„Výsledkové cíle si neklademe, nejdůležitější je vychovat kluky pro naše „A“ mužstvo,“ říká na startu nové sezóny trenér dorostu Marek Šnyrch

Po dvou nedohraných sezónách vstupují naši dorostenci do nového ročníků, který si snad již najde cestu až do cílové stanice. Po dlouhé pauze čekala naše juniory náročná letní příprava. Na co se tým nejvíce připravoval, jakým herním stylem by se rád prezentoval a které mety si před sebe letos staví? – O tom se v krátkém rozhovoru rozpovídal trenér dorostu a zároveň asistent „A“ mužstva Marek Šnyrch

 

 

S jakými cíli jdou dorostenecká mužstva do nové sezóny?

Do sezóny jdeme s cílem zlepšovat se každý trénink a každý zápas odmakat na 100 %. To je základ každého úspěchu. Výkonnostní cíle si neklademe, nejdůležitější je vychovat kluky pro naše „A“ mužstvo, což se nám v poslední době velmi dobře daří. Není to samozřejmě pouze zásluha nás v dorostu, ale všech trenérů, kterým kluci prošli pod rukama a jenž klukům dali výborný základ, se kterým my můžeme nadále pracovat.

Jaký herní styl se vašim svěřencům snažíte vštípit?

Jednoznačně chceme hrát ofenzivní a odvážný fotbal. To ale nejde bez poctivé práce a disciplíny. V každém zápase na nás musí být vidět hlad po vítězství, chuť hrát a bavit se fotbalem.

Jak probíhala letní příprava? Na co jste se zaměřovali?

Letní příprava byla ovlivněná koronavirovou pauzou. Pracovali jsme na kondici, aby se hráči mohli v zápase soustředit na řešení herních situací, a ne na to, že jim dochází dech. Pomalu se kondičně vracíme zhruba tam, kde jsme byli před vynucenou přestávkou. I přesto, že byla příprava náročná, tak trénovali jsme vždy na UT v Alexovicích a využívali zejména herní prvky a práci s míčem. Pomalu začínáme pracovat i na organizaci hry, kde máme zatím mírné mezery. Věřím ale, že i to se bude s každým tréninkem zlepšovat.

Kde je potřeba nejvíce zapracovat?

Nejvíce musíme zapracovat na aktivitě po ztrátě míče. V momentě, kdy se zapojí vícero hráčů do ofenzívy, tak je nesmírně důležité, abychom rychle přepínali a buď se co nejrychleji dostali zpátky do bloku, nebo jsme pomocí represinku zastavili protiútok soupeře. V dnešním fotbale je přechodová fáze ohromně důležitá a pokud se nám v ní podaří dominovat, tak nám to ohromně pomůže k vytouženým výsledkům.

Jak promluvila koronavirová pauza do počtu hráčů v kategorii dorostu?

Máme ohromné štěstí, že nám co do počtu hráčů COVID prakticky nepromluvil. Svědčí to o tom, že kluci mají fotbal rádi a chtějí za Ivančice hrát.

Marku, děkujeme za rozhovor, a ať se daří!

Přesunout se na začátek