Kategorie: Starší přípravka - příspěvky k týmu

Poslední hrací víkend starší přípravky

Závěrečné okresní kolo starší přípravky

RAFK Rajhrad  –  FC Ivančice B  6:7 (4:4) 

branky:  Huczmann 2, Kilián 2, Pokorný, Misař, Benda

Sestava:  Patrik Záviška, Matěj Huczmann, Patrik Pokorný,  Oldřich Kudělka, Daniel Misař, Adam Kilián, Adam Petrák, Adam Benda.

V pátek 14.6. jsme museli hráče rozdělit na dvě výpravy a na hřišti Rajhradu tak nastoupil služebně mladší výběr. Mužstvo soupeře se po podzimu výrazně zlepšilo což dokázalo i výhrou na našem hřišti a tak vzhledem k nepočetné sestavě méně zkušených hráčů jsme dnes zázraky nečekali i vzhledem k velmi teplému počasí. Do zápasu jsme ale vstoupili nebojácně a dostali se do vedení. Soupeři se ještě povedlo otočit, ale v dalším průběhu jsme se přeci jen dostali na těsné vítězné skóre a v nervózním závěru ho i udrželi.

 

SK Pozořice  –  FC Ivančice A  12:17 (5:7)  branky:  Vašulín 6, Kroutil  4, Kudělka  4, Jurka 1, Lengyel  Jakub 1, Lengyel  Jan 1.

Sestava: Jakub Lengyel, Jan Kroutil, Eda Kudělka, Jan Lengyel, Martin Pokorný, Štěpán Vašulín, Lukáš Jurka. 

V Pozořicích jsme poslední dobou moc úspěšní nebývali a také jarní domácí prohra b-týmu proti velmi běhavému soupeři naznačovala kvalitu domácích a těžký zápas. S jedním střídajícím a ve velkém horku panovaly obavy, jak dlouho vydržíme  fyzicky vzdorovat běhavému soupeři. Zahájili jsme  rozvážně a z uvážlivého tempa jsme se nenechali vyvést  v celém průběhu. Soupeři sice chodili jeden na jednoho, ale chyběla mu rychlost, kombinace taky vázla  a tak obrana vcelku odolávala,  navíc  naši útočníci výrazně převyšovali obrannou hru soupeře a tak jsme od začátku  dávali góly a rozdíl pravidelně narůstal. Až poslední čtvrtinu jsme polevili v zavedeném stylu hry a domácí  zvládli korigovat narůstající nepříznivé skóre na přijatelný rozdíl.  

Poslední hrací víkend okresu tak znamenal  dvě výhry na půdě soupeřů, ze kterých jsme měli obavy, kdy naše  početně slabší sestavy si musely sáhnout až na dno fyzických sil, dostatečně čerpat ze studnice fotbalového umu a za bojovnost a zvládnuté zápasy v náročných podmínkách je třeba všechny hráče pochválit. Když připočteme i  předchozí  víkend bez prohry, navíc  s týmem Modřic, který v celé sezoně  ztratil jen 5 bodů, tak závěr soutěže nám trochu zlepšil náladu z předchozích rozporuplných výkonů i výsledků jarní sezony.      

 

 

 JUNIOR CUP 2019,  Olšany u Prostějova, 15.6.2019

V  sobotu jsme se vydali do Olšan na velký turnaj ročníku 2009. Přihlašování probíhalo v čase zimní přípravy, kdy naše hra i výsledky byly koukatelné a cíle tak mohly být optimistické. Nicméně s postupem jarní sezony jsme vzhledem k početně limitovanému stabilnímu kádru (jen 7 hráčů ročníku 2009 + 1x 2010) a známým absencím tušili nominační problémy. V posledním měsíci se téměř všichni hráči vystřídali na různě dlouhé nemocenské a tak jsme do poslední chvíle netušili jak početná výprava bude a kdo všechno se vůbec bude účastnit. Nakonec v krizovém scénáři těsně před turnajem pomohli  doplnit  kádr na hratelný počet Jan Mezník a Jan Kudělka. 

