Kategorie: Muži A - příspěvky k týmu

Z Bosonoh vezem bod

SO 03.11.2018 SK FK Bosonohy - FC Ivančice 2:2

Sezóna:   2018 / 2019 
Soutěž:   Krajský přebor 
  Muži 
Kolo:  01.  Datum zápasu:    03.11.2018
DOMÁCÍ    FK SK BOSONOHY   vs.    FC IVANČICE   HOSTÉ
2 : 2   poločas:  (  1 : 1 )
Rozhodčí:  Tichánek - Kordula, Vinklárek Hřiště:  Bosonohy
Delegát svazu:  Brtníček Počet diváků:  100
31. Dostálek, 83. Břežný  BRANKY  10. Čožík, 48. Šnyrch
  ČK  
23. Chalupský, 67. Burdov, 90. Šíma ŽK 41. Šnyrch
  Sestava FC Ivančice:
brankář: Smrčka
obránci: Bořil, Krátký, Zoubek, Holý
záložníci: Černý, Weinlich, Táborský, Šnyrch, Čermák
útočníci: Čožík
střídající: 67.Rajsigl za Čermáka, 85. Hron za Šnyrcha
vedoucí: Jan Pokorný
trenér: Rostislav Štork
  Sestava soupeře: FK Bosonohy
brankář: Maloň
obránci: Homola, Břežný, Chalupský, Osladil
záložníci: Moučka, Šíma, Dostálek, Burdov
útočníci: Havlík, Dohnal
  Komentář FC Ivančice:
  

Áčko veze z Bosonoh bod

V rámci posledního utkání podzimní části krajské soutěže zajížděl A tým do nedalekých Bosonoh v lehce okleštěné sestavě, kdy ze zdravotních důvodů nemohli nastoupit Matějka, Káfoněk, Hložek, Štěpanovský. Soupeř před zápasem okupoval čtvrté místo tabulky a tým, jehož osu tvoří hráči s ligovými zkušenostmi (Dostálek, Břežný, Šíma), by případná výhra udržela na dosah nejvyšším příčkám. Možnost zisku bodů se z pohledu Ivančic měnila spíše na nutnost s ohledem na riziko „přezimování“ na sestupových pozicích.

S ohledem na kvalitu a zkušenosti soupeře naše mužstvo nastoupilo v rozestavení 4-5-1 s cílem hrát v hlubokém obranném bloku, nepouštět soupeře do kombinace před vlastní šestnáctkou a chodit do rychlých protiútoků. To se de facto dařilo v průběhu celého zápasu, kdy bylo patrné, že kvalita soupeře je především v útočné fázi opírající se o duo Dostálek – Šíma. Naopak v obraně měl soupeř okénka, čehož naši hráči dokázali při jednom z brejků využít, kdy centr Černého z pravé strany usměrnil do sítě Čožík, pro kterého to byla již 13. trefa v sezóně – 0:1. I přes výraznou převahu domácích v rámci držení míče si Bosonohy nevypracovali kromě jedné střely zpoza velkého vápna žádnou vážnější šanci a naše mužstvo spolehlivě plnilo taktické pokyny stanové před zápasem. Naopak kromě branky měli naši hráči další náznaky šancí, kdy primárně střela Táborského volala po gólu. Když už se zdálo, že naše mužstvo udrží do poločasu nadějné vedení, domácí Dostálek všechny přítomné diváky přesvědčil, proč v kolonce reprezentační startů u jeho jména visí číslovka 5. V 38. minutě se na levé straně velkého vápna se dostal k míči, a ač tísněn, prošel až k hranici pokutového území, odkud prostřelil Smrčka – 1:1.

Vstup do druhého poločasu mělo naše mužstvo takřka ukázkový, kdy po rychlém přenesení hry překonal gólmana domácích Šnyrch – 1:2. A mohlo být ještě veseleji, kdyby Krátký po rohovém kopu usměrnil svoji hlavičku o pár centimetrů níž. Ještě blíž bylo naše mužstvo gólu po průniku Holého, který z velkého úhlu trefil tyč domácí branky. Pověstné „nedáš – dostaneš“ se tak znovu naplnilo v 83. minutě, kdy domácí po hlavičce Břežného srovnali na konečných 2:2. Konečnou podobu zápasu mohl stanovit Weinlich, jehož technická střela v poslední minutě zápasu se jen lehce otřela o horní roh branky Bosonoh.

  Komentář ostatní:
 

Tomáš Čožík:

„Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, i proto jsme zvolili defenzivní taktiku a spoléhali na rychlé brejky. Dva jsme využili, škoda dvou nastřelených brankových konstrukcí. Obranná fáze celého týmu fungovala dobře, soupeře jsme do žádných vyložených šancí nepustili. Bohužel jsme se nevyvarovali dvou menších chybiček a těch zkušený soupeř dokázal využít. Kluky musím pochválit za bojovnost. Pro mě je to ale ztráta dvou bodů“

Petr Krátký:

Jaké máš pocity na konci utkání, ve kterém jste dvakrát vedli, nakonec se ale nepovedlo tři body ubránit? Převažuje velké zklamání. Podle postavení v tabulce byly sice Bosonohy jasným favoritem a převážnou část utkání držely míč, ale s ohledem na šance a celkový přístup k utkání jsem přesvědčen, že jsme měli získat tři body. Soupeř měl dvě vážnější šance, my nastřelili 2x tyč a k tomu měli další nadějné příležitosti, které volaly po gólu.

Jak těžké bylo z pohledu stopera utkání na tak těžkém terénu? Nemyslím si, že by se utkání svojí obtížností vymykalo těm předchozím. Terén sice byl podmáčený, ale osobně mi takové podmínky vyhovují. Míč má skluz a utkání mají náboj, tento zápas nebyl výjimkou. S ohledem na terén se sice zvyšuje riziko chyby, ale to k tomu patří.

Bosonohy mají ve svém týmu velmi zkušenou kostru, tvořenou tvořivými hráči, jak se dá jejich hra eliminovat? Věděli jsme, že primárně středová řada soupeře je velice silná na míči a hrát s nimi otevřenou partii by byla sebevražda. Cílem tak bylo hrát v obranném bloku a chodit do rychlých protiútoků. Myslím, že se to dařilo, na druhou stranu spousta akcí nebyla dotažená do konce po našich zbytečných ztrátách, což je problém, který nás provází celý podzim.

Rostislav Štork:

Krátké shrnutí zápasu slovy trenéra:

Na půdu Bosonoh jsme cestovali s respektem,ale s vírou bodového zisku. Domácí mají zkušené mužstvo, které spoléhá na bývalé ligové borce. Do utkání proto jdeme s taktikou nedat domácí prostor a čas na kombinaci. Náš dobrý pohyb a  organizovaná defenziva dělal po celé utkání Bosonohům problém si vytvořit vyloženou šanci. Nás může mrzet nastřelená tyč a břevno. Hráči odevzdali v tomto zápase velmi dobrý týmový výkon a je jen škoda že jsme utkání nedotáhli ke třem bodům.

  Foto:   
  Video:   
  Poznámka:   

print Formát pro tisk