Kategorie: Starší přípravka - příspěvky k týmu

Příprava a první utkání starší přípravky

ČT 29.08.2019

Zahájení  sezony starší přípravky - soustředění v Řeznovicích

Po tradičním červencovém odpočinku, který někteří hráči využili i k fotbalově zaměřeným prázdninovým pobytům jsme se počátkem srpna začali setkávat pravidelněji a tréninkovou sezonu jsme oficiálně zahájili soustředěním ve dnech 14.-18.8.. Po  loňském dostaveníčku ve fotbalovém areálu  v Řeznovicích, který jsme hodnotili výrazně pozitivně po všech stránkách jsme měli o lokalitě  dlouho dopředu jasno a tak jsme se na prověřené místo opět vrátili o něco starší, zkušenější a snad i  fotbalově vyspělejší.  Počasí a teplota vody tentokrát koupání moc nepřály, což prakticky vymazalo dobrovolnou, ale loni výrazně atraktivní vodní relaxaci, o to více jsme však vydrželi v zápřahu na fotbalovém pažitu.  Ubytování, až na jedno malinké stanové městečko, bylo kolektivní, všichni měli lůžka pohromadě ve velkém sále řeznovického komplexu, podmínky sic  spíše spartánské, ale na poznání sebe sama i druhých a k utužení kolektivu naprosto vyhovující. O stravovací a pitný režim, doplňkové aktivity  a večerní  animační program se nám staral početný realizační tým a všichni se tak měli jak v bavlnce. A přestože se tu a tam mihl některý z rodinných inspektorů, neshledajíce žádné zásadní zanedbání péče či závažné výchovné pochybení, mohl spokojeně odkráčet a čas pobytu mohl harmonicky plynout dál ke spokojenosti všech zúčastněných.      

Po středečním  příjezdu jsme sportovní část zahájili lehčím až seznamovacím podvečerním tréninkem. Běžný  tréninkový den nám začínal kratkým výběhem s rozcvičkou, poté se hladoví fotbalisti vrhli na snídani, po které doběhla ranní hygiena  a taktéž atraktivní  hodnocení pořádku u lůžek. Dopolední trénink s vizí čerstvějších svalů býval o něco náročnější, obsahově s výraznějším podílem průpravných cvičení. V části po obědové pauze s odpoledním klidem (dospělých) či neklidem(dětí)  jsme se více věnovali samotné hře. Dle aktuální kondice, formy a programu byla buď jednobloková  nebo rozdělena na brzkou odpolední a  podvečerní část po které následovala večeře. Před spaním jsme vstřebávali taktickou vyspělost a způsob hry předních evropských i českých týmů  sledováním dostupných fotbalových utkání během což většinu spolehlivě uspalo.       

Z obvyklého schématu se nejvíce vymykal  den sobotní, který byl jednak vyznamenán velkou fotbalovou výpravou do Dolních Kounic a jednak i lehce poznamenán nějakou rychlou žaludeční nevolností, která si některých všimla hodně, některých trochu a většiny naštěstí vůbec. V Kounicích nás čekal miniturnajek týmů mladší i starší přípravky, který na trojici týmů doplnil Moravský Krumlov.  Hráči starší přípravky v prvním kole zahráli bojovně i zkušeně a soupeřům moc nadějí na úspěšný výsledek nedali, v druhém kole se již projevila únava nejen celková a zápasy tak byly o dost vyrovnanější a lépe prověřily bojovnost a hru pod tlakem ne zcela příznivého skóre. Mladší přípravka  proti soupeřům ukázala ještě větší převahu a všechny zápasy ovládla s přehledem.  Odpolední sobotní program patřil nečekaně opět fotbalu a velkému turnaji devíti tříčlenných minitýmů s účastí dospěláků, který opět výrazně prověřil psychické i fyzické rezervy zúčastněných.  Vítězům tímto všichni gratulujeme i když nutno podotknout, že měli štěstí na los a s velmi  kvalitním kádrem snad ani jinak dopadnout nemohli.  V nedělní dopoledne čili na samotný závěr kempu krom velkého balení všeho jsme se naposled proběhli po zeleném trávníku a to při  průpravné hře 4na4 s dospělými brankáři, kde malí fotbalisti nechali poslední zbytky svých sil a mohli se posléze spokojeně vypravit do svých domovů.  

Závěrem nezbývá než pozitivně zhodnotit pečlivě a dokonale připravený fotbalový kemp, poděkovat fotbalovému oddílu, přípravnému výboru a realizačnímu týmu za vytvořené podmínky a v neposlední řadě i samotným fotbalistům za odpovědný tréninkový přístup a my trenéři i širší fobalová veřejnost budeme doufat, že se kvalitní letní příprava patřičně projeví i v nadcházející  sezoně.   

Sportu zdar!

Trenéři starší přípravky Kudělka a Ryška

První zápas sezony

V sobotu 24.8. k nám na úvod  sezony v rámci okresního přeboru  zavítali fotbalisti Rosic a dá se říci, že ve velmi prázdninovém duchu, neboť  ještě v čase oficiálního začátku neměli plný počet hráčů ani na postavení  základní sestavy, která ve starší přípravce čítá jednoho brankáře a pět hráčů v poli. Pro náš team příkladně nastartovaný na začátek soutěže to bylo mírným zklamáním a nezbylo než vymyslet schéma, které by všechny fotbalisty zatížilo stejnou měrou a co nejdéle tak udrželo sportovní charakter utkání. Částečně se to i povedlo a tak přestože rozdíl ve výkonnosti  byl od začátku patrný, i díky postupnému doplnění  kádru soupeře na jednoho střídajícího jsme si celkem zahráli a i když v tréninkovém  tempu tak pohodově dokráčeli k vysoké výhře. Na většině hráčů byla patrná velká chuť do hry i kombinačního fotbalu a tak nezbývá, než se těšit na soupeře, který nás prověří více.

FC Ivančice – FC Slovan Rosice 30:9

Góly:  Patrik Pokorný 6, Kudělka Olda 6, Huczmann 5, Ryška 4, Baumgartner 4, Kilián 2, Kudělka Jan, Ošmera, Benda.

Sestava: Ondra Ošmera – Tobiáš Baumgartner, Ondra Badin, Matěj Huczmann, Adam Benda, Adam Kilián, Patrik Pokorný, Jakub Jelínek, Olda Kudělka, Jan Kudělka, Jakub Ryška.      

 

print Formát pro tisk