Zdroj: http://www.fcivancice.cz/starsi-pripravka-prispevky-k-tymu/dalsi-narocny-program-starsi-pripravky  •  Vydáno: 7.5.2019 9:22  •  Autor: Rostislav Štork

Další náročný program starší přípravky

ÚT 07.05.2019

Na prvního máje jsme vzhledem k turnaji v Hrotovicích a zápasům  okresního přeboru vyrazili na tři místa a opět využili pomoci mladší přípravky.   

 

Vojkovice - Ivančice 8:12 (5:6)

Branky: Jan Lengyel 5, Vašulín 5, Kroutil 2

Ve Vojkovicích se do vedení dostali domácí, ale přestože  jsme měli méně  hráčů (i když zkušených), s přibývajícími minutami to vypadalo, že více sil má méně početný team a odbojovaný zápas pod trenérskou taktovkou Honzy Vašulína skončil výraznějším rozdílem.

Sestava: Jakub Lengyel, Vojtěch Lukášek, Jan Lengyel, Štěpán Vašulín, Jan Kroutil, Martin Pokorný, Vojtěch Šnepfenberg

 

Kuřim  - Ivančice 6:10 (5:3)

Branky: Ryška 3, Kudělka 3, Neugebauer 2, Jelínek 1, Coufalová 1

Výprava v Kuřimi měla tři ostřílené osmičkové kozáky, které doplnili kluci z mladší přípravky, kteří si přivezli i vlastního trenéra - Boba Ryšku. Úvod sice nevyšel, zahozené šance a nešťastné góly znamenaly vedení 3:0 pro domácí, ale ve druhé půli se bojovností i fotbalovostí povedlo výsledek otočit.

Sestava: Dominik Jelínek, Patrik Záviška, Eduard Kudělka, Jakub Ryška, Jakub Jelínek, Ondřej Neugebauer, Bára Coufalová, Tobiáš Baumgartner, Jakub Mattes.

TURNAJ HROTOVICE

Na turnaji v Hrotovicích pro ročník 2009 se letos utkalo 16 mužstev ve dvou skupinách a vzhledem k loňskému 2. místu jsme do něj vkládali i jisté výsledkové naděje. Na hřišti jsme však nepředvedli dobré výkony a přestože vstup do turnaje vyšel, následně jsme selhali ve třech zápasech proti slabšímu (někdy i výrazně) soupeři a tak jediným světlým okamžikem byl výkon proti Zbrojovce, který stran bojovnosti, nasazení i herního projevu odpovídal představám i když se na výhru nedosáhlo. Výsledky stačily až na šesté místo v osmičlenné skupině. V následné fázi jsme se potkali se stejně umístěnými mužstvy druhé skupiny, které jsme ve dvou zápasech bezpečně přehráli a skončili tak na konečném devátém místě. Celkové účinkování na turnaji ale bylo zklamáním.   

Sestava: Ondřej Ošmera, Adam Benda, Adam Petrák, Matěj Huczmann, Lukáš Jurka, Oldřich Kudělka, Patrik Pokorný, Adam Kilián, Daniel Misař, Jan Kudělka.   

 

 

 

Sobota 4.5. 2019, okresní přebor

Ivančice : Těšany 5:5 (2:1)

Pěkný vyrovnaný  zápas s fotbalovým soupeřem se spoustou neproměněných šancí, vyrovnali jsme až v závěru a určitě zaslouženě.

 

Ivančice : Rosice 1:7 (1:2)

Bez výraznější prodlevy jsme pokračovali i proti méně fotbalovému soupeři, naše góly tentokrát nepřišly a přestože rozdíl mezi teamy nebyl výrazný, výsledkově rozdíl narostl po poločase 1:2 až na hrozivých 1:7.

Oba zápasy sehrály téměř totožné sestavy:

Ondřej Ošmera, Jakub Mattes, Patrik Záviška, Martin Pokorný, Daniel Misař, Adam Petrák, Jakub jelínek, Patrik  Pokorný, Jan Kroutil, Jakub Ryška, Tobiáš Baumgartner.

 

 

Landek Cup, 4.-5.5.2019, Ostrava Petřkovice.

Stejně jako již v minulosti dvakrát se naše osmičky vydaly na dvoudenní turnaj do Ostravy, kde se mezi sebou utkaly mužstva nejen české a moravské, ale i ze Slovenska, Polska, Ukrajiny a to v šesti osmičlenných skupinách. Vzhledem k pravidlu, že tréninková centra mládeže (obvykle líhně ligových klubů) musí nastoupit s o rok mladšími hráči otevíralo šance na úspěch téměř všem zúčastněným.

