Kategorie: Zprávy výboru

Adam Hložek nejlepším starším dorostencem

PÁ 10.01.2020

Nejlepší starší dorostenec za rok 2019

Adam Hložek v anketě Fotbalové asociace České republiky porazil Jana Žambůrka z anglického Brentfordu a Filipa Firbachera z Hradce Králové. Sedmnáctiletý ofenzivní záložník Sparty před rokem zvítězil mezi mladšími dorostenci a nyní uspěl i ve vyšší kategorii.

Hložek se od jarní části minulé sezony zabydlel v základní sestavě A-týmu Sparty a k nejlepším hráčům letenského celku patřil i na podzim tohoto ročníku. Jeden z největších talentů českého fotbalu byl navíc v minulém roce i oporou reprezentační jednadvacítky.

"Jsem hrozně spokojený, i když vím, že to ocenění není jen o mně. Podílel se na tom celý tým. Byl to zatím asi můj nejlepší rok. Když jsem tu stál minule, říkal jsem, že můj cíl bude se zabydlet v sestavě áčka. A to se mi povedlo, takže jsem na maximum spokojený. Myslím, že jsem se posunul v práci s míčem. Když jsem tu stál minule, ani jsem nevěděl, jaké je tempo v áčku," řekl novinářům po slavnostním vyhlášení Hložek.

"Cíle do nového roku? Se Spartou budeme chtít vyhrát domácí pohár a v lize skončit do druhého místa, abychom si zahráli kvalifikaci Ligy mistrů. Z osobního hlediska asi dát více gólů," dodal Hložek.

print Formát pro tisk