Kategorie: Muži A - příspěvky k týmu

Kanonýr Čožík burcuje: "Jaro bude určitě lepší"

PO 26.11.2018

Kanonýr Čožík burcuje: „Jaro bude určitě lepší!“

Je snad už zvyklostí, že jméno Tomáš Čožík atakuje přední příčky v tabulce kanonýrů, ne jinak je tomu v této sezoně. Útočník Ivančic prožil ve své bohaté kariéře mnoho zvratů a zapeklitých situací, a právě proto v dnešním rozhovoru popisuje i to, jak se povedlo týmu vybruslit z poslední pozice tabulky. Prozradí nám i svůj recept na střeleckou dlouhověkost?

 

Tome, zeptám se i tebe, jaké pocity převládají po podzimu, ve kterém mužstvo skončilo až na 11. pozici?

Pocity mám smíšené. Polovinu zápasů jsme zvládli fotbalově dobře a druhou polovinu jsme hráli, jak kdybychom v životě neviděli kopačák. Zbytečně jsme poztráceli body v zápasech se soupeři, které jsme měli určitě porazit. Kdybychom tato utkání zvládli, byli bychom v popředí tabulky a nekrčili se vzadu.

Tým z prvních sedmi kol porazil jen Spartu Brno a potácel se na úplném chvostu tabulky, jak se projevila pozice týmu na náladě v kabině?

Nálada v kabině samozřejmě nebyla nijak veselá. Pak jsme si jednou před tréninkem sedli v šatně, vyříkali si určité věci, řekli si, že o nic nejde a že musíme prostě makat a přijde to. Prostě se vyčistil vzduch. Pomohlo to.

Od osmého kola jste prohráli jen jednou a zaznamenali bilanci tří výher a čtyř remíz. Čím to, že se výsledky tak radikálně změní? Zažil si v kariéře už podobnou situaci?

Jednoduchá odpověď. Začali jsme jezdit víc po zadku. Nejen v zápase, ale i na tréninku. Šli jsme párkrát běhat na Rénu a i to pomohlo. Nejsme žádní super fotbalisti, o to víc musíme makat.

Asi jsem to zažil. Ale to už je tak dávno, že si to už nepamatuji (smích).

I přesto se na umístění v tabulce podepsal hlavně zpackaný úvod sezony, střed tabulky už mírně poodskočil. Je v silách týmu ještě do pomyslného vlaku naskočit a odpoutat se na začátku jara z těžkých bojů o záchranu?

V našich silách to je. Klukům věřím. Jaro bude určitě výsledkově lepší. Máme plno mladých perspektivních kluků. Když budou spolu hrát dva tři roky, půjdou herně i výsledkově nahoru.

Ve svém věku patříš mezi nejstarší hráče krajského přeboru, přesto si znovu nasázel 13 branek, co stojí za tvým gólovým apetitem? Víš třeba sám, kolikrát si v kraji propnul síť soupeřovy brány?

Kolikrát jsem vsítil, to opravdu nevím. Statistiky si do deníčku nevedu. A kdyby mi někdo řekl, že dám na podzim 13 branek, vysmál bych se mu. Jenže je pravda, že těch branek jsem měl dát daleko víc. A ještě jedna věc tomu přispívá. Krajský přebor není bohužel tak kvalitní, jak býval.

Závěrem pro odlehčení, stanovil sis nějakou metu počtu vstřelených branek v této sezoně?

Doteď ne. Na tvůj podnět – 25.

print Formát pro tisk