DOMÁCÍ   FC Ivančice   vs.    FC Kyjov   HOSTÉ
12. Jakube, 15. Matoušek, 44. Schwarz, 62. Maša, 68. Veleba  BRANKY
záložníci: Lukášek, Maša, Schwarz, Sviták
útočníci: Jakubec, Matoušek
střídající: Veleba, Jeřábek, Sukiasyan
vedoucí: Jacko Josef
trenér: Jacko Tomáš
     V pátém kole KP naši starší žáci přivítali na domácím hřišti tým FC Kyjov a chtěli na domácím hřišti před domácím poblikem odčinit nepodařený dvojzápas proti brněnkým týmům ČAFC Brno Židenice a FC Svratka Brno. Do brány se vrátil ne zcela uzdravený brankář Patrik Nešpůrek, ale kluci  měli jasný úkol, zabránit jakýmkoli střelám na naši bránu což se více méně podařilo.  Již od počátku zápasu bylo vidět, že kluci májí chuť do fotbalu a hned si vytrořili tlak a územní převahu. Dalo by se říci, že se hrálo jen na jedné polovině hřiště. Již ve třetí minutě  jsme zahrávali roh a Martin Kožnar, který páli z první  jen těsně minul bránu. Ve 4 minutě  Šimon Matoušek přešel přes obránce až do vápna  a levačkou  se pokoušel překonat brankáře, ale také těsně minul. Naši kluci více drželi níč na kopačkách, byli více v pohybu  a proto mohli snadněji zakládat rychlé protiútoky. Jeden takový protiútok se kluků povedlo založit z pravé strany, kdy Šimon dostal od obránců míč na střed, prodložil  jej za obranu soupeře a vybídl ke sprintu svého parťáka z útoku Radina Jakubce, který přesprintoval obránce soupeře a chladnokrevně vedle brankáře  otevřel skóre v náš prospěch. 12 minuta a stav utkání byl 1:0.   Za tři minuty nato si Radim Jakubec ŠImonem role otočili, kdy Radim dal pěkný míč Šimonovi za obranu a Šimon Matoušek taktéž využil svoji sílu a rychlost a pod padajícím brankářem soupeře navýšil skóre na 2:0.  Ve dvacáté minutě došlo v našem týmu ke střídání, kdy se oslabila levá strana obrany a zálohy a soupeř tohoto dokázal využít, kdy ještě u středové čáry jsme nepřerušili začínající útok soupeře, který z levé strany přes našeho záoložníka a obranu dal na střed před vápno, kde byli zcela nekryti dva hráči soupeře a pak již nebyl problém vsítit gól do naší brány. Byla to první střela na bránu a hned skončila gólem. Psala se 27 minuta zaápasu a v této části zápasu  bohužel soupeř přebíral iniciativu a byl lepším týmem, ale to pramenilo z toho, že naši kluci přestali hráše soupeře napadat, přestali běhat a z toho pramenili šance soupeře. Do poločasu se však již nic podstatného nestalo a poločas tak skončil 2:1 v náš prospěch.   V druhé půli jsme nastoupili ve změněné sestavě, ale s jasným cílem, navýšit naše gólové skóre a zápas dovést do vítězného konce.  Úkol začali kluci plnit hned v 43 minutě, kdy po faulu na našeho  hráče  rozehrál trestný kop Martin Kožnar,  brankář jeho střelu vyrazil a Maty Schwarz již pohodlně dorazil míč do soupeřovi brány.  Tímto  momentem se odpor soupeře zcela zlomil a kluci již hráli svoji hru a soupeře nepouštěli do žádných  šancí a naopak navyšovali gólové skóre na straně soupeře. V 62 minutě z levé strany prošel přes záložníka obránce Dominik Veleba, který využil svůj důraz a rychlost, nacentroval před bránu, kde z prostoru malého vápna Tomáš maša míš pohodlně uklidil do brány.  O pět minut později,  z trestného kopu nyní z pravé strany si  pěkně ve vápně zpracoval míč Dominik Veleba, obtočil se okolo obránce vystřelil na bránu, kdy míč umístil pěkně k tyči a upravil konečné skóre zápasu na 5:1 v náš prospěch.  Kluci si tak spravili náladu z předešlých prohraných zápasů a věříme, že se naladili na vítěznou vlnu a v dalších zápasech soupeřům nedají nic zadarmo. K dalšímu zápasu starší žáci zajíždí v neděli  23.9.2018 do Veselí nad Moravou.