Hložek: Obhajoby prvenství si vážím, už se těším zpět na hřiště

Tři trofeje za poslední tři roky. Talentovaný reprezentant Adam Hložek obhájil prvenství v kategorii nejlepší dorostenec a navázal v rámci Udělování cen XIX. Galavečera našeho fotbalu na předchozí úspěchy.

Adam Hložek toho stihl za předchozí kalendářní rok hodně. Definitivně se stal jedním z klíčových hráčů pražské Sparty a zapsal se také do historie seniorského národního týmu, když se stal nejmladším hráčem v historii české reprezentace, který za ni nastoupil.

Stalo se tak na začátku září, kdy nastoupil na Slovensku v základní sestavě v rámci utkání Ligy národů, ve kterém svěřenci trenéra Šilhavého vyhráli 3:1. Následně nastoupil ještě v přípravě na Kypru.

Konec roku mu pokazilo zranění, ale obhajoby prvenství v kategorii nejlepší dorostenec za rok 2020 si váží.

Co pro vás znamená obhajoba vítězství v této anketě?

Jsem rád, že jsem obhájil potřetí. Znamená to pro mě hrozně moc, protože vím, že to není jen moje zásluha, ale je to zásluha celého týmu. Ať už ve Spartě, nebo v repre. Zároveň také všech trenérů, od kterých jsem dostal důvěru. A také rodiny a manažera. Rok 2020 nebyl úplně dobrý, jak všichni víme. Covid a zranění, ale i přesto si myslím, že se toho stihlo hodně a jsem za minulý rok rád.

Byl pro vás rok 2020 zajímavý?

Nastoupil jsem na Slovensku za seniorskou reprezentaci. Byl to start, který se zapsal do historie, za což jsem strašně rád. Ve Spartě jsem si vybudoval pozici na postu, která mi nejvíce sedí, za což jsem také rád. A myslím, že se nám i dařilo.

Jak jste se vyrovnal se zraněním a nucenou pauzou?

Měl jsem s tím zkušenosti z pravé nohy, teď to mám na levé. Ale bylo to těžké. Jel jsem na Moravu, zavřel jsem se tam na 14 dní a postupem času to bylo lepší a lepší. Museli mi pomáhat kamarádi, rodina a přítelkyně. Bylo to těžké období, ale myslím, že teď už jsem se z toho dostal a bude to jen lepší. Zranění k fotbalu patří, tak jsem to i bral. Myslím, že se vrátím ještě silnější.

Jakou máte momentálně chuť do fotbalu?

Když jsem začal zase jezdit na Letnou a viděl jsem trávník, tak mi bylo trošku smutno. Ale teď, jak je návrat blíž a blíž, tak se těším moc. Až zase budeme společně bojovat.

Jako máte hlavní motivaci do roku 2021?

Cíle musí být ty nejvyšší. Ve Spartě chci bojovat o titul, vyhrát pohár. A co se týče reprezentace, tak dostat se na EURO. Ať už s U21 nebo seniorskou reprezentací. Ale to bude záležet hlavně na trenérech a mých vlastních výkonech.

 

Zdroj rozhovoru: Udělování cen XIX. Galavečera našeho fotbalu: Adam Hložek obhájil prvenství | Můj fotbal | FOTBAL.CZ

Přesunout se na začátek