Kategorie: Mladší přípravka - příspěvky k týmu

Další náročný víkend starší přípravky

ÚT 30.04.2019

Tento víkend nás čekal opět náročný program včetně krajské soutěže, ale se zaslouženě volnou nedělí.

V pátek jsme v teplotně velmi příznivém počasí zavítali do Rosic. Team jsme poskládali i s ohledem na sobotní program,  ale známého soupeře jsme jeli porazit. První poločas vcelku odpovídal, hra sice nebyla ideální, ale stačilo to na vedení 4:1. Po „změně stran“ však přišel nečekaný kolaps. Soupeř byl rychlejší, silnější, důraznější a po našich odvážných, ale nedotažených akcích a několika zbytečných ztrátách často útočil do otevřené obrany. Ve svých výpadech byl navíc  dostatečně efektivní v zakončení a my tak museli spolknout potupnou prohru 6:12.

FC Slovan Rosice – FC Ivančice  12:6 (1:4)

branky: Kilián 3, Jan Lengyel, Petrák, Pokorný

Sestava: Lengyel Jakub a Jan, Kudělka Oldřich a Eduard, Adam Kilián, Patrik Pokorný, Adam Petrák, Patrik Záviška, Vojtěch Lukášek, Lukáš Jurka

V sobotu ráno ve Zbýšově nám počasí ukázalo i svou chladnější tvář a tak jsme se museli zahřát alespoň fotbalem. Soupeř z Kahanu nás porazil před týdnem a mentální příprava tak probíhala směrem na eliminaci soupeřova úvodního náporu a zvládnutí ostřejší  hry, s efektem však sporným, protože záhy to bylo 2:0 pro domácí. Tentokrát jsme však zabojovali, převzali otěže, celoplošnou aktivitou jsme nedali domácím vydechnout, přehrávali je a zaslouženě začaly přicházet i góly. První půlku jsme zvládli na 1- a poločasové vedení  6:4 bylo číselným toho výsledkem. V druhé půli se pokračovalo v nastaveném trendu, soupeř  přidal do kroku i běhu a důrazný fotbal pokračoval, gradoval a fanoušci byli spokojeni, ti ivančičtí však poněkud méně, protože několik zbytečných chyb a slepených gólů zkraje poločasu  umožnilo soupeři odskočit a my opět byli v roli dotahujícího, co nedotáhl. Asi nejlepší, škoda, že poslední zápas proti Kahanu v sezoně, konečně jsme se soupeři vyrovnali v tvrdé hře a soubojích i přes hendikep subtilnějších hráčů a přestože  čtvrtá prohra se stejným soupeřem v této sezóně, výkon si zaslouží pochvalu. Ale nebyl čas moc přemýšlet,  museli jsme  vyrazit na kraj do Lanžhotu.

FKM Kahan  - FC Ivančice 10:8 (4:6)

branky: Olda Kudělka 2, Patrik Pokorný 2, Misař, Kroutil, Jelínek, Huczmann

Sestava: Dominik Jelínek, Martin Pokorný, Patrik Záviška, Adam Benda, Adam Petrák, Matěj Huczmann, Eda Kudělka, Daniel Misař, Olda Kudělka, Jan Kroutil, Patrik Pokorný.

Další kolo Krajského přeboru přípravek v Lanžotě

V krajské soutěži byli našimi soupeři fotbalisti z Hustopeč a Podluží. Měli jsme za sebou sérii 4 prohraných zápasů v okresním přeboru, sebou některé hráče z ranního zápasu, ale krom toho naštěstí  i chuť zahrát si fotbal a poprat se o výsledek což naši soupeři záhy poznali.Proti Hustopečím po skvělém začátku , kdy jsme asi 15 min. ladně kombinovali, nabíhali a soupeři nedovolili téměř nic jsme posléze  trochu ubrali k poločasovému výsledku 4:2, převaha nebyla zcela zřetelná ani zkraje  druhé půlky, ale nakonec jsme naše šance začali proměňovat a dokráčeli k výrazné výhře.

Domácí  hráči z Podluží nás moc nepotrápili a přestože jsme čekali, kdy nášemu unavenému teamu dojde šťáva, černý scénář se nekonal a my jsme celkem pohodově dokráčeli k výsledku 5:1, který soupeř korigoval až v samotném závěru. Na obou týmech již byla únava lehce patrná a tak problém s udržením koncentrace a herních pokynů při dnešním náročném programu šel akceptovat.

FC Ivančice – FC Hustopeče  10:4 (4:2)

branky:  Vašulín 3, Huczmann 3, Jelínek 2, Kudělka a  Kilián  po 1

FC Ivančice - Sokol Podluží  5:3 (4:1)

branky: Vašulín 4, Jelínek 1

Sestava: Dominik Jelínek, Vojtěch Lukášek, Lukáš Jurka,  Adam Benda, Matěj Huczmann, Eda Kudělka, Jan Lengyel, Štěpán Vašulín, Jakub Lengyel, Adam Kilián.

Začátek následujícího týdne je pln napětí a očekávání. Ve středu se naše devítky („mladší“ starší přípravka)  ukážou na zbrojováckém turnaji v Hrotovicích a na víkend pak míříme na dvoudenní turnaj s mezinárodní účastí do Ostravy – Petřkovic , na Landek Cup. Krom toho musíme zvládnout i středeční a sobotní zápasy okresního přeboru, což bychom bez pomocí mladší přípravky nezvládli a tak tento týden prověří všechny fotbalisty přípravkové kategorie.