Kategorie: Starší žáci - příspěvky k týmu, 2017 / 2018 - 17. kolo

DOMÁCÍ    FC Ivančice   vs.   ČAFC BRNO   HOSTÉ
6 : 1   poločas:  (  4  :  0  )
Rozhodčí:  Šidlo David Hřiště: tráva
deelegát svazu:  - - - Počet diváků: 40
7. Matoušek Š, 12. Maša, Jakubec,  21. Kožnar,  37. Pavlík, 64. Schwarz.  BRANKY
brankář: Nešpůrek
obránci: Veleba, Pavlík, Židel,
záložníci: Kožnar, Jakubec, Svoboda,  Lukášek, Jakubec,
útočníci: Maša, Matoušek Š.
střídající: Adam, Cerminara, Jeřábek, Novák, Matoušek D.
vedoucí: Svoboda
trenér: Jacko T.
  Starší žáci po nevydařeném zápase na Svratce Brno přivítali v rámci 17 kola KP další silný brněnský tým Čafku Brno.  Na domácím hřišti před vlastními fanoušky opět kluci ukázali, že pokud jsou v kompletní sestavě jsou schopni hrát na vysoké úrovni i se silnými soupeři z čela tabulky.
    Zápas začal za krásného slunečného rána ve vysokém herním tempu a oba týmy se z počátku snažily o vysoký presink ve snaze získat míč pod svoji kontrolu a nedovolit soupeři založit útok k ohrožení soupeřovy brány.  Prvního gólu jsme se dočkali v 7 minutě po velice přísně nařízeném pokutovém kopu, když soupeřův obránce zahrál v pokutovém území rukou.  Pokutový kop s přehledem  proměnil Šimon Matoušek.  Kluci v tento moment dostali klid na kopačky a bylo to na jejich hře vidět. Druhý gól následoval hned po 5 minutách, kdy po kombinaci Židel -Kožnar- Maša, posledně jmenovaný  dostal do běhu za obranu krásný míč a nedal brankáři šanci.  Třetí a pravděpodobně zlomový gól kluci přidali v 15 minutě, kdy střídající Dan Matoušek získal na střadu  v souboji míč, dal jej  do běhu Šimonovi Matouškovi, který po levé straně přešel přes oránce až do vápna a zde přeložil na malé vápno míč Radimu Jakubcovi, který  nabídkou nepohrdl a vstřelil třetí branku zápasu. V tu dobu byl na hřišti pouze jeden tým a soupeř byl zcela zaskočen a bezradný.  4tvrtou branku vstřelil Martin Kožnar, který získal na středu hřiště po špatné rozehrávce soupeře míč, prošel přes dva obránce a brankáři opět nedal šanci a uzavřel poločas se skóre 4:0 ve prospěch našeho týmu.
      V druhém poločase  kluci dostali instukce od trenéra k většímu držení míče a kombinačním akcím, ale z počátku se jim taktické pokyny nedařilo plnit.  Soupeř začal více běhat a napadat, aler soupeřovi útoky končily většinou na dobře fungující obraně a pokud již nějaký míč za obranu prošel, tak jej velice pohotově zlikvidoval náš brankář Paťa Nešpůrek.  Postupem času se opět hra začala vyrovnávat a kluci si opět začali více věřit začali se tlačit více do brány což vedlo k častým faulům na naše hráče. Po jednom z faulů na Šimona Matouška z přímého kopu ze vzdálenosti cca 30 metrů vstřelil Matouš Pavlík pátou branku zápasu.  Zápas se i nadále hrál  ve vysokém tempu a soupeř se po jedné z našich chyb  v obraně dočkal i čestného úspěchu.  To však kluky nemuselo mrzet, neboť  Maty Schwarz z velkého vápna  nechytatelnou střelou pečetil  konečný výsledek  na 6:1 ve prospěch  našeho týmu.