Kategorie: Starší přípravka - příspěvky k týmu

Středa 23. října - 11. kolo Okresního přeboru Brno-venkov

FKM Kahan – FC Ivančice 1:14 (0:7)

branky: Kudělka 6, Ryška 3, Kilián 3, Pokorný 1, Baumgartner 1

Sestava: Ondřej Ošmera - Adam Benda, Jakub Jelínek, Adam Kilián, Tobiáš Baumgartner, Olda Kudělka, Matěj Huczmann, Patrik Pokorný, Jakub Ryška, Jan Kudělka, Matěj Prokeš

Vzhledem k sobotnímu kraji jsme se k utkání do Zastávky museli dostavit již ve středu. V naší sestavě nikdo nechyběl, očekávali jsme spíše jednoznačný zápas a tak jsme sestavu obohatili i o netradiční posily. Soupeř se ukázal jako bojovné mužstvo, které se menší fotbalovost snažilo dohánět tvrdostí a zápas tak dost bolel. Kvalitě hry nepřispělo ani viditelně menší hřiště s horším povrchem, které zvýšilo frekvenci soubojů a hrálo do karet spíše soupeři. Střelecky jsme se naštěstí prosazovali od začátku a tak se nám povedlo zvítězit výrazným rozdílem, který však odpovídal dění na hřišti jen částečně.

Výhrou v posledním kole jsme završili úspěšný podzim v okresním přeboru starší přípravky. Zvláště proti silnějším soupeřům jsme předváděli ty nejlepší výkony a naše výsledky tak zdobily veskrze jednoznačné výhry.

Sobota 26. října - Krajský přebor JmKFS

FK Hodonín - Ivančice 4:6 (4:1)

Branky: Kilián 2, Kudělka 2, Pokorný 1, Benda 1

FC Ivančice – SK Líšeň 0:4 (0:3)

Sestava: Ondřej Ošmera - Adam Benda, Jakub Jelínek, Adam Kilián, Tobiáš Baumgartner, Olda Kudělka, Matěj Huczmann, Patrik Pokorný, Jakub Ryška, Adam Petrák, Lukáš Jurka, Ondřej Neugebauer, Jakub Mattes

Sobotní Krajská soutěž v Hodoníně slibovala kvalitní zápasy, s domácím týmem se potkáváme opakovaně se střídavými úspěchy a druhým hostem byli fotbalisti Líšně, které jsme již letos potkali a za pršavého počasí v mokru se rozešli smírně 4:4. Měření sil tentokrát po domluvě všech účastněných slibovalo změnu a to navýšením počtu hráčů na ploše na 7+1 a také zvětšením hrací plochy na celou půli, takže se hrálo dle pravidel mladších žáků.

Po úvodním rozkoukání se na na hřišti rozpoutal vyrovnaný boj. Kdo nedal záhy míč z nohy tak o něj přišel, což nás stálo několik nadějně vypadajících akcí, ale jinak si hráči hlavně na na krajích hřiště počínali zkušeně, gólově to však z naší strany bylo horší. Ani soupeř neoplýval sebevědomými útoky, přesto několik šťastných míčů skončilo za zády našeho brankáře občas i s přispěním našich a o poločase i přes vyrovnanou hru svítilo hrozivých 4:1 pro domácí. Nevzdali jsme se, ve druhé půli dali

první gól a pokračovali v tlaku a snaze, která byla i přes několik neproměněných šancí odměněna dalšími góly a nám se tak povedl skvělý obrat na 4:6. Druhý poločas z naší strany snesl přísné měřítko hlavně co se týče bojovnosti a pohybu, nicméně s obavami jsme očekávali kolik sil po hektickém a vítězném závěru zbylo na další zápas.

V tom nám byli těžkým soupeřem kluci a Eliška z Líšně. Prezentovali se pěkným herním projevem, hrou po zemi, občas i na jeden dotek a snadno se dostávali do přečíslení a gólových šancí. My jsme víc koukali na míč než na pohyb protihráčů a přistupování tak nemělo patřičné načasování a díky těžkému zápasu v nohách ani výbušnost. Poločasové skore 0:3 víceméně pravdivě vyjadřovalo obraz hry, kdy soupeř ještě několikrát ztroskotal na Onďovi či nepřesné střele. Ve druhé půli už soupeř nasazené tempo neudržel, hra se vyrovnala, začali jsme být nebezpečnější i na soupeřově půli, nicméně zaslouženého gólu jsme se nedočkali. Zápasy na větším než zvyklém hřišti byly pro mnohé novou zkušeností a měly své kouzlo i pro nás trenéry, některým otevřely netušené fotbalové obzory, jiným byl zase velký prostor spíše na obtíž,ale našima očima tým zajímavou zkouškou prošel.

Neděle 27. 10. 2019 - Okresní soutěž III. třídy okres Brno - venkov

FC Slovan Rosice B - FC Ivančice B 6:4 (3:0)

brankyy: Pokorný 2, Ošmera 1, Obulaný 1

Sestava: Jakub Mysliveček – Lukáš Jurka, Ondřej Badin, Tobiáš Obulaný, Vojtěch Šnepfenberg, Ondřej Ošmera, Matyáš Pokorný, Oliver Reda, Ondřej Neugebauer.

V Rosicích jsme se v posledním zápase okresní soutěže postavili místnímu béčku. Soupeř svými výsledky patří ke slabším týmům, ovšem ani výkony našeho celku nepůsobí přesvědčivě a tak jsme čekali co předvedeme tentokrát. Tradiční sestava doznala lehkých změn, v záloze chyběli naši nejmladší, ale zato přijeli hráči, kteří se slušně předvedli den předem v Hodoníně.

Fakticky jsme viděli vyrovnaný zápas, již tradičně spíše bojovný, k vidění byly i nepřesnosti, nedotažené akce a taktéž chyby, z nichž některé v naší obraně soupeř potrestal. Naopak v útoku naše produktivita zůstala bídná v duchu posledních zápasů, síť soupeřovy brány se nám podařilo rozvlnit jen čtyřikrát a to na vítězství v zápase stačit nemohlo ani proti podobně indisponovanému soupeři. Podzimní účinkování v soutěži jsme tak zakončili prohrou. Pomyslné tabulce soutěže vévodí neporažené Říčany, po dvou prohrách mají Dolní Loučky (jednu s námi) a Střelice a naše třetí prohra s výsledkově nevýrazným soupeřem nás tak pasovala na aktuální 4. místo z deseti týmů.

Podzimní sezona nám dospěla do finále, o víkendu čeká poslední a z pohledu soupeřů vysoce prestižní kolo kraje, ve kterém spolu s týmem IE Znojmo zavítáme na hřiště Zbrojovky Brno.