záložníci: Jacko O., Táborský, Černý, Sládek
střídající: 75. Foral M. za Jacka T., 88. Šnyrch za Sládka
obránci: Kolegar, Havelka, Zelníček, Jursa
záložníci: Dvořáček, Staněk, Řezáč, Bittner
útočníci: Kocanda, Bogner P.

Vyloupili jsme Krumlov!

V dohrávce odloženého 17. kola jsme zamířili na horkou půdu odvěkého rivala. Moravský Krumlov byl před zápasem na 9. pozici a na záchranářské boje se díval z pěkným odstupem, zejména pak v jarních bojích ukořistil body třeba z Mutěnic, kde vyhrál 0:1. Pro náš tým se situace po minulém kole příliš nezměnila, Áčko muselo bodovat.

A na hřišti byla chuť našich hráčů opravdu znát, slušné tempo prvních minut skončilo brankou v síti domácích. Centr Ondry Jacka doputoval až na zadní tyč, kde Sládek s ledovým klidem přistrčil na lépe postaveného Tomáše Čožíka, který se v podobných situacích často nemýlí – 0:1. Hned v 15. minutě mohl zvýšit skóre Tomáš Jacko, který si naběhl na kolmou přihrávku za obranu, Bogner jeho pokus vyrazil. A náš dobrý výkon v první poločase pokračoval. Tomáš Táborský znovu kolmo vyslal Jacka, ten ale podruhé pohořel na vyběhnuvším Bognerovi. Ve 35. minutě byl domácí brankář v souboji s Jackem pozdě, ten si ho obhodil, ve finální fázi ale jeho střelu do prázdné brány z velkého úhlu vykopl obránce. Krumlov nás trápil dlouhými nákopy, do lepšího zakončení se však dostal až v samotném závěru prvního dějství. Vojtěch Řezáč poslal delší míč na Dvořáčka, který pokračoval z pravé strany sám na Romana Vozděka, ten však zasahovat nemusel, pokus z kopačky krumlovského střelce minul branku. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, bohužel jsme míč do sítě dostali jen jednou.

Ve druhé části zápasu jsme navázali na povedených prvních 45 minut, ostrý míč dokázal hrudníkem prodloužit Čožík a téměř z poloviny se hnal na Bognera Tomáš Jacko, jenž konečně prolomil svůj střelecký půst a zvýšil naše vedení. Krumlov hodně otevřel zadní řady, proto jsme se dostali také k brejkům dva nebo dokonce tři na jednoho, ani jednou se nám však nepodařilo akci dotáhnout do zdárného konce. V 62. minutě nás podržel Roman Vozděk, který jen konečky prstů vytáhl hlavičku domácího hráče. O vypjatý závěr utkání však nebyla nouze. Na centr za obranu si naběhl Patrik Bogner, který loboval našeho brankáře. Míč z brány vykopl Kuba Matějka, sudí se však vrátil k souboji krumlovského útočníka s Vozděkem a nařídil pokutový kop. Ten chladnokrevně proměnil Vojtěch

Řezáč a vykřesal pro domácí naději. Tlak Krumlova sílil, to však znamenalo okénka v jejich obraně. Hodně vysoko hrál i jejich brankář, kterého odzbrojil urputně bojující Martin Foral, sudí však nepochopitelně jeho střelu do prázdné brány neuznal pro údajný faul. Ani poslední minuty nezměnily nic na tom, že jsme z Krumlova odvezli všechny tři body. Derby je naše!