Kategorie: Starší přípravka - příspěvky k týmu

Úspěšný víkend starší přípravky

ÚT 22.10.2019

Krajský přebor JmKFS -  sobota 19. října hřiště Řeznovice

FC Ivančice – 1. SC Znojmo 9:9 (4:6)

Góly: Kilián 2, Kudělka 2, Pokorný 2, Ryška 2, Benda 1

 

FC Ivančice – MSK Břeclav 7:4 (5:1)

Góly: Kudělka 3, Kilián 1,Pokorný 1, Benda 1, Huczmann 1

 

Sestava: Ondřej Ošmera - Adam Benda, Jakub Jelínek, Adam Kilián, Tobiáš Baumgartner, Olda Kudělka, Matěj Huczmann, Patrik Pokorný, Jakub Ryška, Adam Petrák.

 

V Řeznovicích jsme v rámci kraje přivítali týmy Znojma a Břeclavi. S týmem 1. SC Znojmo se potkáváme pravidleně a taky vcelku pravidelně prohráváme větším či menším rozdílem. Tým Břeclavi byl spíše neznámou.

První zápas nás čekal známější protivník, náš nástup byl nečekaný i pro favorita, znamenal vedení 2:0 a nasazené tempo slibovalo fotbalový zážitek i v dalším průběhu. Soupeř se postupně dostal ke své tradiční kombinační hře již od brankáře a dařilo se mu dostávat do šancí, ale určitě ne moc častěji než našemu týmu. My jsme předvedli nějaké to nedorozumění v obraně a pomohli soupeři ke gólům a když přidal i své vypracované proměněné šance, najednou jsme tahali za kratší konec my a chvilkami to nevypadalo dobře. Naštěstí i soupeřův stroj se občas zadrhnul, něco pochytal Onďa v bráně, ne všechny šance jsme zahodili a tak jsme se dotáhli na vyrovnaný stav, který se mohl překlopit na obě strany. V pěkném rychlém utkání ale hodnotíme remízu jako zaslouženou pro oba týmy a z pohledu dosavadních vzájemných utkání i velmi úspěšnou pro nás jako odměnu za kvalitní předvedený výkon.

V dalším zápase si Znojmo s Břeclaví poradilo a tak nás čekal papírově slabší soupeř. Průběh zápasu tomu celkem odpovídal, dostali jsme se do vedení 3:0, soupeř nakopával dlouhé balóny a doufal, že se něco ujme, ale naše obrana občas i se štěstím držela nulu. Nicméně postupně kvalita hry upadala, z naší hry se vytratila nahrávka a kvalitní náběh a viděli jsme zbytečně urputný boj muže proti muži a i když góly začaly padat na obou stranách, soupeř nás nepřevyšoval, zápas jsme měli pod kontrolou, a dokráčeli k vítězství i když ne zcela ladným krokem.

S dnešními výsledky můžeme být spokojeni, zápasy v krajské soutěži jsou vyrovnanější a to nám v rámci okresu trošku chybí i když třeba loni tomu tak úplně nebylo. Že se patřičné nasazení a rychlý přístup k soupeři vyplácí je známá věc, je třeba to jen dostat do hlav hráčů a pak můžeme i proti kvalitnějšímu soupeři uhrát slušný výsledek. V tomto nás dvě poslední krajská podzimní kola během následujících víkendů určitě prověří.

 

Okresní přebor Brno - venkov - neděle 20. října hřistě UT Ivančice

FC Ivančice A – TJ Sokol Těšany 16:5 (8:3)

Góly: Kudělka 5, Benda 3, Ryška 3, Kilián 2, Pokorný 2, Huczmann 1

Sestava: Ondřej Ošmera - Adam Benda, Jakub Jelínek, Adam Kilián, Tobiáš Baumgartner, Olda Kudělka, Matěj Huczmann, Patrik Pokorný, Jakub Ryška.

V neděli před polednem jsme přivítali Těšany, tým co podobně jaky my měl za sebou samé výhry a tak nás čekal zápas o podzimního mistra okresu. Na zápas jsme těšili a po předchozích zkušenostech ani sobotní zápasové vytížení nepřinášelo na mysl obavy z možné únavy. Lepší nástup měl ale soupeř a snadno se ujal vedení 2:0. Nás to však nerozhodilo, dokázali jsme ještě více přitlačit a záhy se rozjel brankostroj i na naší straně. Soupeř na hřišti jen těžko nacházel místo a čas pro kombinaci a vytváření šancí a tak již v první půli jsme si vytvořili dostatečný náskok, který ukazoval jen na jednoho favorita vítězství. Z tempa jsme nepolevili ani ve druhé půli a přestože i soupeř občas ukázal svou fotbalovost, tentokrát neměl šanci ani na lichotivý výsledek a tým Ivančic má tak výrazně nakročeno na titul podzimního mistra okresu, stačí neprohrát v posledním kole.

 

 

Okresní soutěž III. třídy - Brno - venkov - neděle 20. října hřiště UT Ivančice

FC Ivančice B – TJ Sokol Dolní Loučky 10:3 (4:2)

Góly: Coufalová 3, Kudělka 3, Petrák 1, Obulaný 1, Bucsuházy 1, Ošmera 1

Sestava: : Matyáš Hübner – Bára Coufalová, Lukáš Jurka, Ondřej Badin, Adam Petrák, Jan Kudělka, Štěpán Bucsuházy, Tobiáš Obulaný, Vojtěch Šnepfenberg, Ondřej Ošmera.

Tým Dolních Louček se výsledkově jevil jako zdatný protivník, vzhledem k dosavadní jediné prohře, kdy náš tým v průběhu soutěže zažil porážku již dvakrát, nicméně na hřišti moc nepřesvědčil. Měli vcelku zajímavě rozložené posty, kdy obránci prakticky neopouštěli obrannou polovinu, zato útočníci se drželi spíše na útočné bez ohledu na to kdo měl v držení míč a na naší polovině dokázali číhat ve dvou i když jsme kopali roh …. Každopádně naše útočná jízda otevřená okna i dveře v soupeřově obraně trestala jen lehce nebo spíše netrestala … Zahozených tutovek jsme viděli nepočítaně a přestože musíme ocenit i výkon soupeřova brankáře, k zakončení jsme se moc zodpovědně nepostavili. Naštěstí nám držela obrana a soupeře do většího ohrožení naší brány nepouštěla. Poločasový výsledek byl i tak jen těsný. Po obrátce se charakter hry výrazněji nezměnil, opět jsme marně bušili směrem na soupeřovu bránu, která se ke konc ipřeci jen mírně pootevřela a rozdíl ve skóre narostl na uklidňující rozdíl. Řekněme, že od soupeře jsme čekali určitě více, co však předváděli někteří naši hráči v zakončení bylo přímo zoufalé. Snad tedy alespoň zadním „ útočníkům“ narostlo sebevědomí oproti 18-ti inkasovaným gólům ve Střelicích a budou vítat další výzvy.

 

Příští týden pokračuje krajská soutěž, kdy se v tradiční sobotní termín s týmem Líšně potkáme v Hodoníně. V rámci okresu čeká oba naše týmy poslední soutěžní kolo, již ve středu předehrává áčko okresní přebor na Kahanu a v neděli se béčko představí ve Střelicích.

print Formát pro tisk