Trenér Áčka R. Štork hodnotí uplynulá tři kola, představuje posily a vyhlíží další body proti Ráječku

Nepříjemná koronavirové pauza, dvě nedohrané sezóny a dlouhá jarní předpříprava bez soutěžních utkáních. Trenéři všech mužstev se museli utkat s nelehkou výzvou – udržet své hráče koncentrované na výkon a připravené kdykoliv naskočit do soutěžního koloběhu. Jak se jevila příprava s pohledu hlavního trenéra A týmu, průběh skladby omlazeného kádru, a také proč se nepodařilo, i přes dobré výkony, přivést více bodů z venku, o tom se rozvyprávěl Ivančický rodák na naší lavičce – Rostislav Štork.

Trenére, vraťme se ještě před začátek sezóny. Jak hodnotíte s odstupem času dlouhé nesoutěžní období a následnou letní přípravu, naplnila očekávání?

Pro všechna mužstva to bylo stejné a pro hráče nesmírně náročné se po půl roce opět zapojit do tréninkové přípravy. I proto jsme do letní přípravy naplánovali dostatek přípravných utkání, tak aby dostali příležitost mladí hráči, kteří potřebují sbírat zkušenosti.  Trochu mně v úvodu mrzela slabší tréninková účast, tak doufám, že začátkem soutěže se to zlepší.

V týmu jsou dva noví hráči, krátce nám je představte. Jak probíhal proces tvorby kádru? Přece jenom hráčů na testech tady bylo hned několik.

Ondru Havlíčka nám doporučil Míša Weinlich, který s ním trávil dorostenecká léta v Olomouci. Z mého pohledu je Ondra univerzál a může nastoupit snad na každém postu. Důležité bude, aby se mu vyhýbala zranění, protože měl delší herní pauzu. Co se týče Dominika Pěgříma, tak to je mladý brankář, který k nám přichází z Líšně. Určitě se bude každým zápasem určitě zlepšovat a stane se velkou oporou. Samozřejmě jsme chtěli před sezónou kádr doplnit a zkvalitnit. V přípravě jsme zkoušeli další 3 hráče, kteří se jevili velmi dobře, ale k oboustranné dohodě nakonec nedošlo.

Máme za sebou tři odehraná kola s těžkými soupeři. Co zápasy pro trenéra ukázaly?

Když všechny tři zápasy jednoduše shrneme, tak u mě panuje spokojenost. Kluci perfektně plní dané úkoly a v zápase se nebojí vydat ze sebe maximum. To je důležité.

Venku jsme odehráli dva velmi vypjaté duely, čím to, že se nám je nepodařilo dotáhnout do úspěšnějšího konce?

V utkáních na hřišti soupeřů to ještě chce více odvahy v útočné fázi a přidat na důrazu v osobních soubojích. Máme mladé perspektivní hráče. Ti potřebují odehrát více takových zápasů jako byly ty v Bystrci a Kuřimi. Bude to jenom dobře pro jejich výkonnostní růst. Pak můžeme vozit důležité body i ze hřiště soupeřů.

S jakými vnitřními cíli vlastně vstoupilo Áčko a trenérský štáb do nové sezóny?

Naším cílem je se pohybovat v klidném středu tabulky. Předvedenou hrou a výsledky potěšit naše náročné diváky. A také se snažit v zápasech s favority soutěže je co nejvíce potrápit a získávat tak potřebné zkušenosti do dalších zápasů.

O víkendu budeme hostit Olympii Ráječko, to v prvním kole v přestřelce porazilo právě Kuřim 4:5, připsalo si výhru 2:0 s Moravským Krumlovem, naposled však trochu nečekaně padlo doma proti Moravské Slavii 1:2. Na co se mohou fanoušci těšit, co od zápasu očekávat?

Ráječko je přední mužstvo krajského přeboru, a to již několik sezón, nečeká nás nic lehkého. Že prohráli je doma s Morendou znamená, že budou chtít hned napravit svoje zaváhání. My ale chceme po prohraném zápase v Kuřimi také výsledkově zabrat. Čekám vyrovnaný zápas, který se může lámat v úplném závěru utkání.

Děkujeme za rozhovor a držíme palce do dalších bojů!

Přesunout se na začátek