Kategorie: Starší dorost - příspěvky k týmu

Starší dorost - zhodnocení podzimní části

Do podzimní části sezóny jsme vstupovali s jasným cílem zařadit se do středu tabulky a vyhnout se tak co nejdřív potížím s udržením v soutěži. Tento cíl jsme i přes velmi mladý kádr (který se během sezóny ještě omlazoval a zmenšoval) bezezbytku splnili. Přezimujeme na slušném sedmém místě s 23 body, přičemž šesté Rosice mají bodů stejně a pátá Kuřim pouze o bod více. Velmi nás těší, že jsme všechny celky, které skončily v tabulce pod námi, porazili a nemáme prozatím problémy s podceňováním soupeřů. Naopak s týmy z horní poloviny tabulky jsme uhráli pouhé dva body. Mohla za to někdy naše menší fyzičnost, mladý kádr, někdy ale také náš nesmyslný respekt k soupeři. Nakonec jsme vždy zjistili, že jsme schopni se soupeřem hrát vyrovnaný fotbal, ale to už bylo většinou pozdě. Podzim zakončujeme se 42 vstřelenými brankami, což nás řadí na čtvrté místo v této činnosti. Obdrželi jsme 28 gólů, zde končíme na pomyslném šestém místě.

Naše nejpovedenější utkání přišlo na úplný závěr sezóny. Dokázali jsme ze Slatiny jako první odvést alespoň bod. V tomto utkání jsme dobře kombinovali a dokázali jsme i vyhrávat útočné situace 1 na 1. Byla to ovšem činnost bez míče, kde jsme excelovali. Byli jsme schopni získávat drtivou většinou odražených a druhých míčů a také naše nasazení bylo prvotřídní. Nejméně povedeným utkáním bylo to v Kuřimi. Zde jsme špatně drželi míč, promarnili jsme spoustu šancí a nakonec i vlastními chybami jsme doslova darovali domácím tři body.

Nejlepším střelcem podzimu se stal se dvanácti brankami Monty Galstyan (průměr branka/zápas). Za ním následují Patrik Šnyrch s osmi a Pavel Ambrož se šesti. Nejvíce minut odehrál Adam Hron, který na hřišti nechyběl ani vteřinu. Nejvíce žlutých karet obdržel Daniel Šacher (3).

Do jara nám dává tato část sezóny relativní klid. To se ovšem po sérii špatných výsledků může rychle změnit. Zároveň je to ale také závazek, a proto je sedmé místo naším minimálním cílem. Budeme chtít jednoznačně vytěžit více bodů se soupeři z předních příček tabulky a posunout se tak co nejblíže úplné špičce.

print Formát pro tisk