Kategorie: Rozhovory

Tomáš Kleibl

Patří mezi mladou generaci hráčů. Po nevyrovnaném podzimu se na jaře jeho výkonnost zvedá a pokud tento trend udrží do konce sezóny, můžeme se v jeho podání těšit na velmi zajímavé výkony. Hráč, který má ještě fotbalovou kariéru před sebou a na jehož bedrech by měl za pár let stát ivančický fotbal - Tomáš Kleibl.

Je za námi jeden z nejhorších zápasů sezóny a 5 gólu v naší síti. Jak jsi tento zápas viděl z pozice útočníka?
V prvním poločase to byl spíše boj. Většinou jsme hráli do ,,plných“ , Morenda měla dobře sestavenou obranu a bylo těžké na ně něco vymyslet. Chtělo to přihrávky na jeden dotek a rychlou kombinací se uvolnit přes stopery, kteří byli hodně vysocí, ale nám se kombinace moc nedařila a obrana domácích ještě stačila fyzicky eliminovat naše útoky. V druhém poločase to už bylo lepší, bylo už víc místa na kombinaci a obránci už tolik nestíhali, tak se dalo něco vymyslet, šance tam byly, ale většinou skončily těsně vedle.

Dokázali jste srovnat výsledek z 2:0 na 2:2. Jak je možné, že jste hned vzápětí inkasovali? Navíc to není poprvé. S Kohoutovicemi to bylo podobné. Dali jste gól, ale hned vzápětí jste inkasovali. Kde hledat příčinu?
Příčinu musíme hledat v nás, protože není možné, abychom po poločasové rozehrávce dostali ihned branku, a to co se stalo za stavu 2:2 je toho důkazem. Tam nám chybělo trošku toho štěstíčka, kdy hráč z nulového úhlu  trefil Jirku Boreše a ten si srazil nešťastně mokrý míč do branky. Vypadá to, že se přestaneme soustředit a myslíme si, že se soupeř porazí sám, až za kritického stavu se opět začneme soustředit a hrát náš fotbal.

Na „Morendě“ se znovu opakovala situace z posledních zápasů. První poločas jste se nedokázali prosadit a naopak mohli několikrát inkasovat. Až po přestávce jste se rozehráli a i když jste pak znovu inkasovali, soupeře jste neustále tlačili. Proč nedokážete takto soupeře přehrávat už od začátku?
Možná v tom bude trochu nesoustředění, ale spíš, že soupeř nám v prvním poločase fyzicky stačí a ve druhém už odpadá a nám se otevírají okénka v obraně ke vstřelení branek.

Nemáš pocit, že se až příliš spoléháte na góly Tomáše Čožíka? Je sice pravda, že kdyby měl proti „Morendě“ svůj „obvyklý“ den, asi bychom neprohráli, přesto je spoléhání na jednoho člověka dost riskantní, nemyslíš?
Jestli spoléháme? Tak určitě je to největší tahoun našeho týmu bez jeho branek a přihrávek, bychom nebyli tam kde jsme, ale nemyslím, že jenom na něm stojí a padá naše hra, v tomto zápase jsme byli schopni i bez jeho branek dát 3 góly, což není zas tak špatný a kdyby měl ještě trochu víc štěstí, které mu chybělo, tak jsme určitě neprohráli.

V posledních zápasech se nám začíná podezřele zaplňovat marodka. Tasovice dle posledních informací tento problém vůbec neřeší. Nemyslíš, že tento fakt může rozhodnout v honbě za postupem?
Tak určitě je to důležitý aspekt k zisku prvního místa, ale v tomto zápase se shodou okolností náš kádr velmi zúžil a věřím, že k příštímu zápasu budou již někteří hráči připraveni. Chybu vidím jinde než v úzkém kádru A-týmu, který v podstatě zas až tak úzký není, taková situace může potkat jakýkoliv tým a od toho jsou B-týmy a dorosty, kteří v takových situací vypomůžou, bohužel B-tým trpí nedostatkem hráčů, kteří by byli schopni zasáhnout do zápasu A-týmu a u dorostu je taky velmi málo hráčů a ještě k tomu se zachraňuje.

Někteří hráči po posledním kole, kdy Tasovice porazili IE Znojmo, prohlásili, že postup už jde vzdálen, neboť Tasovice už body neztratí. Jaký je Tvůj názor?
Takový názor padl i po remíze v Kohoutovicích a Tasovice v ten samý den prohráli na Slovanu Brno, který jsme za týden jednoznačně přejeli. Máme zápas k dobru, 3 body ztráty, beznadějná situace to jistě není a ještě k tomu hrajeme s Tasovicemi doma. A popravdě Tasovice nejsou žádní velcí fotbalisti, takže nechápu proč z nich dělat neporazitelný tým .

