DOMÁCÍ    TJ Novosedly    vs.    FC Ivančice   HOSTÉ
záložníci: Novák, Svoboda, Schwarz, Maša
útočníci: Jakubec, Matoušek
střídající: Veleba, Cerminara, Matoušek D.
vedoucí: Jacko J.
trenér: Jacko T.

Ke svému druhému zápasu naši starší žáci nastoupili proti týmu TJ Sokol Novosedly.  Již od počátku zápasu bylo vidět, že to bude náš soupeř kdo bude diktovat obraz hry na hřišti a naši kluci svým laxním přístupem soupeřům  celou situaci jen ulehčili. Soupeř hned v druhé minutě  zahrával rohový kop, kdy naši hráči opět jako v prvním zápase v Mikulově správně nezareagovali a náš hráč zahrál  v pokutovém územý úmyslně rukou a rouhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem  soupeř proměnil.  Bohužel ani tato situace kluky neprobrala a sále byli o krok za soupeřem, který dokázal využívat volného prostoru k rychlým náběhům po stranách hřiště,  ze kterých posléze jak křídelní záložníci tak i útočníci stříleli góly do naší branky.  Bohužel v prvním poločase v našem týmu nefungovalo vůbec nic. Ani obrana, ani střední záloha, hráči prohrávali osobní souboje a soupeř tak po poločase zasloženě vedl rozdílem 6 branek. Naši kluci si v prvním poločase vypracovali pouze dvě slibné šance, ze kterých bohužel neskórovali.  Omluvou pro naše hráče by snad mohlo být to, že náš brankář chytal se zdravotními problémy a nakonec zápas nedochytal a musel být v 18 minutě vystřídán, kdy  se do brány postavil namísto zraněného Patrika Nešpůrka Šimon Matoušek. V druhé půli trenér provedl několik změn v sestavě, kluci začali více běhat a být důraznější v osobních soubojích a napadání  a hned bylo vidět, že i soupeř začal dělat chyby. V úvodu si naši kluci vytvořili tlak, ze kterého padl i náš první gól, kdy z pravé strany  po krásném pasu  obešel soupeřova obránce Tomáš Maša nacentroval před bránu na volného Radima Jakubce, který z prostoru vápna nedal brankáři žádnou šanci.  Bohužel hned v zápětí kluci z protiútoku inkasovali po chybě ve středu hřiště, kdy se míč dostal za naši obranu a soupeř vstřelil další branku.  V druhé půli  byl výkon některých našich hráčů již srovnatelný, ale soupeř  kontroloval  hru a do žádných větších akcí naše hráče nepustil. V závěru utkání jsme po důrazu na hranici pokutového území vybojovali po faulu na našeho hráče přímý kop, který Martin Kožnar proměnil v naši druhou branku. Více již kluci  za 70 odehraných minut nestihli a zápas tak skončil naší vysokou prohrou 9:2. Musíme uznat, že soupeř byl nad naše síli, po celou dobu zápasu byl lepším týmem, hráči soupeře byli rychlejší, fotbalovější  a našim klukům uštědřili pořádnou fotbalovou lekci. Reputaci si budou moci naši kluci spravit hned o následujícím víkendu, kdy je čeká na domácím hřišti další těžký soupeř Svratka Brno.