Kategorie: Starší přípravka - příspěvky k týmu

Starší přípravka v dalších utkáních Okresního přeboru

Okresní přebor, sobota 12. října

FK OŘECHOV - FC IVANČICE  A 5:12 (4:4)

branky: Kilián 3, Kudělka 3, Pokorný 3, Ryška 2, Benda 1

Sestava: Ondřej Ošmera - Adam Benda, Jakub Jelínek, Adam Kilián, Tobiáš Baumgartner, Olda Kudělka, Matěj Huczmann, Patrik Pokorný, Jakub Ryška.

V Ořechově nás čekal kvalitní soupeř patřící mezi 4 nejlepší týmy okresu, což v prvním poločase plně dokazoval. Na mokrém trávníku se míč hůře ovládal, ale i tak jsme se snadněji dostávali do vyložených šancí, i když proměňování vázlo. K nějakým gólům jsme se přeci jen prokousali a za stavu 4:2 jsme si mysleli, že najedeme na pohodový režim. Soupeř byl ale výrazně proti, jak to i s trochou štěstí to během chvilky bylo 4:4, přestala nám fungovat kombinace, nedařilo se přecházet přes střední pásmo, začal boj o každý metr hřiště, šance ubyly a pískal se poločas. Ve druhé půli jsme trochu přeskupili řady, pozměnili rozestavení, bojovný a urputný výkon zůstal na patřičné úrovni a najednou jsme začali domácí tým, kterému zřejmě došly síly a hodně sázel na jednoho hráče, výrazně přehrávat. Jednoznačný druhopoločasový výsledek se tedy postaral o lichotivé celkové skóre. Při hodnocení musíme vyzdvihnout nasazení, díky kterému jsme soupeře nenechali vydechnout a v druhé půli jsme se tak již snadněji mohli prosadit i fotbalově.

Okresní soutěž III. třídy, sobota 12. října

SK STŘELICE -FC IVANČICE B 18:10 (6:5)

branky: Kudělka 5, Petrák 2, Obulaný, Neugebauer, Coufalová

Sestava: : Jakub Mysliveček – Bára Coufalová, Lukáš Jurka, Ondřej Badin, Adam Petrák, Jan Kudělka, Štěpán Bucsuházy, Tobiáš Obulaný, Ondřej Neugebauer.

Ve Střelicích nás čekal jeden z lepších týmů v soutěži a po dobrém výkonu v předchozím kole jsme byli zvědavi, jak si poradíme tentokrát.

Začátek nám moc nevyšel, několik hrubek v obraně zbytečně nastartovalo soupeře k vedení 4:1 a 5:2. Herně jsme se ale prezentovali slušně a góly hrozily i z naší strany. Nakonec nám musel trochu pomoci soupeřův gólman, abychom začali dotahovat. Nevyvarovali jsme se však drobných i větších chyb a nedůsledností v obraně a tak si soupeř neustále udržoval mírný náskok i když poločasové skóre po nedobrém úvodu vypadalo pro nás hodně přívětivě. Čekaly nás ještě dvě čtvrtiny a z průběhu se dalo očekávat, že zápas můžeme překlopit na naši stranu, zvlášt, kdy se na kopačky jednotlivců začala snášet jistota chybějící v úvodu, žel jen přechodně. Jednoduchých gólů jsme i nadále dostávali převelice a kanonýři v našich řadách se asi šetřili na jindy. Snaha o zteč přeskupením řad na závěrečnou čtvrtinu dopadla bídně a vyrovnaný zápas skončil výrazným rozdílem pro domácí. Zápas se líbil, ukázal kde nás tlačí bota a kteří hráči mají rezervy v přiblížení se svým aktuálním limitům a na čem třeba zapracovat v tréninku.

„A“ tým má za sebou úspěšně dalšího těžkého soupeře a příští neděli nás čekají dosud neporažené Těšany, takže máme před sebou souboj neporažených, pomyslné finále a vrchol podzimního okresního přeboru. Béčko čeká další kvalitní tým v podobě Dolních Louček, které ve Střelicích vyhrály a tak se hned po zápase áčka bude na co těšit a pokusíme se získat jejich skalp. Nedělním zápasům bude předcházet sobotní kolo Krajské soutěže doma v Řeznovicích, kdy budeme hostit týmy 1. SC Znojmo a Břeclavi a víkend tak důkladně prověří fyzickou i fotbalovou připravenost našich hráčů.