Před třemi dny navždy odešel pan Jaroslav Stejskal. Prožil nádherných 75 let. Nekrolog výborného člověka, trenéra a ikony nejen ivančického fotbalu, se vzpomínkami koho jiného, než jeho dlouholetého přítele Jana Blatného, si můžete přečíst níže.

V pondělí 19. dubna nás v časných ranních hodinách zasáhla smutná zpráva. Zemřel náš kamarád, spoluhráč, trenér a funkcionář Jaroslav Stejskal.

Pan Jaroslav Stejskal se narodil 2.3.1946 v Brně. Zde začal hrát kopanou jako žáček v tehdejší Lokomotivě Komárov. Zde prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do roku 1965, kdy nastoupil na základní vojenskou službu v Jeseníku. Zde po dva roky hrával fotbal za místní Duklu. Po návratu z vojny se vrátil zpět do Brna, kde se svým milovaným fotbalem pokračoval ve Spartě Brno.

V roce 1968 se oženil a přestěhoval se do Ivančic. V témže roce se konal i jeho fotbalový přestup do tehdejšího Slovanu. Stal se hráčem mužstva dospělých, které v té době hrálo 1. A třídu. Hned v následující sezoně 1969-1970 byl hráčem mužstva, které vykopalo pro Ivančice historicky první postup do krajského přeboru. V této sezoně se Jarda stal nejlepším střelcem mužstva, kdy na svém kontě měl 19 branek! Hráčem ivančického áčka byl až do roku 1979 a hned v zápětí se stal hrajícím trenérem B mužstva. V roce 1981 začal působit jako trenér A mužstva.

Osudový rokem se pro Jardu a ivančický fotbal stal rok 1984. V tomto roce se stal trenérem ivančické mládeže. Do roku 1996 okusil, jaké je to trénovat všechny mládežnické kategorie a roku 1997 založil v novou kategorii fotbalové přípravky . To ještě netušil, že u těch nejmenších fotbalistů zůstane až do konce svého života. Za těch téměř 35 roků trénoval všechny kategorie od předpřípravek až po starší dorost.

Jaroslav Stejskal si mládež oblíbil natolik, že se stal iniciátorem pravidelného náboru malých fotbalistů ve spolupráci s ivančickými školkami a školami. V letech 2012 až 2015 byl také členem výboru FC Ivančice.

Pro svoje povahové vlastnosti a fotbalové znalosti si vydobyl uznání nejen u ivančické , ale i široké fotbalové veřejnosti, přesahující Jihomoravský kraj. Za svoji práci s mládeží se Jardovi dostala náležitá ocenění , která si zasloužil:

–   Cena města Ivančice v roce 2010

–   Cena ČUS – trenér mládeže okresu Brno-venkov r. 2016

–   Cena FAČR – trenér roku 2020 v kategorii přípravek

V této pro nás smutné chvíli musíme vyjádřit upřímnou soustrast rodině a také ji poděkovat za to, že Jardovi umožnili věnovat se jeho milovanému fotbalu.

Jardo, nikdy nezapomeneme a trvale zůstaneš zapsán v srdcích ivančického fotbalu a jeho příznivců.

Přesunout se na začátek