Kategorie: Starší přípravka - příspěvky k týmu

Utkání starší přípravky

23.05.2019

Netradiční pondělí starší přípravky

 

Po volném víkendu jsme na přání soupeře předehrávali zápas s Dolními Kounicemi a navázali vzájemným soubojem obou našich teamů přesunutým z neděle. Soupeř u Kounic  patří ke třem nejlepším týmům okresu a tak jsme očekávali  kvalitní  fotbalovou podívanou. Na podzim naše áčko na soupeřově půdě v pěkném zápase zaslouženě vyhrálo, oproti tomu pak béčko doma schytalo slušný  debakl. V předsezonní přípravě jsme  ve vzájemné konfrontaci všech tří teamů byli nečekaně úspěšní a  v dobrý výsledek i výkon jsme věřili i tentokrát. 

 

Zápas začal podle našich not, hráli jsme kombinačně,  na balónu, soupeři ho moc nepůjčovali, jeho pokusy o průnik na naši polovinu jsme likvidovali v zárodku a čekali jsme kdy začneme dávat góly …. marně. Soupeř už tak marný nebyl a naše chyby a nedůslednosti začal trestat. S našimi skorošancemi jsme naložili bídně, hlad po gólech chyběl a když se naskytla možnost na samostatný únik, tak místo rychlého postupu na bránu jsme viděli chybnou náhru či nedokonalé zaseknutí, při postupném útoku zase  házenkářské obléhání, zavazení si a střely, které ani zdaleka nemohly ohrozit alespoň trochu pozorného brankáře a tak jsme se dostali k poločasovému výsledku 1:4.

 

Po obrátce se obraz hry výrazněji nezměnil a tak konečný výsledek, předvedená hra, snaha se porvat o výsledek byly výrazným zklamáním. O problémech s kontrolou míče některých hráčů víme, schopnost dostat se individuálně do šance a nebezpečně zakončit jsme ve svém repertoáru  tentokrát  postrádali úplně, ale přistoupit k hráči, vybojovat balon a posunout ho na spoluhráče  by hráči ve starší přípravce zvládnout měli. Místo rychlostního fotbalu se sprinty a hledáním prostoru hrajem ve výklusu a tak neustále narážíme na bránicí hráče a není komu nahrát,protože chybí odpoutání se od soupeře, takže podnětů k zamyšlení jak se zlepšit máme spousty.  

 

Přestože jsme na podzim měli spousty pěkných výsledků a směle jsme se mohli řadit ke špičce okresu, po uspokojivé  zimní přípravě a hlavně kvalitně odehraných přípravných zápasech jsem očekával další vzestup. Jaro a soupeři občas i nečekaní nás však posadili na zem, prohraných zápasů bylo už  moc a největší rozdíl je vidět v aktivitě a pohybu na hřišti což z velké části závisí i na přístupu k zápasu. Trochu nám zde ujíždí vlak, ale bez zájmu a zapálenosti hráčů (všech, nejen některých) je náprava složitá, téměř nemožná. Uvidíme, co v závěru sezony ještě dokážeme změnit.        

 

FC Ivančice : SK Dolní Kounice  2:8 (1:4)

branky: Patrik Pokorný, Matěj Huczmann

 

Sestava: Dominik Jelínek, Vojtěch Lukášek, Martin Pokorný, Patrik Záviška,  Matěj Huczmann, Eda Kudělka, Jan Lengyel, Olda Kudělka,  Jakub Lengyel, Jan Kroutil, Patrik Pokorný. 

 

 

 

Následně jsme rozdělili celkový kádr na mladší a starší hráče, sestavy obohatili čerstvými plejery z mladší přípravky a vrhli se na ivančické soutěžní derby A proti B.

 

Zpočátku  měli navrch hráči později narození, kteří jednoduchou kombinací leptali obranu svého soupeře, dostali se záhy do třígólového vedení, udržovali ho  po celý první poločas, ale které se přes výrazné šance více  navýšit nepodařilo.  Proti očekávání se s postupem času začal prosazovat papírově unavenější team (7 hráčů  hrálo předchozí zápas - asi až tak unavení nebyli!!!) a díky zkušenostem a částečně i chybám soupeře se prokousal k vítězství. Zápas hráči dle očekávání pojali velmi prestižně a tak se v závěru, kdy síly docházely, začalo i trochu  jiskřit, ale k většímu požáru naštěstí nedošlo.

 

FC Ivančice B – FC Ivančice A 11:13 (7:4)

 

branky B:  Huczmann 3, Kudělka Olda 3, Ryška 3, Pokorný 1, Misař 1

branky A: Kudělka Eda 5, Kroutil 4, Lengyel Jan 2, Kudělka Jan 1, Záviška 1

 

Ivančice B: Kudělka Oldřich, Patrik Pokorný, Daniel Misař, Adam Benda, Matěj Huczmann, Jakub Ryška, Jakub Jelínek, Tobiáš Baumgartner

 

Ivančice A: Martin Pokorný, Vojtěch Lukášek, Jan Kroutil,  Lengyel Jakub a Jan, Eduard a Jan Kudělka, Patrik Záviška, Lukáš Jurka.

 

print Formát pro tisk