Tým je mladý, cílem je předvádět ofenzivní fotbal se stabilními výsledky

Áčko v tomto týdnu zahájilo letní přípravu pod novým trenérem. Z pozice asistenta povýšil na pozici nejvyšší Marek Šnyrch. Ten se svým týmem vedl první dva tréninky, kde se na hřišti pohybovalo hned několik nových tváří, za to některé byste zase hledali marně. Marek se nám rozpovídal například o svém trenérském štábu, pohybech v kádru nebo herní vizi.

Marku, dlouhodobě si působil jako asistent u A týmu, aktuálně přecházíš do nejvyšší pozice. Představ nám trenérský tým, který s tebou bude pracovat a jak si rozdělíte role.
V první řadě bych chtěl poděkovat Rosťovi Štorkovi, který mi dal možnost u áčka působit jako asistent a dále se trenérsky rozvíjet. Spolupráce s Rostěm byla výborná zkušenost a budu z ní ještě dlouho čerpat. Poděkování patří samozřejmě i vedení klubu za šanci vést Áčko jako hlavní trenér.  Velmi si této příležitosti vážím.

V roli asistenta se představí Tomáš Táborský. Ohromnou výhodou je, že máme velice podobný pohled na vedení kolektivu a pojetí fotbalu. Především si ale rozumíme i po lidské stránce, což považuji za základní kámen úspěchu. V roli trenéra brankářů zůstává Jiří Boreš a vedoucího mužstva bude i nadále zastávat taťka Radovan Šnyrch.

Letní příprava právě začala, v jakém režimu bude probíhat, co kluky čeká? Lze očekávat v koncepci nějaké větší změny?
Všechny tréninky budou probíhat na hřišti, a to převážně herním způsobem. Samozřejmě to neznamená, že nebudeme na trénincích potřebné metry doběhávat. Budeme se ale převážně soustředit, abychom se pohybovali v prostředí, které se co nejvíce podobá utkání. Určitě budeme velmi dbát na to, aby každé cvičení probíhalo s maximální možnou snahou, zápalem a v co největší intenzitě.

V jakém složení se tým sešel, čekáváte nějaké další změny v rámci kádru? 
Svoje dlouholeté působení v kádru A mužstva ukončil Honza Pekáč, který se s ivančickými fanoušky rozloučil ve velmi povedeném zápase s Líšní. Mužstvo opouští po půlročním hostování i Kuba Kokorský, kterému dobré výkony v našem dresu přinesly možnost hrát vyšší soutěž, s týmem se také aktuálně nepřipravuje Janis Stambolidis. Do přípravy se zapojili vycházející junioři, z dorostu pak Martin Kožnar, Matouš Pavlík a Milan Svoboda. Uvidíme, zda se jim podaří do kádru áčka proniknout. Svou prací a výkony v dorosteneckých kategoriích si šanci jednoznačně zaslouží.  Máme rozjednáno i několik hráčských příchodů z jiných mužstev, nic ale není prozatím stoprocentně dohodnuto. Do přípravy se s námi zapojí ivančický odchovanec Monty Galstian, křídelník Petr Škuta z Miroslavy naposledy působící ve Velké Bíteši, obránce Michal Jilka z Nikolčic a ofenzivně laděný Jiří Rožínský z divizního dorostu ČAFC Židenice. U pár dalších hráčů, které bychom chtěli v přípravě vyzkoušet, čekáme na domluvu s mateřskými kluby.

Jaký pohled máš na novou sezónu? Jaké jsou očekávání a případné cíle?
Jak se u nás již stalo zvykem, jdeme do soutěže s velmi mladým kádrem a bude velice důležité, abychom dokázali udržet stabilní výkony po celou sezónu. V posledních letech jsme ukázali, že dokážeme hrát velmi kvalitní fotbal i proti nejlepším celkům soutěže. Zároveň ale někdy velice zbytečně ztrácíme body v zápasech, které bychom měli zvládnout. Naším cílem je jednoznačně pokračovat v ofenzivním vidění fotbalu. Hrát odvážně a po zemi.

Proti jakým soupeřům se A tým představí v rámci přípravy?
Soupeře jsme volili tak, aby nás nutili hrát v tempu a utkání byly opravdu přípravná a nikoliv přátelská. V sobotu 9. 7. zavítáme k divizní Břeclavi. Následovat bude 16. 7. v 10:00 zápas v Řeznovicích proti Bosonohám. Na hlavním hřišti se utkáme v pátek 22. 7. v 18:00 s Tasovicemi a v sobotu 30. 7. s 1. SC Znojmo U19. O týden později proběhne první kolo poháru s prozatím neznámým soupeřem.

Současně zůstáváš stále na pozici hlavního trenéra dorostu, jaké očekávání panují pro tento rok u této kategorie mládeže? 
V dorostu máme každoročně stejný cíl. Připravit kluky na mužský fotbal a pokusit se co nejvíce hráčů posunout do áčka. To se nám již několik let daří, což svědčí o dobré práci s mládeží od přípravek přes žáky až snad k nám do dorostu.

 

Marku, děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí v nové sezóně!

Přesunout se na začátek