Závěr podzimu se nesl ve znamení marodky, na podzim jsme skončili 8.

Nová sezóna, nové složení týmu a nové výzvy. Po dvou nedohraných ročnících jsme vstupovali do nové sezóny po dlouhé jarní/letní přípravě, kterou provázelo mnoho otazníků. Report z podzimní části sezóny se však nese spíše s pozitivním nádechem. 

LADY rottweilers (10)

Úvodní kolo nového ročníku Jihomoravského krajského přeboru mužů obstaral výjezd na hřiště Bystrce. Velmi bojovné utkání, kde se v mistrovských utkání poprvé představili i naše nové tváře, skončilo těsnou a trochu nešťastnou prohrou. Pachuť v ústech byl cítit i z nerovného výkonu sudích. Pocit zadostiučinění však přinesl fakt, že se utkání zkontumovalo v náš prospěch z důvodu neoprávněného startu Bystrckého hráče.

Po částečně zmatečném úvodním utkání jsme první domácí duel odehráli proti Krumvíři. Bojovného a velmi silového soupeře jsme však fotbalově přehráli, výhru 3:0 vystřelili všichni tři útočníci (Hložek, Jacko, Rajsigl) a my tak dali zapomenout jakýmkoliv pochybám.

Další víkend nás čekal výjezd na půdu favorita soutěže. Do Kuřimi jsme dojeli odhodlaní brát body. Fanoušci se bavili skvělým fotbalem, k vidění bylo mnoho pohledných akcí, nechyběly góly, tvrdé souboje ani jiskření mezi lavičkami. I přes porážku 2:1 jsme odjeli s pocitem dobře odvedené práce a uvědoměním si, že můžeme být rovnocenným soupeřem komukoliv.

Nastaly dvě utkání, ve kterém jsme tahali za kratší konec. Nejprve šlo o remízové utkání 0:0 proti Olympii Ráječko, pořádnou facku jsme však schytali na půdě Moravské Slavie, kde jsme padli 3:1. 

Špatná nálada a demotivace? Ale kdeže, čekalo nás derby! Před zaplněnými tribunami jsme přivítali hosty z Krumlova. Těžko čitelný soupeř plný nových hráčů rozhodně nepřijel hrát zaňďoura. Na branku Rajsigla dokázali hosté odpovědět, a ještě v 75. minutě hry byl stav nerozhodný. Pak jsme se my i tribuny Malovanska začali bavit fotbalem. Klubová legenda Tomáš Čožík překlopil misky vah na naši stranu nádherným lobem, naše vítězství pak korunoval dvěma góly kapitán Hložek – a mohlo se slavit, derby bylo naše!

Následná remíza 2:2 se Svratkou byla, vzhledem k průběhu utkání, spíše ztrátou. Střelecký apetit jsme si však schovali na utkání na Spartě Brno. Za obrat ze stavu 4:1 na 4:5 jsme si ani nic jiného než vítězství nezasloužili. Vítěznou branku vstřelil v 89. minutě hry Martin Dobrovodský. V utkání s budoucím půlmistrem z Bohunic se schylovalo k něčemu podobnému. Tříbrankovou ztrátu korigoval Slavík s Hložkem, na víc jsme se již nezmohli. Za to v Rousínově se nám stejná ztráta podařila dotáhnout, na remíze 3:3 se podílela i letošní posila Ondřej Havlíček, a to hned dvěma góly.

A to byla voda na náš mlýn. Utkání proti Bosonohám, díky svému comebacku, rozhodl Vladimír Čermák. Tři body jsme brali i v utkání s Líšní, odkud jsme vezli vítězství 1:2, kdy vítězství doslova vystřílel kapitán Daniel Hložek. Poslední body podzimu jsme brali za domácí remízu 2:2 proti Mutěnicím. 

Nemilosrdný program a z toho plynoucí velká marodka a absence nás nepustili k tomu, abychom dále naháněli nejsilnější trojku soutěže. Poslední dvě utkání se nesly ve znamení porážek. Od Boskovic jsme doma schytali neoblíbeného bůra, v závěrečném duelu s Ratíškovicemi jsme obdrželi hned 4 branky, což nás stlačilo až na 8. pozici tabulky. My však víme, že patříme výš a o to se porveme zase na jaře.

Touto cestou bychom ještě jednou chtěli mnohokrát poděkovat všem fanouškům, partnerům, hráčům a členům realizačních týmů za neutuchající vzájemnou podporu a skvělý podzim. Všem marodům přejeme brzké uzdravení a návrat na hrací plochy. Tak zase na jaře – Vangl do toho!

tabulka podzim
Přesunout se na začátek