Kategorie: Muži A - příspěvky k týmu, 2017 / 2018 - 22. kolo

Z Mutěnic nevezeme ani bod

NE 22. 04. 2018 FK Mutěnice - FC Ivančice

Sezóna:   2017 / 2018 
Soutěž:   Krajský přebor 
  Muži 
Kolo:  22.  Datum zápasu:    22.04.2018
DOMÁCÍ    FK MUTĚNICE   vs.    FC IVANČICE   HOSTÉ
4 : 0   poločas:  (  3  :  0 )
Rozhodčí:  Miklík - Krchňák, Tomanec Hřiště:  Mutěnice
Delegát svazu:  Laca Počet diváků:  150
4. Kupčík, 18. Maršálek H., 40. Čepil, 52. Koštuřík  BRANKY   
  ČK  
88. Kupčík ŽK  
  Sestava FC Ivančice:
brankář: Vozděk
obránci: Bořil D., Táborský, Matějka, Kafoněk
záložníci: Jacko O., Čožík, Pekáč, Foral J.,
útočníci: Černý, Jacko T.
střídající: 45. Podolský za Vozděka, 70. Bořil T. za Jacka O., 70. Sládek za Forala J., 78. Foral M. za Jacka T.
vedoucí: Miloš Havlíček
trenér: Karel Kolesa
  Sestava soupeře: FK Mutěnice
brankář: Šupa
obránci: Michna, Maršálek H., Kupčík, Weigl
záložníci: Maršálek J., Bíza, Drápal, Koplík
útočníci: Koštuřík, Čepil M.
  Komentář FC Ivančice:
  

V rámci 22. kola mířilo naše Áčko do poměrně vzdálených Mutěnic. Že nás bude čekat těžký duel bylo jasné, vždyť také domácí patří každoročně k tomu nejlepšímu, co krajský přebor nabízí. Jarní výsledky celku z vinařské oblasti nebyly příliš přesvědčivé. V posledních třech duelech vyšly Mutěnice hned ve dvou případech naprázdno, to s Boskovicemi, a také když jejich půdu vyloupil Moravský Krumlov. O tom, že body potřebujeme jako sůl nebylo pochyb, a zejména poté co v sobotu sbíraly body i celky z chvostu tabulky, bylo o motivaci postaráno.

Hned v úvodu utkání jsme se přesvědčili, že můžeme být rovným soupeřem. Rychlý protiútok vedl Tomáš Jacko, centrující Jakub Foral našel hlavu Dana Černého, který však míč netrefil přesně. Poté se domácí dostali před naši bránu na několik minut, třetí roh v řadě naše obrana již odvrátit nedokázala. Míč si od praporku našel cestu až k Lubomíru Kupčíkovi, který z malého vápna otevřel skóre utkání. Odpovědět jsme mohli záhy, Tomáš Jacko uvolnil Daniela Černého, který tváří v tvář brankáři zvolil technickou střelu, bohužel míč skončil na tyči. Obě mužstva byla aktivní, což dokumentoval i pokus zkušeného Dalibora Koštuříka, jenž se naběhl na přihrávku Romana Weigla, naštěstí pro nás bránu minul. V 18. minutě nedokázal Roman Vozděk vysoký míč udržet v rukavicích a Hynek Maršálek už neměl problém zvýšit skóre. Naopak my jsme se neradovali ani poté, co centr Marka Kafoňka skončil jen na břevně. Dále jsme byli aktivnějším celkem, ale obrana domácích často naše střely zablokovala. Kalich hořkosti jsme si vypili v 39. minutě. Rozehrávajícího Romana Vozděka rychle atakoval hbitý Marcel Čepil, kterého náš brankář smolně nastřelil, a útočník Mutěnic jen dorazil míč do sítě. Místo vyrovnaného stavu, kterému by odpovídal první poločas, jsme do kabin šli za stavu 3:0.

Černá mračna se nad námi začala stahovat v 51. minutě, když Jiří Maršálek pelášil po pravém křídle a milimetrovým centrem našel ve vápně hlavu Dalibora Koštuříka, a ten zvýšil na 4:0. Že nám protrhnutí střelecké smůly nebylo souzeno ani ve druhém poločase ukázala situace, kdy Marek Kafoněk z levého křídla našel Jana Pekáče na hranici vápna, ten se neukvapil a přiťukl míč úplně volnému Tomášovi Jackovi, který nedokázal překonat brankáře Šupu střelou do protipohybu, dorážka kapitána Čožíka letěla nad bránu. A když jsme míč do brány nedostali ani ve zbytku hrací doby, kdy jsme byli aktivnějším celkem, vyšli jsme tak střelecky naprázdno již ve druhém utkání v řadě.

  Komentář ostatní:
  - - -
  Foto:   
  Video:   
  Poznámka:   

print Formát pro tisk