Kategorie: Starší žáci - příspěvky k týmu, 2017 / 2018 - 21. kolo

Starší žáci - porazili tým ČAFC 2011a stali se vítězi KP ročníku 2017/2018

DOMÁCÍ    FC Ivančice   vs.    ČAFC 2011   HOSTÉ
6 : 1   poločas:  (  2  :  0  )
Rozhodčí:  Vrbka Hřiště:  tráva
Delegát svazu:  - - - Počet diváků:  80
4.7. Martin Kožnar,  35. Maša, 50, Martin Kožnar, 51. Cisař,  60. Matoušek,   BRANKY
trenér: Kožnar Miloš
  9.6.2018 byl den D pro naše starší žáky, kteří se od 09.00 hod. utkali v rámci  posledního 21 kola Krajského přebopru na domácím hřišti s týmem starších žáků ČAFC 2011 a jejich případné vítězství by jim zajistilo zisk poháru pro vítěze Krajského přeboru starších žáků.
    Všichni hráči si uvědomovali důležitost zápasu, ale do zápasu šli se vší pokorou a s odhodláním a cílem zvítězit.  Touha po vítězství byla vidět hned od prvních minut na hřišti. I když  si kluci uvědomovali sílu soupeře,  a tak  se hned od začátku snažili soupeři vnutit jejich styl hry ukázat proč jsou vedoucím týmem soutěže.  Jako  první  zahrozil střelou z dálky Kuba Smutný ( SATY), ale jen těsně minul levou tyč soupeřovi brány.  Důležitý moment nastal hned ve čtvrté minutě, kdy Dan Knotek  ustál souboj se soupeřovým obráncem ve vápně, který  se jej snažil všemožně zastavit což se mu nepodařilo a po vyhraném souboji  předložil  přihrávku na malé vápno  druhému útočníkovi Martinu Kožnarovi, který otevřel skóre zápasu ve prospěch našeho mužstva.  Z kluků postupně opadávala nervozita a stále častěji se dostávali nadostěl soupeřovi branky, ale na gól jsme si museli počkat do 7 minuty, kdy Sam Schwarz vybojoval  se středu pole míč, přihrál  Danovi, který vybídl přihrávkou za obranu ke sprintu Martina Kožnara a Martin krásnou kličkou kterou si obhodil brankáře zvýšil na 2:0 ve prospěch domácího mužstva.  Po druhém vstřeleném gólu se zdálo, že  seoupeř rezignuje, ale opak byl pravdou a hráči Čafky začali více běhat a napadat naše hráče čímž ale dávali větší prostor pro naše rychlé křídelní záložníky, kteří dělali svojí rychlostí soupeřovaě obraně velké starosti.  Hned v 10 minutě mohli kluci  skóre navýšit, ale  Dan Knotek jen těsně minul po krásné přihrávce od Teo Širokého. Kluci si i nadále vytvářeli  krásně šance, ale buďto  jen těsně minuli při zakončení  bránu a nebo soupeřovi obránci stačili jejich střeli zblokovat,  a tak  poločas skončil pouze 2:0 a  to rozhodně nebyl důvod k radosti a předčasným oslavám.
     Druhá půle utkání začala ve velkém stylu našich  hráčů neboť hned po úvodním hvizdu rozhodčího Laďa Císař krásně vymotal  soupeřovu zálohu, předložil  míč do běhu za obranu Teovi, který vystřelil a vyraženou střelu pohodlně dorazil do brány  Tom Maša a zvíšil na 3:0. Lepší začátek druhého poločasu  si kluci nemohli přát a na jejich hře to bylo hned vidět.  Začali  více běhat nabízet se  a rychlými kombinacemi se dostávali  k zakončením a byla jen otázka času, kdy se skóre bude opět měnit.  V 50 minutě si opět po krásné kombinační akci vyměnili  Laďa s Teem Širokým míč, který Teo  nacentroval na zadní tyč, kde již byl připravený Martin Kožnar a zvýšil na 4:0.  Hned z následného protiútoku se prosadil i Laďa Císař, který nechytalelnou střelou překonal brankáře soupeře popáté.  Nyní již bylo jisté, že kluci  si již vítězství nenechají ujít,  a tak trenér dal příležitost  i  střídajícím  mladším klukům aby si i oni užili vítězné chvíle  na hřišti  v posledním ligovém zápase. V 53  minutě se dostali ke střele i soupeřovi hráči, ale  naši branku střelou neohrozili, a tak v 60 minutě Dan Knotek  dal přesnou hlavičku na střed zálohy, kde si míč našel Milan Svoboda, který předložil  do běhu za obranu míč Šimonovi Matouškovi, proti kterému  vyrazil brankář soupeře, ale náš útočník nezazmatkoval a krásným lobem překonal brankáře soupeře.  Nyní byl stav utkání 6:0 ve prospěch našeho týmu. V 62 druhé minutě se dočkal čestného zásahu i soupeř, kdy  na hranici šestnáctky jsme prohráli souboj o míč a jediná zástupkyně něžného pohlaví, která hrála v soupeřově týmu si věděla se situací poradit, obhodila si našeho brankáře a vstřelila čestný úspěch soupeře.  V dalším průběhu hry již gól nepadl, a tak kluci po závěrečném hvizku rozhodčího  mohli začít slavit premiérový zisk titulu krajských přeborníků Krajksého přeboru Starších žáků.
     Kdo se v sobotu přišel na stadion FC Ivančice podívat na závěrečný zápas našich starších žáků určitě nelitoval a viděl proč naši žáci získali titul krajských přeborníků, neboť po celou  sezonu v zápasech přistupovali k soupeři s pokorou,  vědomi si síly soupeřů a měli svůj sen za kterým si vytrvale pod vedením trenéra MILOŠE KOŽNARA a asistenta SILVESTRA MAŠE šli. Jejich dřina jak v trénincích, tak i na hřišti při zápasech se jim vyplatila a mohli si tak  i s diváky vychutnat oslavy zisku titulu, ke kterému jim všichni z celého srdce gratulujeme.