Zdroj: http://www.fcivancice.cz/starsi-zaci-prispevky-k-tymu/starsi-zaci-vysledky-ii.turnaje-tzlsz  •  Vydáno: 1.12.2018 19:16  •  Autor: Petr Svoboda

Starší žáci - výsledky II. turnaje TZLSŽ

1.12.2018

výsledky II. turnaje TZLSŽ

 

    Starší žáci dne 1.12.2018 odehráli druhý turnaj Tišnovské zimní ligy, který se odehrál ve městě Blansko.  Našimi soupeři byli starší žáci Blanska, Velké Bíteše a Rosic.  Bohužel na turnaj naše mužstvo přijelo  dosti oslabené a to v počtu 10+1 bez možnosti vystřídání, ale nakonec kluci odehráli velice slušný turnaj  což se projevilo i na výsledcích jednotlivých zápasů.

     První zápas proti FC Blansko se odehrál za mrazivého počasí a bylo vidět, že hřiště pokryté sněhem dělalo problémy oběma týmům. Lépe se však s počasím a terénem  vyrovnali soupeři, kteří na hřišti dominovali a naše kluky nepustili do vážnější gólové šance a naopak sami třikrát udeřili.  Bohužel se naši kluci během zápasu vůbec nedostali do tempa, prohrávali osobní souboje, nebojovali o míče, se soupeřem neběhali a dávali soupeři docela dost prostoru ke střelám a zakončením. Zápas nakonec skončil naši prohrou v poměru 0:3.

     V druhém zápase trenér Tomáš Jacko udělal několik změn v sestavě a v druhém zápase proti týmu Velké Bíteše bylo vidět, že kluci si vzali trenérovi rady k srdci a začali více běhat, uvolňovat se a nabíhat do volných prostorů za obranu soupeře, kdy z následných přihrávek se snažili  akce zakončovat střelami na bránu. Odměnou za obětavý výkon jim bylo vstřelení dvou gólů a soupeř nakonec porazili v poměru 2:1  

     Na závěr turnaje odehráli kluci malé derby proti týmu FC Rosice a   na jejich hře bylo vidět, že se chtějí poprat s tímto silným soupeřem o výsledek a oplatit jim porážku z krajského přeboru.  V tomto zápase sice soupeř na začátku zahrozil několika rychlími brejky, které však nebyly ze strany soupeře dobře zakončeny a tak udeřili naši kluci a po krásné individuální akci našeho nejlepšího střelce  se ujali vedení. Soupeř znezvózněl,  a i když byl v té nejsilnější sestavě, tak naši kluci dobrým pohybem, obětavostí, agresivitou v soubojích soupeři  hru tak znepříjeňovali, že soupeř nebyl schopný produkovat svoji kombinační hru a naopak naši z další individuální kace zvýšili náskok na 2:0.  Při jedné z akcí se soupeři sice podařilo přesnou střelou k tyči snížit, ale vzápětí si naši vzali dvougólové vedení zpět a zápas dotáhli do vítězného konce a oplatili tak soupeři  podzimní porážku.

Výsledky našeho týmu: 

Blansko - FC Ivančice 3:0

FC Ivančice - Velké Bíteš  2:1 branky : Maša, Ceminara

FC Ivančice - FC Slovan Rosice 3:1  branky: Maša 2x, Cerminara

turnaj odehráli:  Nešpůrek, Adam, Cerminara, Jeřábek, Maša, Matoušek D., Novák, Schwarz, Svoboda, Veleba, Židel

Další turnaj naši kluci odehrají dne 15.12.2018 v Tišnově.