Předsezónní rozhovor s Tomášem Táborský

Kdo nestihl utkání s Bosonohami, ten si také nemohl přečíst předsezónní rozhovor s asistentem trenéra Tomášem Táborským, který jsme otiskli v zápasovém bulletinu. Přinášíme Vám ho nyní. Tomáš představuje posily, hodnotí letní přípravu a nakousnul právě první domácí utkání.

Tome, máme za sebou poslední týden letní přípravy. Jak ji zpětně hodnotíš?

Letní příprava je vždy náročná v tom smyslu, že máte jen přibližně 5 týdnů na to, abyste dostali do hráčů co nejvíce kondiční stránky. A pokud jste trenéři noví u týmu, jakož my s Markem jsme, tak je to velmi krátký čas i na to, aby hráči pochopili vaši herní filozofii a taktiku. Ovšem musíme před hráči smeknout s jakým nasazením a morálkou k přípravě přistoupili. Proto letní přípravu hodnotím jako výbornou.

Proti Břeclavi jsme po slušném výkonu padli. Proti Tasovicím to byl výsledek rozdílem třídy. To jsme však napravili proti Znojmu a Božicím v poháru. Co ukázaly přípravné zápasy?

Do všech zápasů jsme nastoupili s tím, že je pro nás na prvním místě herní styl, kterým se chceme prezentovat i v soutěžních zápasech. Co se týče skóre zápasů, to je pro nás irelevantní. Kdybychom to měli opačně, tak zalezeme například proti Tasovicím na obranou půlku a zápas by skončil možná 0:2, 1:1, 1:3 nebo něco podobného. Ovšem to by nás moc neposunulo po herní stránce. Přátelské zápasy vnímáme jako malý začátek dlouhodobého procesu. A jsme rádi, že jsme si mohli vyzkoušet poměřit síly s tak kvalitními týmy, jako například Břeclav a Tasovice jsou. Je nutné zmínit, že celková stupňující se kvalita zápas od zápasu jak v kombinační, tak v taktické stránce, je pro nás dobrou zprávou.

Kádr se celkem dost proměnil. Představ nám nováčky v našem dresu, a co od nich můžeme čekat.

Do týmu zatím oficiálně přišli 4 noví hráči. Na pátém ještě pracujeme.

Mezi novými tvářemi můžeme přivítat Michala Jilku. Je to velmi poctivý kluk s výbornými vůdcovskými vlastnostmi, který nám pomůže zacelit díru ve stoperské dvojici.
Monty Galstian je navrátilec do Ivančického týmu. Hráč, který nás velmi příjemně překvapil svojí morálkou a nasazením. V zápase jej určitě uvidíte na ofenzivních postech.
Peťa Škuta je taktéž ofenzivní hráč, vybavený dobrou rychlostí a hrou jeden na jednoho. Filda Aujeský je naopak hráč na pozici krajního obránce, který po zranění potřebuje trochu zapracovat na kondiční stránce. Co se týče fotbalových stránek, tak v něm vidíme kvalitního beka, který určitě týmu pomůže.

Je nutno zmínit velmi důležitou věc a to, že všichni hráči přišli do našeho týmu sami ze své vůle. Nikoho jsme nemuseli obvolávat a přemlouvat, jestli tu nechtějí hrát. Což celý Ivančický fotbal těší a je to známkou toho, že je tu vytvořeno pro hráče prostředí, které jim pomáhá k herní pohodě.

Je tým dostatečně připravený a sehraný? Bylo dostatek času? Z minulé sezóny přeci jen odešli Kokorský a Pekáč, důležití hráči do tvorby.
Jak jsem již zmiňoval, jsme na začátku dlouhodobého procesu, proto bude chtít o hodně víc času než měsíc a půl, abychom byli tam, kde chceme být. Ovšem i tento malý časový interval nás velmi posunul a s Markem se nám líbí progres, který jsme u hráčů zaznamenali.
Co se týče odchozích hráčů, tak je samozřejmě pravda, že odchází kvalita. Na druhou stránku, nejsme trenéři, kteří by se chtěli spoléhat pouze na individuality. Snažíme se zakládat na týmovosti a poctivé práci každého v týmu.

Jakým stylem hry se chceme prezentovat? Má trenérský štáb nějakou vizi?

Fotbal vnímáme komplexně, není to pro nás jen o tom, že v sobotu vylezeme na trávník, kde se snažíme dopravit balón do branky víckrát než soupeř, poplácat se po rameni a příští týden znova. Chceme z našich hráčů cítit entuziasmus, požitek ze hry a každý hráč musí vědět proč na hřiště jde.
Vizi i herní styl určitě máme. To si ovšem necháme pro sebe. Budete muset sledovat naše zápasy a myslím, že určitě pochopíte, jakým stylem chceme hrát.

V sobotu nás čekají Bosonohy. Mančaft plný zkušených a fyzicky silných hráčů. Jaký zápas vyhlížíš?

V zápase chceme dominovat a vnutit soupeři náš herní styl. Není pro nás moc podstatné, kdo do Ivančic o víkendu přijede. Jdeme si svou cestou, která má jasně definovaný herní styl a podřizování se soupeři, co předvede, k tomu určitě nepatří. Bosonohy jsou samozřejmě zkušený a fotbalově velmi kvalitní soupeř. My však věříme, že pro fanoušky bude první zápas v sezóně příjemným zpestřením víkendu.

Tome, díky a přejeme hodně štěstí!

Přesunout se na začátek