Kategorie: Zprávy výboru

Zpráva o činnosti FC Ivančice 2016

Na základě valné hromady,která se konala 6. prosince 2016 si nově zvolený výbor na první schůzi rozdělil funkce. Současně jsme si dali za úkol zpracovat investiční záměr dalšího rozvoje městského stadionu a v oblasti sportovní stanovení sportovních priorit do konce volebního období.

Ve velmi krátké době jsme naše dlouhodobé záměry zveřejnili na našich webový stránkách. Jak se nám postupně daří tyto záměry realizovat se zmíním v závěru této zprávy.

Začátkem r. 2016 jsme vlastně denně sledovali předpověď počasí. Důvodem bylo čekání na pokračování v dostavbě hřiště s umělým trávníkem. Nakonec jsme se dočkali a dne 28. dubna 2016 došlo ke slavnostnímu otevření tohoto překrásného fotbalového stánku.

Z tohoto místa je třeba ještě jednou poděkovat městu Ivančice.

Po sportovní stránce lze jarní část fotbalové sezony 2015/2016 hodnotit jako velice úspěšnou. Velkou radost nám dlouhodobě dělá naše mládež. Naše přípravky v rámci okresních a krajských soutěžích patří mezi nejlepší mužstva.

Mužstvo mladších žáků se v konečné tabulce krajské soutěže umístilo na třetím místě. Starším žákům chyběly pouze dva body ke třetímu místu. Naši dorostenci zaznamenali výkonnostní posun a v konečné tabulce skončili mladší na sedmém místě a starší obsadili třetí příčku.

Naše rezervní mužstvo mužů skončilo v okresním přeboru na pěkném čtvrtém místě. Naše “A” mužstvo mužů skončilo na velmi pěkném šestém místě.

Na tomto místě bych chtěl poděkovat Tomáši Kovandovi za tři sezony práce s naším “A” mužstvem, které za toto období zaznamenalo výkonnostní posun.

Do další fotbalové sezony jsme vstoupili s novým trenérem panem Karlem Kolesou. Změnou trenéra chceme nastartovat další výkonnostní posun ve výkonnosti a herním projevu naše “A” mužstva.

Na závěr jarní části jsme uspořádali 1. ročník VANGL CAPU, kterého se zúčastnilo 18 mužstev. V tradici tohoto turnaje chceme pokračovat i v dalších letech.

Po letní přestávce jsme rozjeli fotbalový podzim náborem nových fotbalových nadějí. Výsledkem tohoto náboru je, že trenéři naší před přípravky mají k disposici 28 malých fotbalistů. Z tohoto místa bych chtěl oslovit rodiče, příznivce fotbalu o pomoc s přípravou těchto fotbalových nadějí.

Chtěl bych také na tomto místě připomenout, že v současné době máme dohromady ve všech mužstvech 142 dětí a mládeže do 18 roků.

Do podzimní fotbalové sezony se nám zapojilo celkem 8 mužstev mládeže a 3 mužstva dospělých. Nejlepšího umístění po podzimní části dosáhli naši mladší dorostenci, kteří se umístili na druhém místě v KP.

Na čtvrté místo ve své soutěži dosáhlo naše “A” mužstvo mužů, zejména díky vyhraným zápasům na hřišti soupeře. Pokud přidáme body na domácím hřišti, můžeme očekávat větší návštěvnost diváků.

Podzimní část sezony jsme zakončili fotbálkem a tradiční zabijačkou. Netradičně poprvé na umělce turnajem v malé kopané o “Mistra Ivančic”. Tohoto turnaje se zúčastnilo 11 mužstev městských částí Ivančice. Pozitivní ohlas všech zúčastněných nás přesvědčil pokračovat v této tradici i v dalších letech.

Tímto turnajem však fotbal v Ivančicích neskončil. Pokračovali jsme tradiční “Zimní halovou ligou” a vánoční svátky nám zpestřily 4 mládežnické turnaje.

Závěrem této zprávy se chci zmínit o našem dlouhodobém programu rozvoje. Chci pouze připomenout, že tento dokument zařadilo město Ivančice do svého záměru dlouhodobého rozvoje města. Současně je v rozpočtu města vyčleněna částka 600.000,- Kč na vybudování ochozů,včetně malé tribuny a cca 40 ks sedaček v jihozápadní části hřiště.

Chci také poděkovat všem funkcionářům, trenérům, hráčům a příznivcům za podporu ivančického fotbalu a za jejich práci v r. 2016.

Předseda FC Ivančice Ing. Jan Blatný

print Formát pro tisk