Teď vás čeká zápas právě s IE Znojmo. Marodka a absence některých hráčů se sestavou asi dost zamíchá. Nemáš z tohoto důvodu ze zápasu obavy? IE Znojmo je velmi silný soupeř....
Sestava asi bude trochu promíchaná, ale věřím, že jsme se dost poučili a nenecháme si 3 body uniknout. IE Znojmo uhrává dost bodů na svém hřišti, které je malé a oni dokážou silovým fotbalem ukopat výhry, ale na našem velkém už to tak lehké mít nebudou, pokud budeme hrát technický fotbal s přesnými přihrávkami, tak myslím, že 3 body jsou naše.Ale nesmíme je podcenit, protože je to určitě silný tým.

Jak bys vůbec zhodnotil svoje dosavadní jarní vystoupení? Spokojenost?
Zatím v posledních dvou zápasech mě to střelecky vycházelo a bylo tam i několik přihrávek na gól, ale je to dost o štěstí, které jsem moc neměl a taková tzv.deka mě k tomu moc nepomáhala. Na podzim po příchodu ze Sparty Brno jsem to neměl celkově jednoduché a snaha ukázat, že na to mám vyšla nadarmo. Až teď na jaře se to obrací k lepšímu a věřím, že ukážu, že nejsem jen žolík na druhou půli, a že se mně nemusí trenér bát nasadit od začátku.

Občas se zdá, že střídáš velmi dobré výkony s horšími. Máš proto rozumné vysvětlení?
Na podzim jsem možná měl výkyvy výkonnosti. Možná to bylo tím, že jsem ještě mladý, nebo že jsme toho moc na podzim neodehrál, tréninky jsem taky občas vynechal kvůli škole, občas tam byla i nechuť, všechno dohromady vyústilo k nevždy jistým výkonům.

Pokud bys vzal svůj oblíbený post, hrajete se Ti lépe v útoku nebo záloze? Dříve jsem hrával jen střed zálohy nebo pravou zálohu kde jsme těžil z dobré přihrávky i centrů ale teď když je tým velmi nabytý tak jsem rád za každé místo kde můžu hrát a dá se říct, že mě to na tomto postu baví a dnes už bych radši hrál v útoku. Nemusí se tam tolik běhatSmiley

Možná malinko nepříjemná otázka, ale co říkáš úrovni tréninků? Nemyslíš, že když hrajeme o čelo tabulky, že by se úroveň tréninků měla zvednout? Ať už z hlediska kvality, tak i počtu účastníků?
Kvalita tréninku je závislá na počtu hráčů. V menším počtu to nemá ten správný náboj. Ze začátku sezóny nás chodilo hodně a tréninky měli úroveň, hlavně při naší roztahovačce jsme si nic nedarovali.

Co složení mužstva? Jak se Ti jeví, popř. na jaké posty bys uvítal posily?
Náš tým je na velmi dobré úrovni, nic moc bych na žádném postu neměnil. Je poskládaný ze zkušených hráčů a z nás mladých, kteří tomu dodáváme dravost.

Co považuješ za svoje silné fotbalové stránky? A skromnost stranouSmiley
Přednosti bych viděl v překvapivých přihrávkách a v centrech. V rychlosti, u které jsem dost pokulhával tak jsem se zlepšil.

A slabiny?
Slabší stránku vidím ve hře do těla, kterou se snažím zlepšit a věřím, že se již už zlepšuje. A v hlavičkových soubojích.

A nakonec klasika… Co by se podle Tebe mělo v ivančickém fotbale zlepšit a co podle Tebe naopak stojí za pochvalu?
Za poslední dva roky se toho hodně zlepšilo. To co nešlo mnoho desetiletí se během dvou let stalo realitou. Přišel nový výbor, který před dvěma lety začal realizovat stavbu nových kabin, které již byly nutností. Vím jaké okolo toho byly ze začátku problémy a tahanice, protože jsem to měl doma z první ruky. Takže těmto lidem patří velký dík. Pořád je co zlepšovat, ale bohužel nejde všechno hned a tak věřím, že během pár let se dostanou podmínky ještě na lepší úroveň.

Tvoje cíle do této sezony, popř. s jakým umístěním budeš spokojený na konci sezony?
Nic jiného než postup do kraje neberu.

Blondýnky vs. brunety?
Mě je to úplně jedno, hlavně když se mě libí a já ji taky a to je problémSmiley

Největší zážitek?
Zatím úplně největší nemám. Velkých mám dost, ale na ten největší zatím čekám.

Myslíš, že se počet fanoušků na stadionu ještě zvýší? Hrajete stále v popředí tabulky a těžko chtít víc.
Počet diváků by mohl být větší, možná je to tím, že hrajeme v sobotu, protože návštěvy nedělního utkání B-týmu nejsou proti A-týmu až tak rozdílné. Ale věřím, že diváků bude chodit stále víc nebo alespoň stejný počet a jediné, čím je můžeme přilákat na hřiště, je naše hra.

Díky za rozhovor.

print Formát pro tisk