Kategorie: Starší přípravka - příspěvky k týmu

Další utkání starší přípravky

ST 18.09.2019

Okresní soutěž III. třídy, pátek 13.září

FC Veverská Bítýška – FC Ivančice 6:7 (3:1)

Góly: Kudělka Jan 3, Neugebauer 2, Coufalová 1, Bucsuházy 1

Sestava: Jakub Mysliveček – Bára Coufalová, Lukáš Jurka, Ondřej Badin, Tobiáš Obulaný, Adam Petrák, Jan Kudělka, Ondřej Neugebauer, Štěpán Bucsuházy

V páteční odpoledne jsme se vypravili do Veverské Bítýšky, jejíž tým svými dosavadními výsledky i počtem nastřílených gólů nebudil výraznější respekt. My jsme se však na hřišti trápili, na trenérské lavici a v hledišti to bylo ještě náročnější. I když byl soupeř urostlejší a ve středu pole i celkem běhavý, z našich hráčů nedokázal nikdo dát hře klid a patřičnou myšlenku. Chyběla souhra alespoň dvojic, kvalitní náběh, kterým bychom si hodně pomohli, a když už se někdo rozběhl, nahrávka buď nepřišla nebo byla nepřesná. Víceméně individuální postupy hráčů končily buď ve středu pole v soupeřově obranné pavučině nebo někde u rohových praporků. Zápas tak nakonec byl o bojovnosti, úspěšnosti v přetlačované při soubojích a také o chybách. Po prvním opravdu bídném poločase nás trochu nastartovaly lehké góly přes soupeřova brankáře, najednou šlo všechno lépe, přidali jsme další góly a střetnutí vypadalo rozhodnutě. V závěru se soupeř po našich chybách dotáhl na jednogólový rozdíl, ale i přes nějakou tu skorošanci již vyrovnat nestihl.

Bez zkušenějších to holt bylo těžké, ale to přesně potřebujeme. Jak se nebylo za koho schovat a nikdo to za nás neuhrál, zjistili jsme, že musíme být rychlejší, odvážnější a po získání dostatečných zkušeností i lépe řešit vzniklé situace, takže velmi poučný zápas a doufáme, že s dopadem na tréninkovou morálku i zápasový přístup.

 

Okresní přebor, neděle 15.9.2019

SK Dolní Kounice – FC Ivančice 3:28 (0:12)

Góly: Kilián 7, Pokorný 6, Benda 5, Huczmann 4, Ryška 3, Ošmera 2, Jelínek 1

Sestava: Oldřich Kudělka - Ondřej Ošmera, Adam Benda, Matěj Huczmann, Patrik Pokorný, Jakub Ryška, Jakub Jelínek, Adam Kilián, Tobiáš Baumgartner

Při pohledu na výsledky letošního podzimu, jsme zjistili, že Kounice ještě nevyhrály a i rozdíly ve skóre vypadaly jednoznačně, tak jsme očekávali kvalitativně výrazně slabšího soupeře a následný zápas to i potvrdil. Některé věci nám vycházely, nebyl problém kombinovat a soupeři téměř nepůjčit míč i když lehké nerovnosti kontrolu míče ztěžovaly. Hřiště se tak zdálo těsnější něž obvykle a tak jsme se snažili hráčům pomoci důrazným doporučením roztahovat hru, což se u některých nesetkávalo s pochopením, prostě tomu nevěřili a nevěří dodnes. Na oko líbivější hru jsme začli předvádět až v druhé půli po snížení počtu hráčů našeho týmu, kdy možností kam poslat míč ubylo a rozhodování bylo pro mnohé jednodušší. Vize vyrovnanějšího zápasu ale stejně nebyla naplněna, protože soupeř ve druhém poločase přestal běhat prakticky úplně, jako pozitivní vidím alespoň to, že obě naše čtveřice chodily ze hřiště ve druhé půli patřičně zadýchané.

print Formát pro tisk