Tři týmy MINI sbíraly zkušenosti na dalším domácím turnaji

Neděle byla v ivančické sportovní hale zasvěcena fotbalu – a znovu u toho byla v rámci novoročního turnaje pro ročníky 2016 a mladší rovnou tři ivančická mužstva. Koncept celého turnaje byl zcela identický jako ten prosincový – zápasy se hrály paralelně ve dvou skupinách a následně si to mužstva mezi sebou rozdala v systému play off o konečné umístění. Vítězem se stalo mužstvo Říčan, které ve finále zdolalo po houževnatém výkonu Modřice. Bronzový stupínek si přivlastnil Moravský Krumlov.

Naše mužstva se umístila v dolní polovině konečného pořadí – 12., 8. a 5. místo. Vzhledem k pořadatelství bylo snahou vytvořit více týmů a umožnit i hráčům, kteří se k týmu přidali v posledních týdnech, aby nasáli atmosféru fotbalového turnaje, a tím se začali o to rychleji aklimatizovat a přivykat principům samotné hry. Ke cti všem hráčům slouží to, že se s nástrahami turnaje vypořádali v duchu fair play, ačkoli i na tomto turnaji byla k vidění řada soubojů, kdy mantinely musely prokázat dostatečnou odolnost vůči nárazům a tvrdým střetům. Další dva turnaje jsou v plánu v únoru (5.2. a 19.2.) a už teď přejeme našim nadějím minimálně stejný zápal do hry, důslednost a dochvilnost v tréninkovém procesu jako doposud a hlavně pevné zdraví.