Kategorie: Starší přípravka - příspěvky k týmu

Soutěž starší přípravky v plném proudu

03.09.2019

Okresní soutěž III. třidy, čtvrtek 29.8.2019:

FC Čebín – FC Ivančice 3:21 (1:11)

Góly: Neugebauer 5, Olda Kudělka 5, Ošmera 2, Jurka 2, Obulaný 2, Kudělka Jan 2, Petrák 1, Coufalová 1, Baumgartner 1.

Sestava: Ondřej Ošmera – Tobiáš Baumgartner, Adam Petrák, Lukáš Jurka, Olda Kudělka, Jan Kudělka, Tobiáš Obulaný, Barbora Coufalová, Ondřej Neugebauer.

Sic prázdniny ještě finišují, sezona už nabrala patřičné zápasové tempo a tak jsme se v pěkný teplý čtvrteční den odpoledne vypravili do Čebína. Se soupeřem jsme se v posledních letech nepotkávali a tak pro nás byl trochu neznámou. Přestože první pohled na rozcvičující se domácí vzbuzoval lehké obavy hlavně z fyzické vyspělosti týmu , ve kterém navíc výškově vyčnívaly i dvě dívky, podrobnější studie již mraky obav pomalu rozehnaly a první minuty definitivně ukázaly výrazný rozdíl v celkovém fotbalovém projevu.

Vzhledem k síle soupeře byl tak náš výkon obtížně hodnotitelný. Obrana soupeře nekladla výrazný odpor, téměř každý náš útok končil velkou šancí a hráč s míčem si občas mohl vybrat mezi i dvěma dobře postavenými spoluhráči nebo vlastní gólovou střelou. Tempo vzhledem k počasí zůstalo prázdninové, když při celkovém zrychlení se náš stroj začal lehce zadrhávat narážejíce na bariéru zvládání balónu. V osobním hodnocení jednotlivých výkonů jsem tedy zvolil spíše kritický přístup a zaměřoval se na individuální nedostatky jednotlivých hráčů, na kterých se budeme snažit na tréninku pracovat. Přímým aktérům se na rozdíl od trenérů utkání líbilo velice a střídající se jak to tak bývá u jednodušších zápasů stále dožadovali pobytu na hrací ploše. I při spoustě nedotažených akcí se do střelecké listiny zapsali všichni zúčastnění a každý tak po cestě domů mohl vzpomínat na nějakou tu svou pěknou zápasovou chvilku. My ostatní se budem těšit na náročnější zápasy.

 

Okresní přebor, sobota 31.8.2019:

SK Drásov – FC Ivančice 6:23 (1:14)

Góly: Pokorný 6, Benda 6, Kilián 5, Ryška 4, Jelínek 2

Sestava: Ondřej Ošmera – Adam Benda, Matěj Huczmann, Patrik Pokorný, Jakub Ryška, Jakub Jelínek, Adam Kilián, Ondřej Badin, Tobiáš Baumgartner.

Poslední srpnovou sobotu jsme vyrazili na hřiště do Chudčic, kde momentálně hraje v azylu tým Drásova. Hrálo se za úporného vedra téměř přes pravé poledne, ale i tak bylo na našich svěřencích vidět ukázkovou chuť do hry, po celou dobu jsme byli lepším týmem a hráče Drásova pustili do ohrožení naší brány pouze po několika individuálních chybách. Nastavené tempo jsme udrželi po celý zápas a to i za dávno rozhodnutého stavu a konečný výsledek se zastavil až na skóre 23:6. Krom výsledku je třeba ocenit hlavně dojem, kteří kluci zanechali, s chutí hrát, běhat, střílet a bavit se fotbalem i za rozhodnutého stavu. Je třeba ovšem podotknout, že tým Drásova nám to hodně

ulehčil. I po třetím zápase starší přípravky v nové sezoně stále platí, že čekáme na vyrovnaného soupeře a jsme zvědaví, co se bude dít, až narazíme na kvalitnější tým.

Šanci máme již tento týden, ve čtvrtek se chystáme do Kuřimi, v sobotu v rámci krajské soutěže potkáme v Lahžhotě týmy Podluží a Kohoutovic a v neděli k nám do Ivančic přijedou soupeři z Rajhradu a Zbraslavi.

print Formát pro tisk