Kategorie: Muži A - příspěvky k týmu

Trenér Štork hodnotí uplynulý podzim

PO 19.11.2018

Trenér Štork hodnotí uplynulý podzim

V minulosti dlouholetý hráč ivančického fotbalu, zkušenosti nasbíral v Dolních Kounicích nebo také v Rakousku. Od jara pak Rostislav Štork vede A-tým Ivančic jako hlavní trenér. Jak lodivod hodnotí první půlrok v nové pozici, a jaké budou ambice týmu v jarní části soutěže, vám přináší dnešní rozhovor.

Pane trenére, Áčko přezimuje na 11. pozici, jaké převládají pocity?

Smíšené. Bodů jsme uhráli 16 a to je z mého pohledu docela málo. Nejsem s postavením v tabulce spokojen a i vedení klubu takto hodnotilo podzimní část soutěže.

V prvních sedmi duelech tým nasbíral pouhopouhé 3 body, když k tomu připočteme vypadnutí z poháru hned v prvním hraném kole, šlo téměř o katastrofický scénář, nebál jste se úplného propadáku?

To v žádném případě. Mužstvo je mladé a plné perspektivních hráčů. Chce to jen čas a trpělivost. Ze začátku soutěže jsme neměli ustálenou sestavu z důvodů dovolených a pracovní povinností některých hráčů. To se časem podařilo eliminovat a výkonnost celého mužstva šla nahoru.

Možná trochu zapeklitá otázka. Mužstvo obdarovalo body hned tři z pěti týmů, které skončily pod Ivančicemi, jako třeba Vojkovice, Tišnov či Kuřim. Naopak se povedlo porazit Spartu a Svratku Brno, potrápit Ráječko či Bosonohy, nebo jiné týmy z popředí tabulky. Čím to podle Vás může být?

Zatím se nedokážeme prosazovat do zhuštěné obrany soupeře. Chybí nám větší kvalita v kombinaci na malém prostoru a větší přehled v zakončení. Více nám vyhovuje hra na rychlé protiútoky do otevřené obrany. Proto sbíráme více bodů se soupeři z horní poloviny tabulky, kteří praktikují útočný styl fotbalu.

Od čeho myslíte, že se mužstvo pomyslně odrazilo, přece jen od osmého kola prohrálo jen jednou a posbíralo 13 bodů.

Od vítězného utkání se Spartou. Po dobrém výkonu jsme získali 3 body a mužstvo si začalo více věřit. Pak se podařilo otočit domácí zápas s Krumvíří, který se pro nás nevyvíjel dobře. A v neposlední řadě výhra v Krumlově, pořád jde o derby. To dodalo mužstvu potřebnou sebedůvěru a elán do dalších utkání.

Zimní příprava bude dlouhá, nastává prostor pro pilování nedostatků, jaké to podle trenéra především jsou? A co se naopak povedlo, kde je mužstvo silné?

Jednoznačně musíme zapracovat na obrané hře. Bránění celého mužstva po ztrátě míče zatím není ideální. Taky je potřeba zaměřit se na obrané standardní situace, které nás na podzim připravily o několik důležitých bodů.

Kabina. Tam je největší síla našeho mužstva. Pracovat jeden pro druhého je základem naší hry. Všichni vidí jak v zápasech a na tréninku maká Tomáš Čožík a ostatní se snaží taky nic nevypustit. Škoda jen, že se nedávají body za kulturní program a oslavy našich vítězných utkání. Tam by byla v dohlednu divize (smích).

A na závěr, jaké jsou z Vašeho pohledu ambice pro jarní část sezony?

Samozřejmě se posunout do vyšších pater tabulky. Podávat dobré výkony a zapracovávat mladé perspektivní hráče pro budoucnost FC Ivančice.

print Formát pro tisk