Kategorie: Starší přípravka - příspěvky k týmu

Starší přípravka měla náročný víkend

PO 09.09.2019

Náročný víkend starší přípravky

Okresní přebor, čtvrtek  5.9.2019

FC KUŘIM - FC IVANČICE  7:19 (4:11)

Góly: Kudělka 6, Pokorný 4, Kilián 3, Benda 2, Ryška 2, Huczmann, Jurka

Sestava: Ondřej Ošmera – Adam Benda, Matěj Huczmann, Patrik Pokorný, Jakub Ryška, Jakub Jelínek, Adam Kilián, Lukáš Jurka, Oldřich Kudělka, Tobiáš Baumgartner

 

V novém školním roce jsme se  v netradiční  čtvrteční termín vypravili do Kuřimi. Soupeř zaznamenal v předchozích kolech dvě vysoké výhry a tak jsme tušili vyrovnaný a kvalitní souboj. Nám vstup do utkání vyšel a přestože soupeř naše úvodní vysoké vedení mírně korigoval, o tom, kdo bude tahat za delší konec provazu bylo vcelku jasno.  Hra se dařila a soupeř může vděčit za vcelku příznivé skóre jednak bídné produktivitě našich střelců při  vyložených šancích  a také několika obranným chybám vedoucím k jednoduchým gólům.  

 

 

Krajská soutěž, sobota  7.9.2019, Kostice

TATRAN KOHOUTOVICE - FC IVANČICE 6:5

Góly: Benda 2, Kudělka 2, Ryška 1

FC PODLUŽÍ - FC IVANČICE  5:7

Góly:  Ryška 2, Kudělka Olda 2, Jelínek, Huczmann, Benda

Sestava: Ondřej Ošmera – Adam Benda, Matěj Huczmann, Patrik Pokorný, Jakub Ryška, Jakub Jelínek, Adam Kilián, Lukáš Jurka, Oldřich Kudělka, Tobiáš Baumgartner

 

Na zápasy krajské soutěže, kdy pořadatelem byl tým Podluží jsme se vypravili  společně s týmem Kohoutovic na fotbalový stánek v Kosticích. Počasí zcela nepřálo, ale přestože bylo velmi deštivo,  bezvětří a vstřícné stupně Celsia učinily podmínky vcelku hratelnými. Nicméně travnatý povrch byl  vlhkostí velmi poznamenán což  se projevilo na předvedené kvalitě hlavně naší  hry.

Do prvního zápasu s Kohoutovicemi se vstup povedl, již rozehraného soupeře jsme v prvních minutách nepustili do hry a také jako první skórovali. Velice záhy se však z naší hry začala vytrácet  fotbalovost, posléze následovaná bojovností a i v tvrdosti nás soupeř předčil, nohy na kluzkém terénu prostě neběžely tam kam měly a už vůbec ne dostatečně rychle, o rychlé změně směru ani nemluvě (se to mluví těm trenérům, bych je tam chtěl v tom bahně vidět),  přidaly se nepřesnosti, špatné zvládání míče a stačilo pár super nahrávek soupeři, který trestal a zápas pro nás skončil naprosto zbytečnou prohrou.        

V dalším zápase jsme  spíše navázali na předchozí výkon, ale někteří hráči přeci jen laťku bojovnosti a rychlosti mírně přizvedli.  Přestože potíže v rozehrávce od brány stále držely soupeře na dostřel, zápas skončil naším vítězstvím i když dosti upoceným a nutno říci, že soupeř nám nějaký ten gól zadarmo také daroval. Velmi nám chyběla produktivita od hráčů, kteří  jsou postavením k soupeřově brance nejblíže a účast v střelecké listině mají svým způsobem v popisu práce. Nicméně musíme být rádi za vyrovnané zápasy (i když částečně i naším přístupem) na které jsme se již 14 dní těšili a také za   zjištění, že ne vždy při fotbale svítí slunce a je třeba se i s tímto faktem vyrovnat.

       

 

Okresní přebor: neděle 8.9.2019

FC IVANČICE - RAFK RAJHRAD "A" 15:2 (8:1)

Góly: Kudělka Olda 6, Kilián 4, Pokorný, Benda, Ryška, Baumgartner, Huczmann

Sestava: Ondřej Ošmera – Adam Benda, Matěj Huczmann, Patrik Pokorný, Jakub Ryška, Jakub Jelínek, Adam Kilián, Oldřich Kudělka, Tobiáš Baumgartner

 

Po sobotě jsme se sešli v jen minimálně pozměněné sestavě a očekávání se mísilo s obavami. Jednak soupeř patří dle dosavadních výsledků v okresu k tomu nejlepšímu (společně s Těšany a doufáme, že i s naším týmem), sice se také účastní krajské soutěže, ale své včerejší zápasy z důvodu nepřízně počasí neodehrál a ušetřené síly i chuť do hry si nejspíš nechal na nás a v neposlední řadě jsme se třásli při pomyšlení, že očekávaná únava našich kluků včerejší matný výkon posune ještě níže.

Černé myšlenky hned po úvodním hvizdu vystřídala neočekávaná a hodně potěšující realita. Viděli jsme nasazení, důraz, agresivitu, pohyb a když jsme k tomu přidali i něco fotbalového kumštu a výbornou rozehru od zadních řad, tak přestože soupeř předváděl jistou kvalitu, my jsme ho nenechali vydechnout ani na chvíli a na úspěch v zápase prostě neměl nárok. V nasazeném tempu jsme pokračovali po celou dobu a vydrželi téměř do konce. Byla to jízda, kterou si budem dlouho pamatovat a snad i všichni zainteresovaní, když bude občas potřeba připomenout, proč jsme se na trávníku sešli.   

    

Okresní soutěž III. třídy, neděle 8.9.2019

FC IVANČICE "B" - FK ZBRASLAV  6:3 (2:2)

Góĺy: Ošmera 2, Neugebauer 2, Kudělka Jan 2

Sestava: Jakub Mysliveček – Barbora Coufalová, Lukáš Jurka, Ondřej Ošmera, Ondřej Badin, Tobiáš Obulaný, Adam Petrák, Jan Kudělka, Matěj Prokeš, Ondřej Neugebauer   

Dnešní bohatý fotbalový program přípravek ukončil zápas  B-týmu proti Zbraslavi a byl hlavně zkouškou jak si jednotliví hráči poradí se svou úlohou v týmu při absenci těch nejzkušenějších, kdo na sebe převezme  vůdcovské břímě a jak se kdo prosadí proti soupeři, který jako vždy nedá nic zadarmo. Zápas byl bojovný, zpočátku i velmi vyrovnaný nicméně časem jsme se přeci jen začali prosazovat více a přestože gólů oproti našim předchozím vystoupením padlo nepoměrně méně, zápas svůj účel splnil a dal trenérům mnoho cenných poznatků.

Náročný víkend je tak úspěšně za námi, za týden se ukážeme v Dolních Kounicích a Veverské Bitýšce.

print Formát pro tisk