záložníci: Štěpanovský, Táborský, Jacko O., Čermák
střídající: 60. Koudelný za Čermáka, 83. Bittner za Štěpanovského, 90. Holý za Němce
trenér: Tomáš Kovanda, asistent Vladimír Kinský
brankář: Bednář
obránci: Keprt, Gryc, Koutný, Zeman
záložníci: Pšikal, Zouhar, Vavřík, Daněk
útočníci: Sehnal, Tenora
 Po nešťastném minulém kole v Rousínově, kdy jsme vyrovnávací branku obdrželi v 91. minutě, jsme doma přivítali těžkého soupeře Ráječko, které má ve svých řadách plno kvalitních hráčů jako je (Vavřík, Sehnal, Pšíkal, Mičko....) . A tak je jasné , že jsme před utkáním měli ze soupeře respekt. Hráče jsem hlavně upozornil ,že jakmile necháme Ráječku větší prostor na kombinaci , budeme mít velké potíže. Hráči se snažili hrát velmi důrazně , obětavě a i kombinačně , přesně jak jsme si to plánovali . Po nádherné kombinaci ve 28. minutě kdy Štěpanovský na vlastní polovině vyslal kolmici na Čožíka a ten nádhernou střelou prostřelil hostujícího gólmana 1:0. Do poločasu jsme mohli ještě skórovat , ale T. Jacko a Táborský své šance nevyužili.

Ve druhé půlce jsme soupeři nedali prostor na nějaký větší nátlak , ba naopak jsme měli řadu šancí , ale bohužel nic z nich nebylo. Byl to spíše boj než oku lahodící fotbal , ale já klukům děkuji za jejich bojovnost a solidní výkon po celé utkání. Škoda jen neproměněných šancí , mohlo být skóre lepší , ale důležité jsou pro nás získané 3 body .

K prvnímu venkovnímu zápasu jara zajíždělo naše mužstvo do Ivančic. Bohužel trenéru Vašíčkovi chyběl Kuba Mičko. Po zranění se ale vrátil zatím jen na lavičku Honza Horáček. Kuba Sedlák dle dohody mezi kluby bude Ráječku k dispozici až příští víkend proti Mutěnicím.

Na solidně připraveném trávníku měli více ze hry domácí a logickým vyústěním byla šance z 15.minuty, kterou nejprve řešil Jindra Bednář a následně domácí hráč přestřelil z hranice vápna. Ve 20.minutě dobře atakoval Martin Sehnal malou domů Ivančic, byl z toho dokonce blok, bohužel pro naše barvy se míč odrazil zpět k rukám domácího brankáře. Ve 27.minutě mohl opět otevřít skóre zápasu Martin Sehnal, to by ale jeho lob nesměl skončit těsně vedle. Bohužel opět zafungovalo staré známé „nedáš-dostaneš“ protože záhy jsme vhazovali aut, ten skončil u domácího borce, který okamžitě poslal kolmici za naši a obranu a k naší smůle to byl kanonýr Čožík, který se v těchto situacích většinou nemýlí 1:0. V 39.minutě nám tam opět propadl míč za obranu, střelu vyrazil bednář, následná dorážka šla mimo. O minutu později se kopala standardka, Martin Vavřík posadil míč na hlavu Martina Sehnala, ale pozorný brankář mu doslova balón sebral z hlavy. V samotném závěru prvního poločasu jsme opět zbytečně ztratili na polovině hřiště balón, rozběhl se nám tam rychlý brejk, naštěstí finální střela šla ve vyložené šanci nad naši branku. Za výkon v prvním poločase musím být hodně kritický! Chyběl mě tam větší zápal pro hru, nasazení, byli jsme strašně pomalý na míči a o nepřesnostech v záloze ani nemluvím. Z Ivančic bylo cítit, že hrají o záchranu.

Do druhého poločasu se šlo bez změn. V 57.minutě domácí obraně propadl centr z levé strany, bohužel tam nebyl nikdo z našich. V 60.minutě nám bylo horko, to když na hranici velkého vápna fauloval za žlutou kartu Kuba Tenora, míč si na ideální parketu postavil Čožík, naštěstí jeho pokus šel hodně nad bednářovu branku. 62.minuta, opět laciná ztráta míče na polovině hřiště a rychlý kontr domácích, naštěstí jsme nedovolili zakončení. 73.minutě mohl zvýšit náskok opět Čožík, ale naštěstí pro nás z penalty trestuhodně opět přestřelil. V 76.minutě se dobře individuálně prosadil Michal Zouhar, bohužel jeho finální přihrávka byla sražena na roh. Následně z trestného kopu zakončoval opět agilní Čožík, s míčem si pohrál vítr a Jindra na poslední chvíli míč poslal na roh. 79.minuta, tentokrát sudí nepřesným výrokem vyrobil další standardku. Z hranice vápna poslal svoji střelu Čožík těsně nad naši branku. V 82.minutě asi největší šance na naše vyrovnání. Kuba Tenora dobře pláchl po pravé lajně, poslal míč na Martina Sehnala, ten se obtočil kolem stopera Ryšky a měl zakončit, bohužel ještě hledal přihrávkou Honzu Pšikala, jeho střelu ale zablokovala vracející se obrana domácích. Škoda. V samotném závěru už jsme hráli hodně na riziko a z toho pramenila i velká šance Ivančic, když domácí poslali za naši obranu míč, Jindra vyběhnul, lob naštěstí skončil nad naší brankou. Poslední minuty zápasu jsme do domácích dobře bušili, ale vybojovali jsme pouze standardní situaci, kterou zakončil na zadní tyčce Tomáš Koutný, bohužel přesně do připraveného domácího brankáře.

Bohužel dnes jsme odevzdali všechny body v Ivančicích a podle mého po zásluze. Zápas se hraje na dva poločasy a my ten první neodehráli dobře. Chyběl samozřejmě Kuba Mičko, ale pokud by jsme dnes odehráli svůj standard, tak jsme minimálně bod domů vezli. Je potřeba se z toho poučit a příští víkend nastoupit na Mutěnice hned o začátku.

Zdroj: web SK Olympia Ráječko