Kategorie: Starší přípravka - příspěvky k týmu

Zápasy starší přípravky v KP

ÚT 11.06.2019

Předposlední soutěžní víkend starší přípravky

V sobotu 8.6.  jsme na domácím hřišti zakončili krajské  jarní působení a v rámci krajské soutěže přivítali brněnské  týmy Kohoutovic a  Zbrojovky, která patří vždy k atraktivním soupeřům a i tentokrát jsme se na prestižní zápas všichnichystali a těšili.  

Nejprve nás čekaly Kohoutovice. V úvodních minutách se soupeř dostával poměrně snadno do šancí, proměňování však poněkud vázlo a tak se gólově prosazovali domácí i když s lehkostí to rozhodně  nebylo. S postupem času jsme se začali na hřišti cítit jistěji a soupeři přestali vyložené šance nabízet. Skóre narůstalo i když  jsme ještě soupeřovu bránu obstřelováním ze všech možných stran dosti šetřili.

Proti Zbrojovce jsme začali soustředěně, dali góly, vedli a pocitově  snad i měli lehce navrch. Nicméně přišel útlum až skoro kolaps a soupeř do té doby nevýrazný otočil stav 2:1 až na 2:7, kdy s každým gólem byl lepší a rychlejší a my naopak pomalejší. Sice jsme se ještě vzchopili, začali běhat, ovládli zase na chvíli hru,  začali být nebezpeční střelecky,  korigovali a zabránili tak hrozícímu debaklu, ale na lepší výsledek než konečných 6:8  to nestačilo.    

Prestižní zápas jsme nakonec nezvládli, hluchá neběhavá střední pasáž nás stála vítězství, které se nabízelo, kdy soupeři přijeli s o rok mladšími hráči a přestože v naší sestavě byli také věkově srovnatelní, zápas mohl být minimálně vyrovnaný.  Celkové účinkování v kraji však musíme hodnotit pozitivně, z  12 jarních zápasů jsme prohráli jen dvakrát a to krom dnešního zápasu už jen s 1.SC  Znojmo.

FC IVANČICE - TATRAN KOHOUTOVICE  9:2 (4:1)  

branky: Dominik Jelínek 3, Kudělka Eda 2, Adam Kilián 2, Daniel Misař 1, Jan Kroutil 1.

FC IVANČICE - ZBROJOVKA BRNO 6:8 (2:5) 

branky: Jan Kroutil 4, Kudělka Eda 2

Sestava:    Dominik Jelínek, Vojtěch Lukášek, Patrik Záviška, Matěj Huczmann, Eda Kudělka, Jan Lengyel, Patrik Pokorný,  Jakub Lengyel, Jan Kroutil, Oldřich Kudělka, Daniel Misař, Adam Kilián. 

 

V  neděli v Řeznovicích nás čekalo předposlední kolo okresu.

 

Proti Kuřimi jsme postavili mladý tým se čtyřmi hráči mladší přípravky. Pod  taktovkou nejen těch zkušených se naši pustili do soupeře bez obav a dobrým pohybemse dostávali do šancí, které se dařilo proměňovat. Soupeř se také dostával k ohrožení naší brány a občas i na kontaktní skóre, ale vždy se nám podařilo zavčas gólově  odskočit.  Zápas se líbil, viděli jsme místy  i rychlou  kombinační  hru, která přinesla radost divákům i trenérům.

 

FC IVANČICE - FC KUŘIM 13:6

branky: Ryška Jakub 4, Lengyel Jakub 3, Kudělka Jan 1, Jelínek Jakub 1, Petrák Adam 1. Baumgartner Tobiáš 1, Matěj Huczmann 1.

Sestava: Dominik Jelínek, Patrik Záviška,  Matěj Huczmann, Jan Lengyel,  Jakub Lengyel, Lukáš Jurka, Adam Petrák, Jakub Jelínek, Jakub Ryška, Tobiáš Baumgartner, Jan Kudělka. 

 

Následovalo očekávané utkání proti favoritovi z  Modřic, nejlepšímu týmu našeho okresu. Před týdnem jsme  se stejným soupeřem naznačili naše možnosti, nicméně slušný výkon nebyl odměněn uspokojivým výsledkem. Tentokrát jsme chtěli  trochu více, ale vzhledem k absencím jsme nastoupili jen s devíti hráči a tudíž i nejistotou, jak dlouho naši hráči vydrží ostré zápasové tempo v teplém a slunečném počasí.

Do zápasu jsme vlítli téměř předpisově a celý první poločas byli o nějaký ten gól vepředu. Vzhledem ke kvalitě obou týmů se strhl až nečekaný gólový uragán z obou stran. Za stavu 8:8 jsme přidali ještě dva kusy a mohli jít do šaten. Oproti předchozímu zápasu (v půli 0:2) jsme viděli velký rozdíl hlavně v potenci obou týmů, ale gólů mohlo být i více, kdybychom trestali výběhy hostujícího gólmana, který zabránil spoustě našich šancí již v zárodku. Ve druhé půli se charakter již přiblížil očekávanému, bojovalo se dlouho bez branek a bylo jasné, že kdo dá gól bude psychicky výrazně nahoře, celkově se začalo i trochu jiskřít a čekalo se kdo střelecký účet načne. K našemu nepotěšení to byly Modřice a to hned  třikrát, kdy pro nás vcelku smolně a během chvíle otočili zápas ve svůj prospěch. Ivančičtí se však nevzdali, vytvářeli si dál vyložené šance  a zaslouženě vyrovnali.  Vítěznou branku se nikomu dát nepodařilo a tak jsme se s rivalem rozešli smírně.

 

Za atraktivní  zápas se silným soupeřem a s výborným výsledkem musíme pochválit  všechny na place. Nikdo nic nevypustil, k vidění byly spousty soubojů, pěkných individuálních akcí, gólů a že i v hektickém závěru, kdy téměř nebylo poznat, že už docházely síly jsme soupeři zle zatápěli a nebyli daleko od vítězství. Děkuji všem zúčastněným za pěkný divácký  i trenérský zážitek a po četných jarních prohrách a nepřesvědčivých výkonech i za ujištění, že dokážem skvěle  zahrát i proti soupeři z nejsilnějších. 

 

 FC IVANČICE - MFK MODŘICE 11:11

branky:  Dominik Jelínek 2, Patrik Pokorný 2, Jan Kroutil 2, Kudělka Eda 2, Kudělka Olda 2, Adam Kilián 1.

Sestava:  Jakub Lengyel, Jan Lengyel, Vojta Lukášek,  Dominik Jelínek, Patrik Pokorný, Jan Kroutil, Kudělka Eda, Kudělka Olda, Adam Kilián

 

print Formát pro tisk