Kategorie: Starší přípravka - příspěvky k týmu

Ohlédnutí za zimní přípravou a první jarní zápasy starší přípravky

PO 08.04.2019

Zimní příprava a první soutěžní víkend starší přípravky
 
Krátce k zimě - zimní halová (tělocvičnová) příprava proběhla vcelku uspokojivě. Objektivní potíže se zajištěním haly způsobily, že jsme ji absolvovali prakticky rozděleni na dvě poloviny ve spolupráci s mladší přípravkou i mladšími žáky za což hráčům i trenérům děkujeme a i tentokrát očekávám, že ze zimní hry na malém prostoru budeme na jaře těžit.
Při přípravných turnajích jsme se nejčastěji ukázali v Moravském Krumlově, moc se líbily (alespoň trenérům) turnaje o menším počtu účastníků, bez vyhodnocování na umělkách v Líšni a TCM Zbrojovky, dál jsme prověřili i palubovky na Vinohradech a v Prostějově. Přestože jsme nejcennější pohár odnikud nepřivezli, předsezonní přípravné zápasy s nejlepšími teamy naší okresní soutěže (Modřice, D.Kounice, Kahan) naznačily posun ve výkonnosti.
Přípravu zakončil jarní pohár na Lokomotivě poslední březnový víkend, počasí sice vyšlo, ale bohatá marodka nakonec se sestavami pěkně zamávala a bez pomoci mladší přípravky bychom tradiční dvě mužstva nebyli schopni postavit. Nezkušení hráči se ke svým rolím postavili nebojácně.
 
První dubnová sobota nás zavedla do Vacenovic na zápasy krajské soutěže. Tato čítá celkem šest kol v průběhu jara, jezdí spolu mladší i starší přípravka a na místě se vzájemně utkají vždy tři celky vybrané podle neznámého klíče. První zápas proti Hodonínu, který již měl jeden zápas za sebou, což obvykle znamená jistý hendikep, probíhal pod naší taktovkou a bez větších potíží jsme dokráčeli k výhře 9:4. Pak nastoupili domácí a přestože jsme stále měli gólově navrch, byl to boj, dlouho nebylo o vítězi rozhodnuto a až v závěru jsme se odpoutali na konečný rozdíl 7:4.
 
FC Ivančice - FK Hodonín 9:4
branky: Kilián 3, Vašulín 3, Lengyel Jan, Jakub a Eda Kudělka 1.
FC Ivančice - SK Vacenovice 7:4 
branky: Kilián 2, Vašulín 2, Benda, Kudělka Eda a Kroutil.
Sestava:
Dominik Jelínek, Martin Pokorný, Adam Benda, Jan a Jakub Lengyel, Eduard Kudělka, Štěpán Vašulín, Jan Kroutil, Adam Kilián, Patrik Pokorný.
 
 
V neděli jsme nejprve v okresním přeboru přivítali mužstvo Říčan. Tým Ivančic "A" do jehož kádru jsme již na podzim zařadili hráče ročníku 2008 si se soupeřem přesvědčivě poradil, a to i přes dvě velmi mladé posily, které nejen umožnily vydechnout základu, ale také se zapsaly do střelecké listiny. Každopádně musíme vyzdvihnout nejen nedělní, ale i sobotní jistotu v bráně - Dominika Jelínka, který se likvidováním soupeřových gólovek vždy výrazně podepisuje na konečném výsledku. Tentokrát nás však soupeř moc neprověřil.
 
FC Ivančice-SK Říčany 10:1
Branky: Vašulín 2, Kudělka Eda 2, Lengyel Jan a Jakub, Jelínek Dominik, Ryška Jakub, Kudělka Jan a vlastní.
Sestava:
Dominik Jelínek, Patrik Záviška, Martin Pokorný, Štěpán Vašulín, Kudělka Eduard, Jan Kroutil, Lengyel Jan a Jakub, Ryška Jakub, Kudělka Jan
 
 
Naše béčko ve stejném okresním přeboru s hráči narozenými v roce 2009, 2010 a absencemi dvou opor přivítalo Pozořice. Utkání hned nabralo vysoké tempo a čekání na gól jsme nakonec ukončili my, další šance jsme však nevyužili a soupeř trestal a odskočil na 1:3. Brzké vyrovnání nás dostalo opět do hry, ale pohádku o spoustě neproměněných šancí jsme již slyšeli mnohokrát a ještě mnohokrát uslyšíme, naši střelci se odmlčeli a až za neutěšeného stavu 3:8 se vydal do pole Ondra, ukázal co se dělá s balonem v pokutovém území a tak se povedlo i mírně korigovat. Zápas se až na výsledek líbil, bojovnost našich subtilních hráčů proti váhové přesile byla příkladná a ani herní projev nezaostával.
 
FC Ivančice-SK Pozořice 5:8
branky: Kilián 2, Misař 1, Ošmera, vlastní
Sestava:
Ondřej Ošmera, Jakub Jelínek, Lukáš Jurka, Adam Petrák, Adam Kilián, Patrik Pokorný, Daniel Misař, Oldřich Kudělka, Eduard Kudělka
 
Vstup do sezóny nám herně vyšel, o výsledky až tak nejde i když potěší a tak se budeme těšit na další soupeře a zápasy.
Za mužstvo trenéři Pepa Benda a Roman Kudělka

print Formát pro tisk