhé čtvrtině trenéři promíchali sestavu,  dali příležitost i náhradníkům, kteří se aktivně zapojili do rozehraného zápasu. I na začátku této dvacetiminutovky byli naši kluci lepším týmem, byli aktivní, více na balonu, ale  po jedné z chyb při rozehrávce se soupeř zmoznil míče,  přihrávkou našel  na levé straně dobře postaveného spoluhráče, který před vápnem vystřelil a nechytatelnou střelou pod břevno na vdálenější tyč  nedal našemu brankáři Peťovi Slámovi   šanci k zákroku a snížil na 2:1. Naše kluky však ani tento moment nezaskočil a v 38 minutě  se dočkali další branky, když  brankář soupeře Marovu střelu vyrazil smerem k rohovému praporku, ale  zde míč zastihl  před čárou Martin Kožnar,  vrátil míč do vápna, kde jej pohotově vpravil do sítě Tomáš Maša.  Zdálo se, že kluci i druhou dvacetiminutovku  neprohrají, ale hned z  následujícího útoku, kdy se nám nepodařilo přerušit u postraní čáry útok soupeře,  soupeřův hráč se zbavil dned dvou našich obránců předložil míč na malé vápno, kde v pohodě  soupeřův spoluhráč dopravil míč do naší brány.  Druhá dvacetiminutovka  tak vyšla lépe  soupeři, i když naši kluci rozhodně nebyli horším týmem.

Ve třetí dvacetiminutovce  byla hra velice vyrovnaná a  přelévala se z jedné strany na druhou. Šanci v  bráně  dostal i Patrik Nešpůrek, který se blískl i několika  zákroky i dobrým čtením hry, kdy pěknými výběhy překazil soupeři ve skŕování. Ke konci této dvacetiminutovky  však byli hráči soupeře nebezpečnější, i když v této části zápasu gól nepadl.

V poslední čtvrtině  zápasu trenér vyzkoušel i jiné varianty sestavy, kdy promíchal jak obranu tak i útok a Saty, který  byl postaven na útok  si připsal hned dvě gólové příležitosti.  Při jedné z  akcí, kdy  se naši kluci tlačili před soupeřovu bránu, soupeřův  brankář  míč pohotově vyhodil na středového záložníka, který krásnou přihrávkou za naši obranu vybídl  útočníka ke sprintu a tento nabídnutou příležitost využil a stanovil tak konečné skóre na 3:3, neboť  v dalších fázích zápasu již gól nepadl, i když ke konci zápasu byli naši kluci ke vstřelení rozhodujícího gólu blíž.

Kluci před generálkou, která je čeká doma v neděli 19.8.2018 proti týmu Újezd/Tuřany určitě nezklamali a ukázali, že jsou velice dobře připravemi na novou sezónu 2018/2019.