Kategorie: Starší žáci - příspěvky k týmu, 2017 / 2018 - 20. kolo

Starší žáci - důležité vítězství v Dubňanech

DOMÁCÍ    Ratíškovice/Dubňany   vs.    FC Ivančice   HOSTÉ
0 : 7   poločas:  (  0  :  3  )
Rozhodčí:  Dufek Tomáš Hřiště: Tráva
Delegát svazu:  - - - Počet diváků:  - - -
   BRANKY  2. Široký Teo, 24. Maša, 29. Šikorý Erik, 38. Kožnar Marek, 54. Smutný  (PK), 61. Lukášek, 65. Široký teo
  ŽK 48. Nešpůrek
brankář: Nešpůrek
obránci: Schwarz, SMutný, Hledík, Adam,
záložníci: Široký E., Císař, Kožnar Marek, Široký T.
útočníci: Kožnar Martin, Konotek
střídající: Lukášek, Maša, Matoušek, Pavlík, Svoboda, Veleba
vedoucí: Maša
trenér: Kožnar
    20 kolo Krajského přeboru starších žáků se hrálo na hřišti v Dubňanech a vítěžstvím nad týmem Ratíškovice-Dubňany naši starší žáci  udělali  důležitý předposlední krok k tomu, aby v posledním kole mohli v případě vítězství zvednout nad hlavu pohár pro vítěze Krajského přeboru.
      V úvodu zápasu se zdálo, že  vše bude jednoduchou záležitostí neboť hned z prvního útoku vedeného po ose Laďa Císař - Široký Teo jsme se v druhé minutě ujali vedení 1:0.  Naši kluci si dále vytvářeli nadějné šance, ale soupeř velice dobře začal naše hráče a jejich střely blokovat a tak se skóro dlouho neměnilo. V 15 minutě opět slibně pronikal Teo Šikový, který byl těsně před vápnem faulován, ale ani z přímého kopu se nám navýšit  skóre nepodařilo. 18 minutě zahrozil i soupeř a to ze standardky, ale pozorná obrana  slibnou šanci soupeře odvrátila.  A tak v 23 minutě zápasu Laďa Císař opět vybídl ke sprintu za obranu Tea, který přihrál přes vápno na zadní tyč, kde již byl připravený Tomáš Maša a pohodlně zvýšil na 2:0.. Opět minut později vyrobil brankář domácích chybu, kdy špatnou rozehrávkou  vybídl ke skórování Erika Širokého, který se v takovýchto situacích nemílí a pohodlně navýšil skóre na 3:0 pro náš tým.  Stejným výsledkem skončil i první poločas utkání.
     V druhé půli opět hned v úvodu  naši hráči zahrávali po faulu na pronikajícího našho útočníka Dana Knotka přímý kop a odražený míč uklidil do brány k levé tyči Marek Kožnar. Kluci i nadále soupeře tlačili a dostávali se do slibných gólových příležitostí, kdy zejména Dan Knotek dělal  soupeřově obraně svým pohybem a důrazem veliké problémy, ale skórovat mu soupeř nedovolil.  V 53 minutě opět Dan Knotek bojoval se soupeřovou obranou v těsné blízkosti brány a z jeho násedeného souboje soupeř zahrál míč rukou a rozhodčí nařídil  v náš prospěch pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Jakub Smutný ( SATY).  V 60 minutě  krásně vykombinoval Sam Schwarz s Teem Širokým šanci pro Adama Lukáška, kterému Teo předložil  míč na malé vápno a Adam  navýšil skére na  6:0. V 62 druhé minutě měl soupeř největší šanci ke skórování, kdy náš brankář Peťa Sláma soupeřovu střelu z levé strany vyrazil pouze před sebe, ale soupeř z následné dozážky jen těsně minul naši bránu.  Brankové hody uzavřel krásnou individuální akcí Teo Široký, který v 64 minutě běžel sám na brankáře a krásným lobem nedal vyběhnuvšímu brankáři žádnou šanci.
     Kluci si tímto důležitým vítězstvím   udrželi na čele tabulky jednobodový náskok před největším soupeřem týmem FC Svratka Brno, který bude čekat zda naši kluci v posledním kole udělají ten poslední krok a zvítězí na týmem ČAFC Brno 2011 a nebo zaváhají a přenechají vítěžství v celém ročníku KP právě týmu  FC Svratka Brno.
      Nejdůležitější zápas kluci sehrají doma na našem hřišti na stadionu Ivančice dne 9.6.2018 od 09.00 hodin s týmem ČAFC BRNO 2011, proto Vás všechny srdečně zveme podívat se krásné fotbalové akce našich žáků a povzbudit je k vítězství a v případě jejich vítězství si s nimi vychutnat  zisk trofeje - přeborníků Krajského přeboru Starších žáků sezony 2017/2018.