Na horké půdě Dosty Bystrc jsme předvedli skvělý výkon, bohužel na body nestačil

Tak jsme se dočkali. Konečně ostrý zápas. Pauza způsobená pandemií koronaviru byla dlouhá, o to větší očekávání a napětí jsme všichni cítili při prvním mistrovském duelu. 

Úvod zápasu byl ve znamení oťukávání, množství nepřesností a ztrát. Když ale hráči obou celků nabrali na jistotě, nabídli fanouškům na stadionu pěknou podívanou. Neustále fandící sektor domácích poprvé rozjásal v 36. minutě Sedlák. Hubené vedení domácím vydrželo až do poločasové přestávky. 
Odhodlání nám nechybělo, jenže čtyři minuty po zahájení druhého poločasu nás zchladil Hansl, to když po kontroverzním souboji na polovině hřiště, domácí hráč potáhl míč až do našeho vápna, vybídl Hansla přihrávkou pod sebe, a ten se již nemýlil. Zbraně jsme ale nesložili, naopak. Uvolněné ruce i nohy nám v tuto chvíli pomohly k bojovnému a jednotnému výkonu. Michael Weinlich div nenachytal golmana domácích z volného kopu, skvělý zákrok. Dočkali jsme se v 78. minutě. To si ve vápně šikovně počínal Štěpán Rajsigl, uvolnil se jednoduchou, leč efektivní, kličkou a jeho zakončení mohli domácí pouze přihlížet. Snížení vneslo do utkání nebývalý náboj. Vyrovnání měl na své hlavě třeba Roman Gaňa, brankář Smrčka však míč chytil. Vyznamenala se ale i naše posila mezi třemi tyčemi – Dominik Pěgřím. Ten ustál samostatný únik domácího kapitána Toma Kratochvíla, který na něj pelášil již z poloviny hřiště. Famózním zákrokem nedal domácím šanci na zvýšení vedení. 
Závěrečný tlak ve vápně Dosty však domácí přečkali a my se tak po velmi dobrém výkonu vracíme s pocitem hořkosti, že jsme si body dovést mohli.
Tak příště proti Krumvíři!

Branky: 36. Sedlák, 49. Hansl – 78. Rajsigl

Sestava
FC Ivančice: Pěgřím – Havlíček (69. Slavík.), Gaňa, Hledík, Černý D. – Císař, Weinlich, Císař, Široký (69. Černý F.) – Jacko (59. Rajsigl), Hložek (C)
FC Dosta Bystrc: Smrčka – Solanský, Bubeník, Pavlík, Hansl, Kocman, Kratochvíl, Hubr, Kratochvíl T. (C), Hilscher, Sedlák

Přesunout se na začátek