 

Naše účinkování jsme zahájili úspěšně a to výhrou nad Wislou Krakov 2:1, sice jsme měli v utkání lehce navrch, ale nakonec jsme až góly v závěru otočili nepříznivý stav. S Frenštátem jsme brzy vedli, zápas jsme měli pod kontrolou a až těsně před koncem soupeř po našich zbytečných chybách korigoval na přijatelný výsledek 4:3. Další dva zápasy jsme zvládli bez většího dramatu proti Ostravě-Jih a Opavě a naše konto mělo celkem nečekaně po čtyřech zápasech plný počet bodů. Čekalo nás ale derby s Krumlovem ve kterém jsme v úvodním náporu neproměnili šance, soupeř skoroval jako první a my jsme ve zbytku času jen marně dobývali jeho bránu. V dalším zápase jsme spolkli ještě horší pilulku v podobě výsledku 0:8 s Rohovem, soupeř byl sice lepší, což ukázal postupem až do semifinále, nicméně nás tentokrát postihl opravdový kolaps. Poslední zápas ve skupině s Baníkem Ostrava měl slušné parametry i od našich hráčů, ale trochu nešťastné góly a bylo hotovo ... Přesto jsme ze skupiny postoupili mezi 32 nejlepších a těšili se tak na nedělní play off.

Prvním nedělním soupeřem byl Fulnek, vyrovnaný zápas, minimum šancí, asi jsme trošku více chtěli a tlačili, ale zápas nakonec dospěl k penaltovému rozstřelu. První dva střelci neuspěli, pak Adam Benda  vyrovnal vedení soupeře a po Dominikem chycené penaltě o postupu rozhodl Eda.

A těšili jsme se na Sigmu Olomouc. Do zápasu jsme vtrhli nebojácně, byli lepší, vytvářeli si šance, ale gól přišel jen jeden. Občas zahrozil i soupeř,  z jednoho útoku se mu povedlo vyrovnat a zápas opět dospěl k penaltám.

Tentokrát uspěli Adamové Benda i Fučík, Dominik dvě chytil a tak na našeho třetího střelce ani nedošlo.

Ve čtvrtfinále jsme se postavili Hlinsku, hned na začátku jsme obdrželi dvě branky a při nepříznivém vývoji se síly hledaly hůře i když tentokrát nám proti soupeři, který se dostal až do finále  chyběla i fyzická vyspělost.  V souboji poražených čtvrtfinalistů nás čekali fotbalisti z ukrajinského Karpaty Lvov. Pěkný zápas, o výsledek jsme se prali do poslední chvíle, ale góly dával jen soupeř 0:2. V boji o konečné 7.místo jsme narazili na Hlučín, vyrovnaný zápas, ve kterém jsme vypadali živěji, byli jsme více nebezpeční, ale na řadu po bezbrankovém výsledku přišly opět penalty. Tentokrát jsme již štěstí neměli a s jedním penaltovým střelcem to stačilo na konečné osmé místo.

 

Na turnaji jsme se dostali nečekaně daleko, i díky tomu jsme narazili na kvalitní soupeře, zvládli spousty těžkých zápasů a soupeřům nic nedarovali. Na soupisce jsme měli i několik mladších hráčů, kteří tak budou moci své účinkování na ostravském turnaji zopakovat a celkové umístění třeba ještě vylepšit.  

Sestava: Dominik Jelínek, Jan Lengyel, Saša Navasardyan, Adam Benda, Eduard Kudělka, Matěj Huczmann, Adam Kilián, Štěpán Vašulín, Oldřich Kudělka, Adam Fučík, Jakub Lengyel a občas nechal opory vydechnout i Jan Kudělka. 

 

Výsledky a góly:

Ivančice-Wisla Krakov 2:1 (Navasardyan, Vašulín) 
Ivančice-Frenštát 4:3 (Kilián, Huczmann, Fučík, Kudělka Jan) 
Ivančice-Ostrava jih 2:0 (Kudělka Olda 2x) 
Ivančice-SFC Opava 4:1 (Fučík, Kilián, Kudělka Olda, Kudělka Jan) 
Ivančice-Mor. Krumlov 0:2 
Ivančice-Rohov 0:8 
Ivančice-Baník Ostrava 1:5 (Kudělka Olda) 
Ivančice-Fulnek 0:0 ,pen. 2:1 (Benda, Kudělka Eda) 
Ivančice-Sigma Olomouc 1:1 (Fučík) pen. 2:1 (Fučík,Benda) 
Ivančice-Hlinsko 0:4 
Ivančice-Karpaty Lvov 0:2 
Ivančice-Hlučín 0:0 ,pen. 1:2 (Lengyel Jakub) 

 

Konečné pořadí turnaje: 
1.Zaglebie Dabrowskie 
2.Hlinsko 
3.Rohov 
4.Viktoria Plzeň 
5.Karpaty Lvov 
6.SC Znojmo 
7.Hlučín 
8.Ivančice 
9.Dynamo Kyjev 
10.Baník Ostrava 
15.Sigma Olomouc 
17.Wisla Krakov 
22.Akademie Juventus žilina 
26.Mor.Krumlov 
29.Vyškov 
34.Karviná 
45.Opava