DOMÁCÍ    MSK Břeclav   vs.    FC Ivančice   HOSTÉ
obránci: Veleba, Pavlík, Jeřábek, Jakubec, Židel
útočníci: Lukášek, Maša,
střídající: Novák, Cerminara, Pavlíková, Gurskyy, Adam
vedoucí: Svoboda
trenér: Jacko T.
      V prvním jarním kole Krajského přeboru naši starší žáci zavítali do Břeclavi, kde se střetli se staršími žáky místního MSK Břeclav.  Vzhledem k tomu, že v podzimním měření sil uspěli naši žáci,  dalo se očekávat, že soupeř nám bude chtít podzimní porážku oplatit.  Úvod zápasu se však vyvýjel lépe pro náš tým, kdy kluci dobře běhali kombinovali a snažili se držet míč více na svých kopačkách což se jim dařilo.  Na úvod zápasu jsme měli několik slibných šancí, kdy sřely jen těsně minuli branku. Náš úvodní tlak vyústil v gól, kdy  v 11 minutě při  odkopu soupeřova brankáře  míč zachytil  u středového kruhu Radim Jakubec a velice pozorně si všiml, že brankář je daleko z brány a kránou  střelou z dálky brankáře přehodil a vstřelil úvodní gól zápasu.  Soupeř však zanedlouho z rohového kopu skóre vyrovnal   a od této doby  byli naši kluci na hřišti horším týmem. Soupeř začal naše hráče více napadat  a nedovolil nám již kombinovat a zakládat rychlé protiútoky, ze kterých jsme si  vytvářeli slibné šance. V první půli soupeř hrozil většinou z rohových kopů, kdy jsme si špatně rozebírali hráče a z odražených míčů pak soupeř ohrožoval naši bránu.  Ani soupeř své šance  nevyužil a tak poločas skončil  1:1.
     V druhé půli  byl zápas opět velice vyrovnaný. Trenér provedl v sestavě něklik změn a kluci se opět hned od začátku snažili běhat kombinovat a tím se zase dostávali do slibných šancí, ale při zakončení chybělo více klidu a taky potřebného štěstí.  Ale ani soupeř nezahálel a většinou se do šancí dostával po dlouhých nakopnutých míčích za naši obranu, kde si však naši obránci věděli s těmito situacemi  rady.   Na druhý gól jsme čekali až do 48 minuty, ale bohužel padl do naší brány, kdy po nedůrazu na pravé straně v polovině hřiště dostal soupeřův útočník do běhu krásnou přihrávku za naši obranu, kterou  využil ke vstřelení vedoucího gólu.  Naši kluci však nesložili hlavu a  všechnu svoji energii vložili do snahy o vyrovnání, což se jim nakonec povedlo, a po krásné kombinační akci založené z obrany, přes střed až na útočnou dvojici Jakubec Židel, se klukům podařilo vyrovnat. Ke konci zápasu soupeř opět zahrozil několika rychlými brejky a centry do naší šestnáctky, ale náš brankář Jeník Panáč, který zaskočil  od mladších žáků za našho zraněného brankáře Patrika Nešpůrka  všechny míče pochytal a nedal tak soupeřům šanci ke vstřelení gólu a radosti z vítězství. Utkání tak skončilo zaslouženou remízou.
    Další kolo naši starší žáci odehrají dne 6.4.2019 od 09.00 hod. na domácím stadionu proti týmu FC Pálava Mikulov.