DOMÁCÍ    Svratka Brno    vs.    Fc Ivančice   HOSTÉ
obránci: Maša, Jakubec, Matoušek Š. Židel

útočníci: Lukášek, Adam
střídající: Cerminara
vedoucí: Svboda
trenér: Jacko T.
  V rámci 16 kola KP Starších žáků naši kluci zavítali na hřiště  vedoucího celku Svratky Brno a dalo se očekávat, že zde odehrají velice těžké utkání neboť Svratka Brno má velice technicky vyspělý tým plný osobních individualit.
     Bohužel se nám nepovedl začátek zápasu a hned ve druhé minutě z první akce soupeře při naší chybě  po autovém vhazování jsme inkasovali gól.  Problém byl spíše v hlavách hráčů, než v tom, že by byli otolik horší než soupeř. Kluci v prvním poločase pouze čekali co soupeř udělá, nenapadali hráče soupeře, nechávali soupeře hrát a konbinovat a ten si pak vytvářel mnoho šancí ke skórování. Druhý gól zařídil v 10 minutě nejlepší hráč soupeře Dominik Bartuschek, který bezproblému obešel dva naše obránce a předložil na malé vápno míč záložníkovi, který pohotově nikým neatakovaný překonal našeho brankáře.  Třetí gól jsme obrželi nešťastně z rohového kopu, kdy míč trefil šťastně soupeře do ramene a náš brankář již na změnu směru míče nestačil zareagovat. Poločas tak skončil 0:3 z našeho pohledu.
     V druhé púli zápasu  se obraz hry změnil a to hlavně proto, že se změnilo rozestavení a kluci konečně odhodili zábrany a začali plnit pokyny, které jsme si řekli již před zápasem a o poločase jsme si je zopakovali.  Naši hráči začali více běhat, soupeře napadat již při zakládání útoků v jejich obraném pásmu a dohrávat osobní souboje.  Sice se na hřišti více jiskřilo, ale i kluci pochopili, že proti takému soupeři se jinak hrát nedá.  Hra se vyrovnala a soupeř hrozil  pouze z breajků neboť postupný útok se našim hráčům dařilo úspěšně pokrýt.  Z jedno brajku v 46 minutě soupeř skóroval, kdy opět utel naší obraně nejlepší hráč soupeře Dominik Bartuschek a nedal našmu brankáři žádnou šanci. Ani tento moment však kluky nezlomil a i nadále hráli styl hry jaký jsme chtěli od začátku hrát a nakonec se dočkali vstřelení gólu, kdy po faulu na pronikajícího našeho hráče byl nařízen přímý kop a ten s přehledem proměnil Tomáš Maša. I nadále se hra přelévala z jedné strany hřiště na druhé, ale ani soupeř ani naši kluci své dvě šance na vstřelení gólu nevyužili a zápas tak skončil vítězstvím týmu Svratky Brno v poměru 4:1.
     Rodiče a příznivce ivančického fotbalu zveme v sobotu 20.4.2019 v 09.00 hod. na utkání našich starších žáků, kteří vyzvou na našem hřišti  dalšího těžkého soupeře starší žáky ČAFC Brno.