Do turnaje jsme se pustili s vervou, prvním soupeřem nám byl tým Domino Bratislava a hned první útok soupeře jsme zakončili vlastním gólem. Zápas se přeléval, byli jsme i nebezpeční, ale po jedné naší nádherné nahrávce to bylo 0:2. Oklepali jsme se, vytvářeli si šance, vyrovnali na 2:2 a dvakrát jsme odmítli jít z vyložené šance do vedení až soupeř potrestal na 2:3. Další zápas hrubě nevyšel, s Kylešovicemi, nejslabším týmem ve skupině 0:4. Dál nás čekalo Slovácko, Benda v brance pochytal nebezpečné  střely soupeře, a naši střelci pomohli vytvořit výsledek 3:0, i když zápas byl vyrovnanější než napovídá výsledek. S aspirantem na vítězství ve skupině týmem Ústí u Vsetína jsme vedli, bojovný a vyrovnaný zápas  skončil 2:2 a na závěr s Letohradem jsme se gólově neprosadili  - 0:3.

Skupina kterou nakonec vyhráli kluci z Bratislavy před Letohradem a Ústím byla vyrovnaná, tři týmy měly po 10-ti bodech. My jsme se sice krčili pouze na čtyřech, ale vítěze jsme měli na lopatě, remizovali jsme se třetím, ale zapoměli jsme vyhrávat se slabšími.

Páté místo ve skupině nás poslalo ke čtyřem stejně umístěným týmům z vedlejších skupin. Byli jsme zřejmě mezi svými, protože naše ne zcela ideální výkony a herní projev stačily pouze na  tři remízy a jednu těsnou výhru. S Kozlovicemi  jsme vyrovnali ze stavu 0:2, s Mohelnicí jsme taky dotahovali, domácí béčko jsme jako jediné nakonec udolali a slibně rozehraný zápas a vedení 2:0 s Třebovicemi jsme darovanými góly dotáhli k remíze 3:3.  

FC Ivančice  -  Domino Bratislava 2:3   góly: Huczmann, Pokorný

FC Ivančice – Kylešovice 0:4

FC Ivančice  - Slovácko  3:0  góly: Pokorný, Huczmann, Olda Kudělka

FC Ivančice - Ústí u Vsetína 2:2   góly:  Benda, Kudělka Jan 

FC Ivančice -  Letohrad 0:3

 Skupina o 21-25. Místo:

FC Ivančice   - Kozlovice  2:2  góly: Huczmann + vlastní

FC Ivančice -  Mohelnice 2:2   góly: Mezník, Kudělka Olda

FC Ivančice  -  Olšany  2:1   góly: Kudělka Jan, Huczmann

FC Ivančice  - Třebovice   3:3   góly:  Kudělka Olda, Pokorný, Petrák

FC Ivančice na turnaji reprezentovali:  Matěj Huczmann, Patrik Pokorný,  Oldřich Kudělka, Daniel Misař, Adam Kilián, Adam Petrák, Adam Benda, Jan Kudělka a Jan Mezník.

 Umístění ve vyšších patrech:  1. místo:  Dubnica n.Váhom,  2. místo:  Olšany u Prostějova, 3. místo: Cholupice u Prahy, 4. místo:  Domino Bratislava, 5. Místo:  Šumperk,  6. Místo: SK Líšeň 

 Celkově jsme se tak  umístili na 23. místě z 30-ti účastníků a přestože první pohled moc lichotivý není  a určitě jsme věřili  v lepší umístění, s odstupem výsledek až tak negativně nevidím.  Na hře i výsledcích se určitě podepsal odbojovaný a vyhraný páteční předvečerní zápas a následná únava. Dále nepočetný dav střídajících – nevšimnul jsem si týmu, který měl na střídání jen tři hráče,  což v kombinaci s horkem znamenalo větší zátěž a únavu jednotlivců jejichž kvalita fotbalového projevu zákonitě postupem času klesala. A když se nám jeden základní kámen v průběhu turnaje  zranil a druhý už před turnajem totálně ztratil formu,  s pomocí dvou hráčů mimo kádr naší starší připravky  bylo těch ran osudu na jeden tým trochu moc. S odstupem zhodnocené a zpětně promítnuté objektivní důvody se kterými  toho nešlo moc dělat staví slabší turnajové výsledky i  výkony do trošku  jiného světla a přestože to u všech hráčů  na pochvalu nebylo, na dno si šáhli všichni a budiž oceněna i silou vůle vybojovaná neprohra v posledních  čtyřech zápasech. 

print Formát pro tisk