DOMÁCÍ    FC Ivančice   vs.    FC Pálava Mikulov   HOSTÉ
záložníci: Jakubec, Matoušek D. Svoboda, Kožnar, Jeřábek
útočníci: Matoušek Š., Maša
střídající: , Lukášek, Novák, Schwarz, Cerminara,
vedoucí: Svoboda
trenér: Jacko T.
    V 15 kole na naše hřiště do Ivančic zavítali starší žáci z Mikulova.  Naši kluci chtěli v tomto prvním jarním domácím zápase potvrdit dobrou formu ze zimní přípravy,  a tak hned od úvodního hvizdu rozhodího ujali na hřišti iniciativy. Klukům se dařilo držet míč na svých kopačkách, ale bylo vidět, že s postupným přechodem  do útoku bez nakopávaných míčů si ještě tolik nedovedou poradit. I soupeř většinou do útoku přecházel po nakopávaných centerech na dva hrotové útočníky. Naši obránci však byli velice dobře připraveni na dvojici rychlých útočníků soupeře a jejich pokusy o rychlé brejky hned v zárodku likvidovali. Na první gól zápasu se čekalo až do 15 minuty,  kdy po rychlém rozehrání hry ze strany  našeho brankáře, hlavou míč prodloužil za soupeřovu obranu na nabíhajícího útočníka náš obr Šimon Matoušek a pro rychlonohého  útočníka Tomáše Mšaše již nebyl problém přesprintovat otevřenou soupeřovu obranu a tváří v tvář brankáři nedal šanci aby  mu zabránil ve vstřelení úvodního gólu zápasu. I po vstřelení prvního gólu naši kluci nepolevovali v iniciativě a dále se snažili tlačit před soupeřovu bránu aby mohli přidat další branku.  Jejich snaha se nakonec vyplatila, když při jednom útoku, byl těsně před šestnáctkou  faulován náš pronikající útočník a z nařízeného přímého kopu se nemílil Matouš Pavlík, který v 19 minutě nechytatelnou střelou pod břevno překonal soupeřova brankáře podruhé.  Po vstřelení druhé branky dostali příležitost i střídající hráči a bylo vidět, že všichni naši kluci jsou velice dobře připraveni  naskočit  do zorběhnuté hry a na různé posty. Do poločasu již gól nepadl a do kabin se tak šlo s velice příznivým skóre pro naše družstvo.  Ve druhé půli se se soupeře snažil pro ně nepříznivý výsledek  skorigovat, ale na naši pozornou obranu  nenašli žádný recept.  Stejně jako v prvním poločase  soupeřovy útoky spočívaly pouze v nakopávaných míčích na útočníky, ale s těmito  si velice hravě naše pozorná obrana poradila. Když ani naši kluci po několika slibných šancích nepřekonali soupeřova brankáře, zápas tak skončil výhrou  2:0 ve prospěch našich starších žáků.
     Po 15 kole mají naši starší žáci 17 bodů  za 5 výher, 2 remízy a 8 porážek. V dalším 16 kole zavítají naši žáci v neděli 14.4.2019 na hřiště prvního celku  KP Starších žáků Svratky Brno.