Kategorie: Rozhovory

Rostislav Štork

Nejnovější rozhovor se špílmachrem Rosťou Štorkem.

Mise Rostislava Štorka na ivančické lavičce se skončila. Před rokem vystřídal ve funkci trenéra Jaromíra Tlačbabu a letos na začátku zimní přípravy předal trenérské veslo Karlu Kolesovi. Udělal to rád, stále se totiž lépe cítí na hřišti. "Hrající trenér v župním přeboru není dobré řešení," tvrdí 36 letý forvard FC Ivančice.

Proč došlo v klubu k výměně trenéra?

Chtěli jsme v Ivančicích zlepšit vedení tréninků a zápasů. Karel Kolesa je kvalitní a zkušený trenér. Má také velmi slušné vzdělání, licenci UEFA A. Co se týče mě, můžu se naplno věnovat tréninku a soustředit se na svůj výkon. Odpadly mně starosti s přípravou tréninkových jednotek a se skládáním sestavy. To je pro mě velké plus.

Jaké jsou nevýhody hrajícího trenéra?

Utkání sledujete ze hřiště a ne všechno vidíte správnýma očima. Některým klukům tak můžete křivdit. Když je trenér na lavičce, lépe mužstvo koučuje, více může hru usměrňovat. Na hřišti to nejde, je to tam živelnější. Člověk třeba něco pokazí a pak řeší svou chybu nebo mu už dochází síly, a tím pádem mu „ubývá“ mozek pro pořádné koučování.

Čím jste tyto handicapy kompenzoval?

Všechny kluky znám. Vím, na jakých postech hrají, znám je po povahové stránce. Na prvním místě pro mě byly dobrá parta a kamarádství. Nelámali jsme nic silou. Kluci mě respektovali díky tomu, co jsem ve fotbale dokázal.

Hraní a trénování asi tedy nejde moc dohromady...

Hrající trenér v župním přeboru není dobré řešení. Stoprocentně.

Trenéřinu jste nyní pověsil na hřebíček úplně?

Pokud mně to čas dovolí, trénuji mladší přípravku Ivančic, kde mám syna.

S jakými novinkami přišel k mužstvu Karel Kolesa?

Věnujeme se teď nácviku čtyřobráncového systému, což je moderní trend a už tak hrají i mužstva krajského přeboru. Co nejdřív chceme tímto systémem hrát.

Jak hodnotíte odehrané přípraváky s HFK Třebíč (0:3) a Zbýšovem (0:2) ?

Těm prohrám nepřikládám velkou váhu. Zkoušíme zmíněný systém a trenér zapojuje do zápasů hodně hráčů, kteří se střídají na různých místech.

Kdo je ve vašem kádru nový a kdo ho opustil?

Kádr jsme posílili. Z hostování ve Velkém Meziříčí se vrátil Petr Krátký, prodloužili jsme hostování z HFK Třebíč Ivoši Konířovi a z 1. FC Brno Honzovi Pekáčovi. Z Rakouska se vrací Dan Kraus. Na zkoušku je u nás Marek Pruška ze Senorad a Karel Beneš z Rosic. Nikdo od nás zatím neodešel, pouze z pracovních důvodů nemohou stále hrát Roman Jakubec a Emil Široký.

zdroj: jmfotbal.cz

print Formát pro tisk