Po třech odehraných kolech jsme vyzpovídali trenéra áčka Rostislava Štorka

Trenére, máme za sebou tři odehraná jarní kola, bohužel se nám nepodařilo vytěžit ani bod. Jak tato utkání hodnotíš?
Co se týče bodového zisku, tak tam spokojenost určitě není. V úvodním utkání, proti výbornému celku Boskovic, jsme podali statečný výkon a s trochou štěstí v závěru jsme bod odvést mohli. To v druhém utkání proti Bystrci se nám nic nevedlo a po zásluze jednoznačně prohráli. Zápas v Krumvíři jsme opět výsledkově nezvládli, ale byly pasáže utkání, kdy naše hra byla taková, jakou si představujeme.

Ve třech utkáních jsme obdrželi celkem 8 branek, z posledních dvou bylo hned 7. Naopak jsme se prosadili pouze jednou. V přípravě jsme hodně branek i stříleli, čím to, že nám teď zvlhl střelný prach a zároveň dostáváme takové množství branek?
Tak s obrannou hrou jsme měli velké problémy již na podzim i v zimní přípravě. Ty se ještě zvětšily, když těsně před začátkem jara skončil Jakub Hledík. V defenzívě nemáme moc při skládání sestavy na výběr. Pak už je to jenom o osobní zodpovědnosti toho hráče na daném postu, jak se s tím popere.

V dalším utkání nás čeká druhý tým tabulky – FC Kuřim. Jaký zápas vyhlížíš?
Kuřim je výborně poskládané mužstvo, kde je mix zkušených hráčů s perspektivním mládím. Vstup do jara jim vyšel na výbornou, když všechna tři utkání vyhráli, z toho hned dvě na hřišti soupeře. Pro nás to bude zase těžké utkání, kde se budeme snažit odevzdat maximum sil a uvidíme, zda soupeře překvapíme.

Jaká panuje nálada v kabině a jaké cítíš odhodlání prolomit zápasovou nezdar právě proti silné Kuřimi, proti které jsme na podzim odehráli skvělý zápas?
Nálada v kabině je pořád stejná bojovná a zároveň přátelská. Kluci se snaží v každém utkání odevzdat co nejlepší výkon, bohužel to výsledky zatím nepřináší. Máme mladé mužstvo, pro které je každý zápas velká zkouška, což bude samozřejmě i utkání proti Kuřimi.


V týmu se objevují nové tváře, již proti Bystrci naskočil Janis Stambolidis, v posledním utkání hrál i Jakub Kokorský. Jak bys kluky popsal, kde mohou naskočit a v čem jsou nejsilnější?
Oba jsou to mladí hráči s velkou perspektivou, kteří prošli mládeží Zbrojovky Brno. Janis může nastupovat jak na kraji zálohy, tak v útoku. Je dostatečně rychlý s dobrou střelou. To Kuba je vyloženě středový hráč do kombinace s velmi dobrým držením míče.

Závěrem se zeptám, jaké očekáváš jaro?
Co možná pro naše mužstvo nejklidnější. Získat nějaké body a budovat mužstvo s výhledem pro příští sezónu.

Díky, trenére, a přeje hodně zdaru do dalších bojů!

Přesunout se na začátek