DOMÁCÍ   FC Ivančice   vs.   Ořechov   HOSTÉ
Rozhodčí: Solfronk David - Žáková Simona, Harčárová Tereza Hřiště: Řeznovice
40. Davtyán Arman (pen.), 65. Davtyán Arman  BRANKY
obránci: Došek , Sysel , Páviš , Lengyel
záložníci: Krtička , Bořil D. , Viklický * (24´ Sedláček) , Ondrák (62´ Bořil T.)
útočníci: Davtyán , Sládek
trenér: Petr Krejčík

Po předchozích zápasech, kdy se nám nedařilo bodovat, jsme chtěli tuto sérii v dalším „domácím“ zápase zlomit. Naším soupeřem však byl Ořechov, který dlouhodobě patří do lepší poloviny mužstev v okresním přeboru.

Začátek zápasu byl z obou stran trochu opatrný a obě mužstva se spíš jen testovala. Po 15-ti minutách se však hra rozběhla a útoky se střídavě přelévaly z jedné strany na druhou. Ve 28. minutě zahrozili hosté, když střelu z hranice šestnáctky skvěle vyrazil Petr Podolský v brance. Ve 29. minutě brankář hostí jen vyrazil střelu z vápna před sebe, ale dorážka Rosti Sládka šla pouze nad branku. Ve 31. minutě se situace takřka přes kopírák opakovala, když střelu Ondry Sysla brankář znovu jen vyrazil, ale na dorážku Sládka stačil ještě zareagovat a míč vyrazit. Ve 40. minutě v rychlém protiútoku přihrál Krtička míč na Davtyána, kterého už v pokutovém území obránce hostí fauloval a nařízenou penaltu poslal Arman přesně k tyči – 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili hosté důrazněji a snažili se o vyrovnání. Naše obrana však tentokrát pracovala velmi dobře a s výjimkou dvou – tří střel z větší vzdálenosti se hosté k ohrožení branky nedostávali. Naopak v 58. minutě mohl z rychlého protiútoku zvýšit Ondrák, ale sám před brankou špatně trefil míč. V 65. minutě se nám povedla kombinace středem hřiště, kdy si Davtyán vyměnil míč se Sládkem a sám před brankářem zvýšil na 2:0. V 72. minutě nás opět podržel Podolský v brance, když vyrazil nebezpečnou střelu z 10-ti metrů a nedovolil hostům snížit. V 74. minutě běžel na branku hostí Tomáš Bořil, ale váhal se zakončením tak dlouho až jej obrana hostí odzbrojila. V 89. minutě vypíchnul na půlící čáře David Bořil míč obránci a běžel sám na branku hostí. Brankář však jeho střelu vyrazil a dorážka Davtyána šla pouze do náruče brankáře. V oboustranně kvalitním utkání jsme tak získali důležitou výhru, za kterou zaslouží pochvalu celé mužstvo.